Sirgalius nudžiuginusios Jonavos tinklininkės įsirašė pergales prieš viešnias iš Latvijos

Sirgalius nudžiuginusios Jonavos tinklininkės įsirašė pergales prieš viešnias iš Latvijos

Praėjusį savaitgalį vyko dviejų Baltijos moterų tinklinio lygos turų susitikimai. Savo sirgalius nudžiugino Raimondos Strelkauskaitės treniruojamas Jonavos „Achema-KKSC“ klubas, kuris sporto arenoje nepaliko vilčių viešnioms iš Latvijos.

Prasidėjusiose futbolo mėgėjų pirmenybėse – triuškinantys rezultatai
Sekmadienį – su čempionais
Du „Jonavos“ naujokai: puolėjas iš Moldovos ir lietuvis vartininkas

Jonavos tinklininkės pirmosiose rungtynėse 3:1 (25:16, 25:13, 21:25, 25:20) įveikė Rygos „RSU/MVS“ klubą.

Mačo pradžioje atrodė, kad Jonavos komanda su varžovėmis didesnių problemų neturės ir užtikrintai įsirašys penktąją pergalę sezone. Tačiau tai atrodė tik per pirmus du setus, kai aikštelės šeimininkės akivaizdžiai dominavo aikštelėje.

Žaidimas pakito trečiajame sete, kai latvės  išsiveržė į priekį. Įpusėjus setui jonavietės dar pamėgino pakreipti įvykių eigą ir visiškai lipo ant kulnų rygietėms. Visgi, lengvai seto pabaigoje latvių pelnyti taškai įnešė mače intrigos.

Ketvirtajame sete „Achema-KKSC“ žaidėjos vėl ėmė tolti, bet Latvijos tinklininkėms tai galėjo būti jau paskutinis setas, todėl ėmėsi rimto darbo gelbėti rungtynes mažindamos skirtumą. Ilgą laiką jonavietės pirmavo tik vienu ar dviem taškais ir viskas galėjo apvirsti aukštyn kojom. Visgi, seto pabaigoje taškų seriją pažėrė ukrainietė Valerija Sobol, kuri šiame susitikime varžovėms buvo tikras siaubas, nes pelnė net 26 taškus ir kartu su Irina Andrejeva (15 taškų) buvo pergalės kalvės. Be jų ir kitos Jonavos komandos žaidėjos svariai prisidėjo prie pergalės.

„Achema-KKSC“ – V. Sobol – 26, I. Andrejeva – 15, Viktorija Ruškytė – 12, Gabija Kasperavičiūtė ir Kamilė Mackelė – po 7, Oksana Rusnachenko – 3 taškai.

Pasibaigus mačui naudingiausia „Achema-KKSC“ ekipos žaidėja buvo pripažinta libero Inga Lisausksienė.

Sekmadienį baigėsi Baltijos moterų tinklinio lygos pirmasis ratas. Savaitgalio varžybas ir šį ratą puikiai pabaigė Jonavos „Achema-KKSC“ komanda. Raimondos Strelkauskaitės treniruojamos žaidėjos pergale džiūgavo ne tik šeštadieniniame mače su Rygos klubu, bet ir sekmadienio dvikovoje prieš Jelgavos tinklininkes.

Rungtynes Jonavos komanda laimėjo „sausu“ rezultatu 3:0 (25:10, 25:21, 25:23), tačiau mačo eiga neatspindi tikrosios kovos aikštelėje. Nors latvės jau pirmajame sete gavo šalto dušo ir po jonaviečių spurto taip ir neatsigavo, bet jau antrajame ėmė demonstruoti kovingą tinklinį.

Taškas į tašką vyko kova tiek antrajame, tiek ir trečiajame setuose. Visgi, vėl legionierių iš Ukrainos vedama Jonavos komanda puikiai sužaidė abiejų setų pabaigas ir lemiamu momentu tai lėmė galutinę pergalę.

Susitikime Valerija Sobol šįkart pelnė 14, o Irina Andrejeva – 13 taškų. Be jų ekipai taškus rinko dar viena legionierė Oksana Rusnachenko (7), kuri po susitikimo buvo pripažinta naudingiausia mačo žaidėja. Prie pergalės taškais prisidėjo po 6 pelniusios Gabija Kasperavičiūtė ir Viktorija Ruškytė, 4 – Raminta Petrauskaitė, 3 – Kamilė Mackelė.

Kitose šeštadienio rungtynėse tarpusavyje susitiko kitos dvi lietuviškos komandos, tačiau intrigos mače nebuvo Kauno TK „Kaunas-ASU“ savo aikštelėje „sausai“ 3:0 nugalėjo Alytaus „Alytaus Jotvingiai“ klubą. Čempionato lyderių dvikovoje Talino „Universitetas“ namuose 1:3 nusileido Tartu „TU/Eeden“ klubui.

Kitų rungtynių rezultatai: Talino „TTU/Tradehouse“ (Estija) – Tartu „TU/Eeden“ (Estija) 0:3, Daugpilio „VK miLATss“ (Latvija) – Rygos „RSU/MVS“ (Latvija) 1:3, Talino „Universitetas“ (Estija) – „Kohila VK/E-Service“ (Estija) 3:0, „TTU/Tradehouse“ (Estija) – „Kohila VK/E-Service“ 3:1, Daugpilio „VK miLATss“  – „VK Jelgava“ 1:3.

 

Pasibaigus pirmajam ratui Baltijos moterų tinklinio lygos turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, laimėti-pralaimėti setai, taškai):

1.“TU/Eeden“                           9          9          0          27-7     24

2.“Universitetas“                     9          7          2          24-7     22

3.“TK Kaunas-ASU“                9          6          3          22-14   20

4.“Alytaus Jotvingiai“             9          6          3          20-12   19

5.“Achema-KKSC“                  9          6          3          21-13   18

6.“RSU/MVS“                          9          4          5          15-17   12

7.“TTU/Tradehouse“              9          3          6          12-22     8

8.“VK miLATss“                      9          2          7          10-23     6

9.“VK Jelgava“                         9          2          7          9-24       5

10.“Kohila VK/E-Service“      9          0          9          6-27       1

Po pirmojo rato kovų rezultatyviausiai lygoje užtikrintai rungtyniauja Jonavos „Achema-KKSC“ žaidėjas Valerija Sobol, pelniusi 158 taškus. Ši žaidėja nutolo nuo Alytaus „Alytaus Jotvingiai“ klubo tinklininkės Viktorijos Jemialiančiuk (141), Elzos Smilškalne („VK miLATss“ – 137) bei Lindos Lininos iš „VK Jelgava“ ekipos (136 taškai).

Pagal varžybų tvarkaraštį, Baltijos moterų tinklinio lygos čempionate skelbiama gan ilgoka pertrauka – iki kitų metų sausio 20 d.

KOMENTARAI