Šiemet į mokyklas sugužėjo mažiau mokiniųDžiaugsmo kupina mokslo metų pradžia Jonavos Panerio pradinėje mokykloje. Danutės Kasparavičienės nuotr.

Šiemet į mokyklas sugužėjo mažiau mokinių

Šiais metais rajono švietimo bendruomenė į mokyklas rinkosi rugsėjo 3-iąją. Kaip ir kasmet, mokslo metų pradžios dieną netrūko gėlių, sveikinimų, palinkėjimų, šventinės nuotaikos. Vis tik kasmet mokinių skaičius mažėja. Ne išimtis – ir Jonavos rajonas.

Veteranų pagerbimo vakare – lojaliausių darbuotojų jūra
Savivaldybė siūlo paramą verslui
Jonavą papuošė ilgai lauktas paminklas su Vyčiu

Pasak Jonavos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistės Danutės Ragelienės, bendrojo ugdymo mokinių skaičius per pastaruosius penkerius metus mažėjo vidutiniškai apie 3 proc. 2018 m. rugpjūčio 29 d. duomenimis, į bendrojo ugdymo klases (1–10 ir I–IV gimn. kl.) ateis 4993 mokiniai – 131 mokiniu mažiau nei 2017 m. rugsėjo 1 d.  Pirmokų – 410 (2017 m. rugsėjo 1 d. – 422). Šiais metais Jeronimo Ralio ir Senamiesčio gimnazijas bei Jonavos politechnikos mokyklą baigė 420 abiturientų. 2018–2019 m. m. IV gimnazijų klasėse mokysis apie 430 mokinių.

„Jonavos r. savivaldybės, kaip ir visos šalies, mokinių skaičiaus mažėjimo tendenciją lemia demografiniai, socialiniai ir ekonominiai veiksniai. Apie mokinių skaičiaus pokyčius konkrečiose mokyklose kalbėti yra per anksti. Mokinių migracijos procesai tarp mokyklų dar vyksta“, – akcentavo D. Ragelienė.

Jonavos rajono savivaldybės tarybos sprendimu bendrojo ugdymo mokykloms 2018–2019 mokslo metams patvirtinti  268 klasių ir priešmokyklinio ugdymo grupių komplektai (11 komplektų mažiau nei 2017–2018 m. m.).

Savivaldybės teritorijoje šiems mokslo metams suformuotos 29 priešmokyklinio ugdymo grupės (13 grupių bendrojo ugdymo mokyklose ir 16 grupių ikimokyklinio ugdymo mokyklose). Tikslus šių mokslo metų mokinių ir klasių skaičius bus žinomas rugsėjo 10 d.

Jonavos rajone veiks 18 bendrojo ugdymo mokyklų, t. y., dviem mokyklomis mažiau, negu praėjusiais mokslo metais: Jonavos mokykla-darželis „Bitutė“ pertvarkyta į ikimokyklinę įstaigą – lopšelį-darželį; Jonavos jaunimo mokykla reorganizuota, prijungiant ją kaip specialiojo ugdymo skyrių prie „Neries“ pagrindinės mokyklos; Jonavos suaugusiųjų švietimo centras nuo šių mokslo metų komplektuoja jaunimo klases ir vadinasi Jonavos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centru;  Barupės mokykla pertvarkyta į mokyklą-daugiafunkcį centrą, kuriame nuo šių mokslo metų mokysis tik pradinukai ir ikimokyklinukai; Šveicarijos vaikų lopšelis-darželis „Voveraitė“ pri­jung­tas prie Jonavos rajono Šveicarijos pagrindinės mokyklos ir yra jos skyrius „Voveraitė“.

KOMENTARAI