Šėryklų ženklas nuo piktų žmonių išpuolių neapsaugosJonaviečių padarytą namelį ir spintelę maistui piktadariai visiškai suniokojo. V. Stasiūno nuotr.

Šėryklų ženklas nuo piktų žmonių išpuolių neapsaugos

Sausio 20-os d. „Naujienose“ pasirodžius publikacijai „Darydami gerus darbus, neignoruokime Gyvūnų laikymo taisyklių“, kuriame peikiami žmonės, maitinantys benames kates ir taip šiukšlinantys aplinką, sulaukėme gyventojų atsiliepimų. Tad grįžtame prie tos pačios temos.

Jonavos rajono vaikams – net 240 J. Statkevičiaus tautinių kostiumų
Draudimas rūkyti balkonuose – brovimasis į privačią erdvę?
Vanduo Jonavos rajono maudymvietėse švarus

Chuliganiškas poelgis

Skaitytojams primename, kad minėtoje publikacijoje rašoma apie Jonavos miesto Chemikų g., po krūmynais, įrengtą kačių buveinę. Čia jas nuolat šeria gailestingi žmonės. Straipsnyje piktinamasi ne tokia geradarių veikla, bet tuo, kad nepaisoma Gyvūnų laikymo taisyklių. „Asmuo, šeriantis bešeimininkes kates, turi nuolat prižiūrėti ir tvarkyti bešeimininkių kačių šėrimo vietą (surinkti pašaro likučius, šiukšles, indus ir kt.)“, cituojamas vienas Taisyklių punktas.

Į redakciją atėjęs P. Vaičiūno gatvės gyventojas Vytautas Stasiūnas plačiau išdėstė minimus faktus.

Anot jonaviečio, grupė gyventojų, matydami beglobius gyvūnėlius, nutarė jiems padėti. „Paprašėme meistrą, kad sukaltų namelį, beje, kainavusį nemažai mūsų asmeninių lėšų. Pernai, rugsėjo 19 dieną, pateikėme prašymą Jonavos miesto seniūnui, kad pasirūpintų  ženklu, patvirtinančiu, jog tai yra kačių maitinimo vieta. Gavome žodinį patvirtinimą, leidžiantį namelį statyti ir ten maitinti kates, o ženklą pažadėta įrengti vėliau, kai seniūnas grįšiąs iš atostogų. Bet iki šiol tos nuorodos vis dar nėra“, – dėstė jonavietis.

Toliau istorija pakrypo kita linkme. Pasak V. Stasiūno, kažkam nepatiko, kad keli žmonės (ir jis pats) šeria ir girdo bešeimininkes kates, tad jų buveinę sudraskė, suardė ir dėžę, į kurią buvo dedamas maistas, į ją dar ir šiukšlių primetė. Gyventojas įtaria, kas taip pasielgė, tačiau, kaip sakoma, „nepagautas – ne vagis“.

V. Stasiūnas kreipėsi į policijos pareigūnus ir įteikė jiems skundą dėl asmenų chuliganiško elgesio. „Pareigūnai mane išklausė, bet pasakė, kad nieko negali daryti, nes nėra stovo, patvirtinančio gyvūnų maitinimo vietą, o žodinis leidimas atseit nieko nereiškia“, – toliau pasakojo V. Stasiūnas.

Išpuolis pasikartojo

Atšalus orams, žmonės atnešė didelę kartoninę dėžę, apdengė ją celofanu – tikėjosi, kad bent šis laikinai katėms taps pastoge nuo žvarbos. Bet rūpestingi žmonės džiaugėsi neilgai – „nežinomieji“ privežė į naują buveinę popierių, o aplinkui tyčia privertė kitokių atliekų.

„Prašome labai nedaug – tik pritvirtinti ženklą su kačiuko atvaizdu. Naują namelį atvešime, patys išklosime šaligatvio plyteles aplink stiebą. Kodėl taip ilgai delsiama? Argi toks sudėtingas darbas – pritvirtinti ženklą?“ – stebėjosi V. Stasiūnas.

Jonavietis supranta, kad yra žmonių, nemylinčių gyvūnų, bet ar dėl to reikia griauti jiems padarytus namelius ir specialiai toje vietoje versti šiukšles? Taip ir susidaro nuomonė, kad teršia tie, kurie rūpinasi gyvūnėliais. Anot V. Stasiūno, krūmai auga atokiau daugiabučių, ir kačių šėrimo vieta niekam netrukdo.

Pažadą ištesės

Jonavos miesto seniūnas Povilas Beišys teigia, kad jam šis atvejis yra žinomas. Tačiau, anot jo, reikėtų atskirti du dalykus. Pirma, nameliai ir tos dėžutės niekaip nesusiję su šėrykla, o antra, ženklas nelegalizuoja kačių maitinimo vietos.

„Mes pastatome ženklą, įrengiame plytelių pagrindą, ant kurio dedamas kačių maistas. Mūsų taisyklės nenumato jokių namelių šėryklų vietose. Bet gyventojų iniciatyvai neprieštaraujame, tegul rūpinasi, – komentavo P. Beišys. – Pastatysime ženklą, kaip ir buvome žadėję. Tik reikia nepamiršti, kad jis nebus „sargas“ ir neapsaugos tų namelių nuo piktų žmonių. Šis jonavietis buvo atėjęs į seniūniją, jam pažadėjau, kad, kiek atšilus orams, ženklą pastatysime, plyteles taip pat paklosime.“

Seniūno teigimu, artimiausiu laiku jis, pasitelkęs į pagalbą įstaigos „Miesto katė“ darbuotojas, paieškos vietų, kuriose būtų galima įrengti šėryklas bešeimininkiams gyvūnėliams.

„Nenorime sulaukti priekaištų iš gyventojų, stengsimės rasti tokias vietas, kuriose besirenkančios katės niekam negadintų nuotaikos. Pasitarsime su viešosios įstaigos „Miesto katė“ darbuotojomis, gerai suprantančiomis šių keturkojų elgesį, ir nuspręsime, kiek mieste tokių vietų reikia“, – pasidalijo planais seniūnas.

KOMENTARAI