Skaruliai taps muzikos Mekajonavatic.lt nuotr.

Skaruliai taps muzikos Meka

Šių metų birželio 17-oji turėtų būti įsimintina ne tik profesionaliosios muzikos gerbėjams, bet ir visiems, vertinantiems išskirtinę architektūrą bei paveldą. Šią dieną bus atidarytas pirmasis tarptautinis Skarulių muzikos festivalis, kuris per tris nemokamus koncertus sukvies ne vieną įžymų Lietuvos bei užsienio atlikėją!

Apdovanoti G. Kanovičiaus premijos konkurso dalyviai
„Miksui“ – visi apdovanojimai
Kūrybingi vaikai suvijo spalvingą folkloro siūlų kamuolį

Festivalio meno vadovas Liudas Mikalauskas džiaugėsi užgimusia nauja idėja ir kvietė apsilankyti bei pajusti vietos žavesį: „Tarptautinis Skarulių muzikos festivalis – tai išskirtinis įvykis Jonavos krašte, kviečiantis visą Lietuvą aplankyti ir pamilti šį nuostabų Neries užutekį.

Skarulių Šv. Onos bažnyčia jau 400 metų žavi savo gotikos stiliaus didingumu ir kiekvieną, kuris važiuoja Jonavos aplinkkeliu, kviečia bent trumpam prilėtinti greitį ir pasigrožėti ja. Mes, menininkai, susivilioję jos ramybe, taip pat neliekame abejingi ir pradedame vasaros renginių ciklą, kviečiantį visą Lietuvą bent trumpam užmiršti kasdienius rūpesčius ir pasinerti į Skarulių bažnyčios šv. Mišių ir muzikos paslaptis. Koncertai, kurių gali pavydėti didžiausi šalies festivaliai, šiam architektūros paminklui padės vėl nušvisti nauju veidu. Būkime kartu, melskimės kartu, ilsėkimės kartu, nes Skaruliai tai dovanos kiekvienam atvykusiajam.“

Jonavos rajono gyventojai ir svečiai Šv. Onos bažnyčioje išgirs vieną žinomiausių jaunosios kartos operos solisčių, krištolinio balso savininkę Oną Kolobovaitę, kuri šiuo metu gyvena Rygoje, tačiau mielai apsilanko ir gimtajame krašte. Jai talkins patyrusių scenos meistrų komanda – charizmatiškasis operos solistas Egidijus Bavikinas, fleitininkas iš Suomijos Milko Vesalainen bei muzikalusis dirigentas, įvairių projektų dalyvis Vytautas Lukočius. Savo „Giesmę Skarulių bažnyčiai“ atlikėjai skirs birželio 17 d. po Jonavos dekano Audriaus Mikitiuko aukojamų šv. Mišių.

Antrasis festivalio koncertas bus skirtas Šv. Onos atlaidams paminėti, jo metu bus pristatyta nauja programa „Tėvo Stanislovo varpai“, kurią rengia festivalio meno vadovas L. Mikalauskas.

Festivalio uždarymo renginys bus skirtas didžio mecenato dr. Bronislovo Lubio atminimui. Koncerto metu valstybinis choras „Vilnius“ atliks šiuolaikinio kompozitoriaus Karl Jenkins garsiąsias „Mišias už taiką“, todėl įspūdinga popietė garantuota. Kaip pabrėžia Skarulių muzikos festivalio projekto vadovė Sigita Mikalauskienė, džiugu, kad geros idėjos greitai sulaukia palaikymo ne tik iš rėmėjų, bet ir iš žiniasklaidos. „Akcinė bendrovė „Achema“ geranoriškai sutiko mecenuoti visus renginius, taip garantuodama nemokamą įėjimą lankytojams. Žiniasklaida nustebino geranoriškumu bendradarbiaujant – tikime šia idėja, tikime, kad Skarulius turi pamatyti kuo daugiau lankytojų, esu tikra –  jie tikrai pamils šią vietą, kaip ir mes“, – sako ji.

Jonavos gyventojai galės pasinaudoti organizatorių transportu – prieš kiekvieną koncertą 11 val. užsakytas autobusas nuo Šv. Jokūbo parapijos namų nuveš ir parveš žiūrovus nemokamai!

VšĮ „Liudo Mikalausko koncertai“ inf.

KOMENTARAI