Seną šaldytuvą – prie kapiniųŽmonės be jokios sąžinės graužaties atgabena didelių gabaritų atliekas ir išverčia prie pat kapinių teritorijos. Kęstučio Putelio nuotr.

Seną šaldytuvą – prie kapinių

Rimkų kaime (Kulvos sen.) esančios sentikių kapinės sutvarkytos, tačiau akis bado šalia konteinerių sumesta nemaža įvairių stambiagabaričių atliekų krūva. Čia nepatingėta atgabenti net seno šaldytuvo, įvairių automobilių detalių.

Jonavoje rinkosi šalies pūtikai
Gyventojų parama kaip ant delno – duomenys skelbiami viešai
Pasiruošimo darbus stabdo apgadinti keltuvo lynai

Pasak Kulvos seniūnijos seniūno Ramūno Gudonavičiaus, šios sentikių kapinės yra arti miesto, prie jų – geras privažiavimas, erdvi aikštelė automobiliams statyti, stovi trys konteineriai, todėl žmonės tuo ir naudojasi. „Kiekvieną savaitę atliekos išvežamos. Netoliese yra ir garažai, kuriuose veikia  nemažai įvairių autoservisų. Manome, kad iš ten ir atkeliauja jau nereikalingos detalės. Ypač daug atvežama padangų. Pastebėjome, kad vasarą jų mažiau, o keitimo sezonu po nakties kartais randame net iki 20 „dovanėlių“. Labai apmaudu, kad žmonės taip elgiasi. Mes net nespėjame išgabenti“, – piktinosi Kulvos seniūnas.

Jis abejoja, ar vaizdo kamerų įrengimas duotų naudos. „Sentikių kapinės – vidury laukų, nėra elektros, tad jas įrengti kainuotų nemenkus pinigus. O be to, ar piktavaliai jų nesudaužytų? Juk Upninkuose tokios tik keletą parų sveikos išbuvo. Klausimas, ar jos iš viso padėtų? Pirmiausia žmonės turi būti sąmoningesni ir suprasti, kad į tokią vietą atvežti atliekų negalima, jas reikia nugabenti į Jonavą, Darbininkų gatvėje esančią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę“, – teigė jis.

Seniūnas piktinosi ir dėl netvarkos prie Kurmagalos kapinių. „Ten dar baisiau. Kadangi netoli yra kolektyviniai sodai, todėl daugelis, grįždami namo, čia išmeta buitines atliekas. Ir miškas greta – tuos prikimštus maišus laukiniai žvėrys išdrasko. Vėjas stipriau papučia, palaidos šiukšlės pasklinda po kapinių teritoriją. Nuolat važiuojame tvarkyti“, – skundėsi R. Gudonavičius ir prašo gyventojų taip nesielgti, tausoti aplinką.

KOMENTARAI