Skaičiai bado akis

Skaičiai bado akis

Nuo sausio didinamas minimalus atlygis 20 eurų. Su įmoka „Sodrai“ susidaro apie 27 eurus. Daugiabučių namų gyventojai šią sumą privalės draugiškai „sumesti“ savo namų valytojoms.

Paralelinės tikrovės, gyvuojančios Jonavos mieste
Rimkų gyventojai spaudžia tvarkdarius į kampą
Jonavietė: „Mūsų namo kiemas – neremontuotas 40 metų“

„Sakoma, kad matematika – sausas dalykas. Deja, niekas taip tiksliai ir iškalbingai neapibūdina kai kurių situacijų kaip skaičiai. Jie tyli, bet bado akis.

Nuo sausio didinamas minimalus atlygis 20 eurų. Su įmoka „Sodrai“ susidaro apie 27 eurus. Daugiabučių namų gyventojai šią sumą privalės draugiškai „sumesti“ savo namų valytojoms.

Mūsų valytoja aptarnauja du namus po 60 butų, tad valymo paslaugos turėtų brangti 0,20 euro.

Palyginu gruodžio ir sausio mėnesių UAB „Jonavos paslaugos“ sąskaitas už komunalinius patarnavimus ir pradedu krapštytis akis. Gal iš džiaugsmo, kad sulaukiau valstybės atkūrimo šimtmečio, praradau regėjimo dovaną? Mokestis už valymą nuo 3,21 Eur padidėjo iki 4,20 Eur, t. y padidėjo 0,99 Eur, o mokestis už teritorijos tvarkymą – nuo 2,43 Eur iki 2,96 Eur, t. y. padidėjo 0,53 Eur. Tad už šias paslaugas sausio mėnesį sumokėjau ne 0,20 Eur, o 1,52 Eur daugiau. Taigi net 7 kartus  daugiau.

Bendrovei valytoja – lobis, tiesiog auksinė žuvelė, nešanti solidžius honorarus.

Per mėnesį 120 butų  papildys įmonės iždą ne 27 eurais, o 186 eurais. Daugiabučių mūsų mieste yra arti 300… Gal dabar valytoja šluoja teritoriją su 7 šluotomis vienu metu ir vilki 7 darbines striukes? Nei žolė vasarą aukštesnė auga, nei lapų nuo medžių rudenį prikris daugiau.

Skaičiavimas apytikslis, iš „mano varpinės“. Kitų butų jis bus skirtingas, nes mokesčiai skaičiuojami „nuo dūmo“, t. y. nuo buto kvadratūros, bet didelių skirtumų nebus.

Puikiai pasinaudota proga! Išradinguosius komunalininkus tiesiog sveikinu. Šiaip ar taip norėtųsi žinoti, kokias išlaidas valymo vardan bendrovė paskirstė viso miesto daugiabučių gyventojams“, – „Naujienoms“ rašo jonavietė Adolfa Daukšienė.

UAB „Jonavos paslaugos“ direktorius Edmundas Mulokas: „Nors tarifų padidėjimo pagrindimas už valymo paslaugas žiniasklaidoje jau buvo paaiškintas, bet prie šio klausimo dar kartą grįžtame. A. Daukšienė labai teisingai  supranta, kad tarifų didėjimas priklauso nuo minimalios algos didėjimo. Bet dar kartą primename, kad daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpų valymo tarifas nekito nuo 2013 metų spalio iki 2018 sausio. Per šį laikotarpį minimalus atlyginimas kilo 6 kartus ir padidėjo nuo 1,75 Eur iki 2,45 Eur už valandą arba 39,6 proc. Palygimui – p. Adolfai mokestis padidėjo nuo 3,21 Eur iki 4,2 Eur, kas sudaro 30,8 proc. Daugiabučiams priskirtų teritorijų priežiūros tarifas nekito nuo 2015 metų rugpjūčio iki 2018 sausio. Per šį laikotarpį minimalus atlyginimas kilo 3 kartus ir padidėjo nuo 2,13  Eur iki 2,45 Eur, o tai sudaro 24,4 proc. Vėlgi palyginkime – p. Adolfai mokestis padidėjo nuo 2,43 Eur iki 2,96 Eur, t. y. 21,9 proc. Taigi esame kalti tik tuo, kad kiekvieną kartą, didėjant minimaliam atlyginimui, neskubame pakelti įkainių, o ieškome vidinių rezervų, optimizuojame darbą, nes suprantame, kad daliai gyventojų svarbus kiekvienas euro centas.“

***

Kiekvienas žmogus, turintis Jonavos rajono merui, Savivaldybės administracijai ar jai pavaldžioms įmonėms klausimų ar pasiūlymų, gali kreiptis į redakciją el. paštu: naujienos4@gmail.com, parašyti laišką (Žeimių g. 15, II a., Jonava) arba tiesiogiai skambinti telefonu: 8 630 05137

KOMENTARAI