Senjorų grupės pasuka saviraiškos keliuRimantės Tarasevičienės nuotr.  

Senjorų grupės pasuka saviraiškos keliu

Jonavos viešojoje bibliotekoje gyvuojantis senjorų klubas „Polėkis“, baigiantis 2018-iesiems metams, susirinko į senųjų metų palydas, aptarė ateinančiųjų sumanymus.

„Ubagų kermošius“ viliojo paslaptingais gundymais
Žydų diaspora: iš Šventosios Žemės į Jonavą ir atgal
Policijos pareigūnų gėlės sukėlė ir šypsenas, ir jautrias ašaras

Pirmiausia klubo narius pasveikino įstaigos direktorė Skirmutė Gajauskaitė. Ji pasidžiaugė, kad jau keturios dešimtys garbaus amžiaus jonaviečių sueina į kiekvieną mėnesį bibliotekininkų kviečiamus renginius, paragino apsilankyti ir kitose modernizuoto pastato erdvėse. Grojant „Lankesos“ kapelai Kalėdų melodijas, Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Regina Lukoševičienė paprašė visų susikaupti, apmąstyti būsimos saviraiškos galimybes, nes ateityje klubo veikla, matyt, bus patikėta atskiroms sekcijoms – literatų, rankdarbių, šachmatininkų ir pan.

Vienas po kito senjorai prisiminė, ką sau linkėjo 2017-ųjų pabaigoje ir ar šios svajonės išsipildė. Pavyzdžiui, Bronislava, svajojusi išvysti tikrą vandenyną, su anūke buvo išvykusi į Portugaliją, kur ir pamatė beribį Atlantą. Maža to, ji parengė leidinį apie savo mamą, brolį, kitus artimuosius, kitaip sakant, nuveikė prasmingą kraštotyros darbą. Paulina prieš metus linkėjo sau aplankyti jaunystės miestelį Nidą. Svajonė išsipildė, moteris vėl pavaikščiojo pajūriu, įkopė į Parnidžio kopą ir grįžo su atsigavusia „dušia“. „Lankesos“ dainininkė Dalia troško, kad visi muzikantai būtų sveiki ir aktyvūs, o ir ji pati viduržiemį drąsiau šoktų į prie namų tyvuliuojantį tvenkinį. Be to, svečiavosi Turkijoje, Londone ir įsitikino, kad savo krašte, Jonavoje, užvis geriausia.

Antanas pasidžiaugė, kad iš neseniai vykusio respublikinio armonikierių konkurso lankesiečiai parsivežė antrą vietą, be to, jis dalyvavo rekordinėje tris valandas ir dešimt minučių grojamos polkos rungtyje. Mykolo metų derlius ypač svarus: neskaitant Upninkų, dalyvauta 28 renginiuose, net jubiliejinėje Dainų šventėje, Tėvo Stanislovo 100-mečio minėjime Paberžėje, Skapiškio eilėraščių konkurse, o kūryba irgi nestovi vietoje – parašytas eiliuotas sveikinimas gimtosios Krekenavos parapijos klebonui, kitąmet turėtų pasirodyti nauja senolio knyga apie savo kraštą, žmones, papročius. O štai Upninkėlių senolis Bronius, vadinąs save drožėju mėgėju, nesitikėjo, kad 2018-ieji jam pasiūlys tiek daug maršrutų: Elektrėnus, Kėdainius, Panevėžį, keliskart pasisvečiuota ir Kauno karininkų ramovėje. „Būki šalia, mano miela, dviese klausysim tylos…“ – padainavo savo kūrybos dainą nelengvus gyvenimo universitetus baigę vyras.

Neįtikėtiną metų nuotykį papasakojo Petras Kaminskas. Skaudžiai ižsigavęs koją, jis nusprendė pasivyti vasarą ir išskubėjo š Palūšę, kur, išsinuomavęs valtelę, tris dienas irstėsi po ežerą ir saulėje kaitino skaudantį kelį. „Procedūra“ padėjo, saulės glamonės numalšino skausmą ir jonavietis sveikas grįžo namo. Maža to, jis išvertė į lietuvių kalbą anglišką Kalėdų giesmę „Kas gimė naktį Betliejuje“, ją čia pat ir padainavo.

Buvęs kėdainietis 94-erių metų Donatas, beveik du dešimtmečius iškentėjęs Vorkutos lageriuose, papasakojo partizanų vado Vlado Kuričkos – Dūdelės suėmimo ir teismo istoriją. Tada, 1945-aisiais, šis žmogus, teisiamas myriop, vietoje paskutinio žodžio paskaitė Bernardo Brazdžionio eilėraštį. Dabar, klubo renginyje, Donatas šį tekstą mintinai pakartojo.

Su gimtadieniais pasveikinti dar spėjusieji gimti Šuns metais, eiliuotomis mintimis pajuokauta apie Kiaulės metus. Bendraujant ir vaišinantis skaniu Marijos pyragu, dar labiau išryškėjo narių polinkiai – kas kur, kokioje sekcijoje darbuosis. Kitas užsiėmimas numatomas sausio 25 d., tada kiekvienas atsineš po eilėraštį apie žiemą.

 

KOMENTARAI