Senjorų universitetas įžengė jau į aštuntąjį rudenįĮ mokslo metų pradžios šventę susirinko gausus būrys Trečiojo amžiaus universiteto studentų. Danutės Kasparavičienės nuotr.

Senjorų universitetas įžengė jau į aštuntąjį rudenį

Jonavos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) mokslo metų pradžios šventėje netrūko smagios nuotaikos, muzikos, dainų ir šokių, prasmingų žodžių. Ji išsiskyrė ir tuo, kad niekaip nepavyko susodinti visų susirinkusiųjų – kai kam teko stovėti.

„Jonavietės“ surasti geradariai stiprina vilties sparnus
Kultūros pokyčiai: nuo emocijų iki racionalių sprendimų
Šviesą, kurios trūksta, galima skleisti

Žodis – šeimininkui

„Sveiki sugrįžę namo!“ – jau tradiciškai į senjorus, itin gausiai susirinkusius į mokslo metų atidarymą, kreipėsi Suaugusiųjų švietimo centro (SŠC) direktorius, o visuomeniniais pagrindais – ir TAU vadovas Vytas Vaicekauskas. „Aš manau, kad Suaugusiųjų švietimo centras, Trečiojo amžiaus universitetas yra jūsų antrieji namai, – tęsė jis: – Džiugu matyti visus, nepaisant blogų dalykų, kurie dedasi aplinkui. Mes turime misiją teikti vienas kitam bendrystę, gerumą, žinias. Ir aštuntasis mokslų sezonas, kurį atidarome, tikiu, tikrai dar ne paskutinis.“

Direktoriaus duomenimis, praėjusiais mokslo metais TAU lankė apie 350 klausytojų. Tiesa, juos kartais būna sunku suskaičiuoti, nes kai kurie domisi įvairiais dalykais ir eina net į kelis fakultetus.

Kaip ir pernai, jų veiks šeši: Dvasinio ugdymo, Kompiuterinio raštingumo, Krašto pažinimo, Menų, Sveikos gyvensenos ir Užsienio kalbų. Pastarasis fakultetas – pats populiariausias, čia galima mokytis anglų, vokiečių, prancūzų ir net ispanų bei italų kalbų.

Universitetas turi jau tris kolektyvus. Šįmet atšvęstas „Lankesos“ kapelos jubiliejus. Tęsia veiklą moterų ansamblis „Vakarė“, vėliau susikūręs Švietimo veteranų klubas.

„Turėjome ne tik daug gražių akimirkų Jonavoje, bet ir išvykų Lietuvoje ir užsienyje, jos laukia ir artimiausiu metu. Ta veikla ir mūsų pačių aktyvumo, ir pagalbos, kurią gauname  iš rajono Savivaldybės, dėka iš tikro yra plati ir veiksminga,“ – patikino V. Vaicekauskas, dar kartą pasveikino studentus su sugrįžtuvėmis namo ir, be kitų dalykų, visiems palinkėjo pažinimo džiaugsmo.

Sveikino ir linkėjo

TAU šventėse dažnai dalyvaujanti Seimo nario Rimanto Sinkevičiaus padėjėja Laima Slovikienė kalbėdama stebėjosi, kad senjorai į užsiėmimus susirenka bet kokiu oru (ir tądien lijo). „Aš kartais galvoju, gal tik Jonavoje tokie žmonės, – sakė ji ir pridūrė: – Žymus pramonininkas Fordas kadaise yra pasakęs, kad žmogus pasensta tada, kai  nustoja mokytis, ir kiekvienas, kuris mokosi – nesensta. Labai džiaugiuosi, kad jūsų noras ką nors nauja sužinoti, pažinti, bendrystės jausmas niekada nenuslopsta.“

Ji susirinkusiesiems siekti žinių perdavė Seimo nario linkėjimus. Pasveikino ir dėstytojus – kai kurie iš jų jau aštuntus mokslo metus dirbs be jokio atlyginimo.

Gėlių puokštes viešnia skyrė TAU direktoriui V. Vaicekauskui, Dvasinio ugdymo fakulteto vadovei sesei Pranciškai Bubelytei, tądien šventusiai gimtadienį, universiteto kuratorėms Irenai Lauciuvienei ir Reginai Gudonavičienei, taip pat „Vakarės“ vadovei Danutei Kasparavičienei.

Sveikindamas brandaus amžiaus studentus rajono meras Eugenijus Sabutis, kartais pajuokaudamas, kalbėjo: „Nemažėja džiaugsmas matant jūsų tiek daug. Matau, kad salė ir centras darosi per maži. Labai smagu jus čia matyti susirinkusius geros nuotaikos. Ne pirmą kartą sakau, kad Trečiojo amžiaus universitetas turi gyvuoti ir toliau, nes ką gi mes su direktoriumi Vytu ir kitais, šiuo metu jaunesniais, paskui veiksime? Turėsime sulaukti ir taip pat čia ateiti, nes jūsų spindintys veidai, tiek daug šypsenų, manau, parodo, kad einame tinkama kryptimi.“

Meras prisidėjo prie sveikinimų sesei Pranciškai. Įteikdamas direktoriui šakotį, pasvarstė, kad  ateityje reikės ne atsinešti vieną skanėstą, o „turbūt atsivežti visą priekabą, kai jūsų tiek daug“. E. Sabutis senjorams labiausiai linkėjo „gero pabuvimo kartu, kad, išėję iš čia, širdyje neštumėtės vienas kitą, nebūtumėte vieni“.

Bet bene labiausiai visus nudžiugino svečio pažadas, jog jis stengsis įtikinti vietos politikus, kad kitų metų biudžete numatytų lėšas SŠC salei remontuoti, ir patalpa būtų atnaujinta  pagal poreikius.

Žodį tarė ir rajono Socialinių paslaugų centro direktorė, kartu ir Sveikos gyvensenos fakulteto dėstytoja Valentina Demidenko-Bereznaja: „Kiekvienais metais džiaugiuosi, kad galiu pasidalyti su jumis tuo, ką žinau, ir kad  jūs dalijatės su manimi savo patirtimi, išmintimi. O matydama, kiek jūsų daug, aš pagalvojau, kad mūsų Švietimo ir mokslo ministerija turbūt ne iš tos pusės daro reformas – vis kažką jungia, vis mažėja studentų. Štai kur yra motyvuoti, norintys ir einantys pažinimo keliu studentai. Sveikatos, sėkmės tame pažinimo kelyje.“

Krašto muziejaus direktorė Daiva Petrikėnienė taip pat pasidžiaugė, kad muziejus ketvirtus metus  gali bendradarbiauti, pasiūlyti Krašto pažinimo fakulteto senjorams įvairius  užsiėmimus.

Dar direktorius išvardijo senjorų universiteto dėstytojus, kolektyvų vadovus ir kitus „varikliukus“, sveikino juos, o meras įteikė po gėlę. Pagarbos už savo visuomeninę veiklą vertųjų sąraše – mažiausiai 25 žmonės.

Sesę Prancišką Bubelytę pasveikino L. Slovikienė.

Kūrė šventinę nuotaiką

Kaip ir dera šventėje, rimtas kalbas keitė savų kolektyvų ir svečių koncertiniai numeriai. Programą vedė moterų ansamblio „Vakarė“ vadovė D. Kasparavičienė, ją savo kūrybos posmais papildė Albina Jefimenko. „Vakarės“ moterys atliko klausytojams dar negirdėtų lyrinių dainų.

Kur liaudiška kapela „Lankesa“ ir jos vadovas Antanas Kirvelevičius, ten tranki muzika ir smagios dainos, ten visiems norisi šokti.

Originalumo nestokojo jauniausias kolektyvas – Švietimo veteranų klubas (vad. Melanija Jaskūnienė, muzikos vad. Janina Lukoševičienė). Jo narės ir dainavo, pritardamos mediniais instrumentais, ir trypė liaudies šokius.

O Kultūros centro instrumentinė grupė „Rapsodija“ (vad. Edvardas Ratautas), nebe pirmą kartą grojanti TAU šventėse, klausytojų dėmesio sulaukė ir atliekamomis melodijomis, ir jų atlikimo lygiu.

Renginiui baigiantis, TAU kuratorė I. Lauciuvienė pakvietė lankytojus į pirmuosius kalbų užsiėmimus. Kitų fakultetų studentai irgi sužinojo, kada ir kur vyks bendraminčių susibūrimai.

KOMENTARAI