Šimtmetį dainuojamos meilės dainos

Šimtmetį dainuojamos meilės dainos

Jonavos suaugusiųjų švietimo centras praėjusį šeštadienį pasitiko su būriu dainuojančių, grojančių, tautos tradicijas ir savo išmonę puoselėjančių svetelių. Čia susirinko Kauno, Širvintų, Karmėlavos, Jonavos nenustygstantys linksmuoliai, kuriuos į jau tradicija tapusį festivalį sukvietė mūsų centras.

Jonaviečių 3D gaminiai užkariavo Prancūziją
Jonava prisipildė muzikos garsų
Panerio pradinėje mokykloje – smagi pamoka su keturkojais (nuotraukų galerija)

Festivalio ištakos – penkerių metų praeityje, kai kauniečių Žaliakalnio – Eigulių bendruomenė, artėjant Valentino vardadieniui, pakvietė saviškius ir kaimynus į Meilės dienos vakaronę. Jonavai tada atstovavo mūsų kultūrnešės Danutės Kasparavičienės paragintos moterys, susiburusios į „Vakarės“ ansamblį.

Kasmet keisdami susitikimo vietą, bendruomenių kolektyvai „išaugino“ tikrą festivalį „Nenutrūkstanti meilės jėga“. Šiemet meilės dainos įsiliejo ir į nemenką meilės Lietuvai dainų repertuarą, tad renginį galima buvo drąsiai skirti valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Nustebino ne tik mūsų Trečiojo amžiaus universiteto „Vakarė“ vadovės išmoningai parinktos melodijos, bet ir sveteliai. Antai kauniečių Eigulių – Žaliakalnio bendruomenės moterų ansamblis „Smaragdas““ atsivežė ne tik kadaise Janinos Miščiukaitės populiarų hitą „Meilės vardas“, bet ir seną, anot ansamblio vadovės Onutės Delonienės, tik jos šeimoje dainuotą partizanų dainą. Karmėlavos bendruomenės centro moterų ansamblis „Prie židinio“ nustebino sena melodija „Leisk man“, kuriai, sakoma, taip pat jau šimtmetis, nes traukia ją ketvirta kaimo dainorėlių karta. Kaunėnų bendruomenės centro ansamblis „Kaunėnai“, supynė meilės dainų Lietuvai vainiką.

Savo profesionalumu ir akiai maloniu įvaizdžiu žiūrovus užbūrė Širvintų rajono kultūros centro Čiobiškio filialo vokalinis ansamblis „Lyra“. Čia septynios moterys net trimis balsais atliko ne tik populiarųjį „Baltą paukštį“, bet ir aukštaitišką melodiją „Motula mano“. Renginį vainikavo Jonavos „Bočių“ ansamblis su septyniais vyrais ir dviem moterimis. Jų sudainuotas Maironio žodžiais „Eina garsas“ tarsi pažadino kartais mumyse blėstančią patriotiškumo gaidą, o kur dar Juozo Laurinaičio, Danutės Kasparavičienės kūrybos tonacijos, kur Albinos Jefimenko jautrūs posmai…

„Kiekvienas buvote savaip subtilus, savaip įdomus“,- sakė komisijos narės Janinos Miščiukaitės meno mokyklos mokytojos Virginija Verikienė ir Jūratė Simonavičienė. Visiems kolektyvams perduotos mūsų mero Eugenijaus Sabučiopadėkos, saldieji prizai, o renginio siela Danutė pamaloninta ir mero, ir Seimo nario Lauro Stacevičiaus padėka.  Danutė ne tik „dėkavojo“ visiems, bet ir daug fotografavo, taip pat pažadėjo kitąmet į Kaune vyksiantį festivalį atvežti dar jautresnių, dar meilingesnių dainų.

Danutės Kasparavičienės nuotr.

 

KOMENTARAI