Šiukšlintojai spjauna į pastangas palaikyti miesto tvarką

Šiukšlintojai spjauna į pastangas palaikyti miesto tvarką

„Žaliojoje gatvėje, šalia pėsčiųjų perėjos, vėl sukrautos šiukšlės – išardyti baldai. Kad ši vieta yra pamėgta šiukšlintojų – vieša paslaptis, bet neseniai čia buvo pasodinta žolė, aptverta skiriamosiomis juostomis. Koks žmogus galėjo spjauti į akivaizdžias pastangas palaikyti tvarką ir vėl atsikratyti savo nereikalingų daiktų, tiesiog paliekant juos gatvėje? Žinau, kad viskas turėtų būti užfiksuota šalia pakabintų vaizdo kamerų. Ar kaltininkas bus nubaustas?“, – klausė jonavietis Andrius.

Skaičiai bado akis
Ar bus saugesnis eismas Panerių gatvėje?
Pakvėpuok grynu oru

Miesto seniūnas Povilas Beišys:,, Mes puikiai žinome, kad žmonės turi blogą įprotį čia palikti savo šiukšles. UAB „Jonavos paslaugos“ nuolatos jas išveža, bet tik sutvarkius viską, žmonės vėl prišiukšlina. Nors šią vietą stebi vaizdą filmuojančios kameros, nustatyti šiukšlintojus yra labai sunku – jei jie ateina pėsčiomis, juos identifikuoja tik veidas. Žinoma, kai asmenys nereikalingus daiktus atveža automobiliais, tuomet pakanka sužinoti, kam priklauso transporto priemonė. Neabejojame, kad taip elgiasi ne kas kitas, o aplinkiniuose namuose gyvenantys žmonės. Labai gaila, kad tvarka čia neužsibūna ilgai.“

UAB „Jonavos paslaugos“ Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Rimvydas Aulasevičius: ,,Vaizdo medžiaga bus peržiūrėta, kaip ir visada, bet sunku tikėtis, kad pažeidėjai greitai bus rasti. Neseniai čia buvo užpylę juodžemį, pasodinę žolę, kuria aptvėrėme skiriamąja juosta. Patys matote, kad pastarosios ten nebėra. Panaši situacija buvo ir pernai. Mus stebina, kad žmonės niekaip neatsikrato įpročio mesti šiukšles būtent čia. Kartą pats mačiau, kaip senyvo amžiaus moteris sunešė  nereikalingus daiktus į šią vietą. Paklausiau, kodėl ji taip elgiasi ir nustebau – paaiškino, kad viskas čia normalu, nes žmonės taip daro nuo seno. Jei jonaviečiai nebus sąmojingi, mes liksime bejėgiais. Su aplinkiniais namų gyventojais pasitarėme, kad pagaminsime įspėjamąjį plakatą. Galbūt jis padės susimąstyti žmonėms. Daugiau mes, deja, negalime nieko padaryti.“

Rubrika – „Klausk, kas Tau rūpi“

Kiekvienas žmogus, turintis Jonavos rajono merui, Savivaldybės administracijai ar jai pavaldžioms įmonėms klausimų ar pasiūlymų, gali kreiptis į redakciją el. paštu: naujienos4@gmail.com, parašyti laišką (Žeimių g. 15, II a., Jonava) arba skambinti telefonu: 8 630 05 137.

„Naujienos“ susisieks su valdžios atstovais ir Jums rūpimas problemas stengsis išnagrinėti. Drąsiai skambinkite, rašykite – klauskite, dalykitės savo mintimis. 

 

KOMENTARAI