Kompozicijos dalyvės virpino sielas giesmėmis ir šventės laukimo stebuklu. Kęstučio Putelio nuotr.

Senolių tradicijos ištiesė ranką mūsų laikų papročiams

Jauki advento vakaronė suskambo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių draugijos Jonavos filialo patalpose. Nesigirdėjo nei trankių muzikos garsų, nei liaudiškų pašmaikštavimų, visus aplankė sakralinio susikaupimo dvasia, kuri sujungė senolių tradicijas ir mūsų laikų atspindžius.

Gražiausios gėlės – kapelai „Jonavėlė“
Mišrus choras „Žemyna“ nuolat kviečia naujus narius
Minias žiūrovų žavintis Skarulių festivalis pasiekė pusiaukelę

Pirmiausia išgirstas malonus ir netikėtas pasveikinimas. Jį jonaviečiams atsiuntė vyskupas emeritas Jonas Kauneckas. „Kad šypsena pradėtumėte kiekvieną dieną, kad jums užtektų kantrybės ten, kur, rodos, sunkumai nepakeliami, kad jus nuolat lydėtų gerasis angelas“, – linkėdamas silpnaregiams ir Dievo palaimos, parašė garbusis vyskupas, kurio žodžius perskaitė filialo pirmininkė Zita Šuliokienė.

„Atėjo gražus laukimo laikas. Išsklaidykime tamsos darbus, uždekime širdis“, – kalbėjo tarsi kokią misteriją savo sceninę kompoziciją paruošusi „Jonavėlės“ ansamblio vadovė Janina Butkuvienė.

Ugnelėmis moterų rankose sumirksėjo keturios žvakės – Ramybė, Tikėjimas, Meilė, Viltis. Be ramybės, žinia, nesusikaupsi ir nieko svarbaus nenuveiksi, be tikėjimo pasiklysi savo siekiuose ir vertybėse, be meilės gyvensi vien sau ir būsi niekam neįdomus, o be vilties akyse užges paskutinės ugnelės, tapsi vien egzistuojančiu padaru. Tad, anot kompozicijos autorės, pajauskime tą nepaprastą sielos virpulį, pastebėkime savo rūpesčių karuselėje kiekvieną šviesos pridedančią minutę, sekundę. Montažas baigėsi šiuolaikiniu ritmu nuskambėjusia daina „Aš laukiu Kalėdų“, kuri tarsi visus grąžino į mūsų dienas, į blizgučiais ir saldainiais kvepiančią aplinką.

„Janina man tarsi antroji mama“, – dėkodama už viešnagę ir prisiminusi bendras pastangas kultūrnešių baruose, kalbėjo Batėgalos universalaus daugiafunkcio centro kultūros renginių organizatorė Ingrida Tunkevičienė.

„Sveikatos jums, vilties ir prasmingo švenčių laukimo“, – linkėjo rajono Savivaldybės tarybos Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Birutė Platkauskienė.

Savo artimiausių kaimynų pasveikinti neužmiršo ir rajono Neįgaliųjų draugijos, Diabeto klubo atstovai. Floristikos darbelis ar knyga, draugiškas apsikabinimas – tai jau šiuolaikinė tradicija, paįvairinanti etnografinį užstalės scenarijų.

Z. Šuliokienei pakvietus pasidalyti kalėdaičiais, visų žvilgsniai nukrypo ir į gausiai patiekalais nukrautą stalą. Pasirodo, draugijos narės – puikios šeimininkės, o kai kurios prisipažino, kad joms maisto ruošimas – tikra kūryba. Tad bendromis pastangomis sunešta ne dvylika, o kur kas daugiau patiekalų, pasimėgauta lietuviško sodo ir daržo gėrybėmis, pasidžiaugta pasninkavusiųjų kantrybe.

KOMENTARAI