Šeši kaimai skundžiasi pavojingu keliu„Šaligatvis turėtų tęstis iki seniūnijos centro“, – sako vietos gyventojai. Kęstučio Putelio nuotr.

Šeši kaimai skundžiasi pavojingu keliu

Jau daug metų Šilų, Jaugeliškių ir aplinkinių kaimų gyventojams neramu dėl juos jungiančio kelio, vedančio į Šilų seniūniją ir toliau. Esą jis ganėtinai siauras, nestinga pavojingų posūkių, už kelkraščio statūs šlaitai su giliomis daubomis, o prieš kelis dešimtmečius tiestas šaligatvis seniūnijos centro, deja, nepasiekė. Siauras ir užėjęs žole, jis nutrūksta ten, kur iki Šilų dar geras puskilometris.

Miesto piktžaizdės – pavojingi statiniai ir išklypę šaligatviai
„Hesburger“ pradeda pirmojo Jonavoje restorano statybas
Užkirto kelią skaudžiai nelaimei Jonavos rajone

„Prisimename ne vieną skaudų eismo įvykį. O štai dauba prie Beržankos upelio tyko lyg kokie spąstai, kad į ją nugarmėtų koks nors automobilis ar motociklas. Kartą iš vingio išlėkusi mašina perlaužė elektros stulpą. Pavojinga ir iš mokyklos grįžtantiems vaikams, kurie artėjant automobiliui pasklinda kaip žąsiukai į dvi puses. Verkiant čia mums reikia šaligatvio,  būtinai reikia“, – tvirtina niekad gerų iniciatyvų nestokojantis ūkininkas Česlovas Laurinavičius.

„Šaligatvio reikėtų ne tik iki Jaugeliškių, bet ir iki pat Praulių. Blogai, kai geri sumanymai, kaip pažadai prieš rinkimus, nutrūksta. Žiūrėkit, mieste tiesiami dviračių takai, o čia moterys keliu kelis kilometrus stumia vežimėlius su vaikais iki seniūnijos centro“, – ūkininkui antrina senas Jaugeliškių gyventojas Viktoras Stankūnavičius.

Kelyje be šaligatvio ar dviračių tako eismo dalyvių tyko pavojai. Kęstučio Putelio nuotr.

„Tai labai pavojingas ruožas. Įsivaizduokite, lekia „furos“, priešpriešiais – kažkoks automobilis, tai kur dėtis vaikams? Ženklas „40“ mažai ką sustabdo. Gal manote, kad šaligatvį galėtų nutiesti „Beržų kompleksas“, šitiek kiaulių mūsų laukuose pakasęs? Galėtų. Tačiau taip nepadarys. Todėl vienintelė instancija, kuri galėtų ištiesti pagalbos ranką, manau – rajono Savivaldybė. Miestui reikia dviračių takų, o kaimui – paprasčiausio šaligatvio“, – dėsto mintis Jaugeliškių seniūnaitė Aušra Dranseikienė.

Prieš keletą dienų Č. Laurinavičius surinko per 120 parašų, kuriuos ant popieriaus suraitė jam Jaugeliškių, Šilų, Praulių, Beržų, Paberžės, Gudžionių kaimų gyventojai, pridėjo savo misijos tikslą nusakantį „paaiškinimą“ ir visa tai įteikė Šilų seniūnijai. „Tegul svarsto. Gal sugalvos ant posūkių pastatyti bent atitvarus ar įrengti greitį ribojančius kalnelius“, – sakė ūkininkas. Anot jo, kelias pėstiesiems ypač pavojingas šiltuoju metų laiku, kada žmonės traukia prie Beržų tvenkinio, kada net iš miesto čia atrieda daug dviračių.

Skaičiuoti šioje kelio atkarpoje įvykusias nelaimes nesinori. Jos vietos gyventojų atmintyje.

KOMENTARAI