Senamiesčio gimnazijoje šimtadienį atšventė 20-oji abiturientų laidaAudriaus Reipos nuotr.

Senamiesčio gimnazijoje šimtadienį atšventė 20-oji abiturientų laida

Vakar Jonavos Senamiesčio gimnazijoje vyko šimtadienio šventė. Ši primena, kad nenumaldomai artėja brandos egzaminų sesija. Čia susirinkę abiturientų mokytojai, tėvai, jų buvusios auklėtojos ir mokyklos svečiai negailėjo šiltų sveikinimų bei linkėjimų. Patys šventės kaltininkai pristatė džiaugsmo ir jaunatviško maksimalizmo kupinus pasirodymus, kurie neleido abejoti – drąsos ir ryžto jaunuoliams tikrai netrūksta.

Dosnūs jonaviečiai padovanojo upę kraujo
Įvertino ir Jonavos rajono žiniasklaidą
Gimnazija paminėjo žinomos kraštotyrininkės jubiliejų

Šįkart šventė buvo pavadinta simboliniu Šimtuoju maršrutu. Pristatydami savo klasių pasirodymus, abiturientai žiūrovus mintimis nukėlė į Jonavos sporto areną, geležinkelio stotį, policijos komisariatą bei kitas miesto vietas. Vėliau scenoje pasirodė vienuoliktokai. Jie parodijavo metais vyresnių gimnazistų rutiną mokykloje. Vaidinimus taip pat paruošė mokytojai ir net multiplikacinio filmo herojus – „pimpačkiukus” įkūnijo gimnazistų tėvai. Nepaisant to, kad šventiška nuotaika susirinkusius lydėjo visą vakarą, kiekvienas pasirodymas priminė apie abiturientų laukiantį iššūkį.

Direktorės pavaduotojas ugdymui Saulius Brazauskas dar renginio pradžioje kalbėjo, kad ši šventė tradiciškai liudija, jog iki brandos egzaminų likę vos 100 dienų. Vis tik iš tikrųjų jaunuolių pasiruošimui liko mažiau laiko.

,,Oficialiai sesija prasideda balandžio ketvirtą dieną. Tądien jūs laikysite užsienio kalbos egzamino kalbėjimo dalį. Nesunku suskaičiuoti, kad iki pirmojo egzamino liko ne 100, o mažiau dienų. Galbūt reikėjo šventę perkelti į gruodžio pabaigą? Iš tikrųjų datos nėra svarbios… Manau, kad jūs sėkmingai pasiruošite artėjantiems brandos egzaminams. Žinoma, jei jūs išvis jiems ruošitės. Galbūt tarp jūsų yra ir tokių, kurie jau šiandien pademonstruotų puikias žinias. Tiesa, šimtadienio šventė yra linksma, triukšminga, o Paskutinis skambutis bei išleistuvės sužadina ir liūdnus jausmus. Abiturientams noriu nuoširdžiai palinkėti, kad jie daug mąstydami ir viską tiksliai apskaičiuodami, ar tiesiog pasikliaudami vien savo intuicija, artimiausioje ateityje pasirinktų sau patį tinkamiausią maršrutą ir išliptų tik reikiamose stotelėse”,– kalbėjo S. Brazauskas.

Nors sveikinimus ir linkėjimus išsakė daugybė šventės dalyvių, daugiausiai publikos bei pačių abiturientų ovacijų sulaukė jų auklėtojų pasirodymas. Keturis metus ketvirtokus lydėjusios pedagogės suskaičiavo, kad šiais metais gimnaziją ruošiasi baigti 70 vaikinų ir 109 merginos. Jos pateikė ir daugiau įdomių faktų apie 20-ąją abiturientų laidą.

,,Šioje laidoje mokosi 25 kairiarankiai ir 154 dešiniarankiai. Vaikinai, tarp jūsų populiariausi vardai yra Tomas ir Mantas. Merginų populiariausi vardai – Emilija, Gabrielė, Gabija ir nei vieno „Pimpačkiuko“. Per keturis metus susiformavo tik 4 poros. Jums įvyko 59 168 pamokos. Skaičius galima sudėti ir atimti. Skaičiai gali keistis, bet jūs – mums vieninteliai. Esate mieliausi, draugiškiausi, nenuspėjami, šmaikščiausi, artimiausi ir brangiausi. Mieli mokiniai, atminkit, kad visada yra kelias, kuris lieka, laukia ir žydi miesto gėlėmis”, – į savo klasių jaunuolius kreipėsi abiturientų auklėtojos.

Audriaus Reipos nuotr.

KOMENTARAI