Seišelių salos – vienas iš daugybės rojų mūsų Žemėje

Koks vaizdas iškyla priešais Jūsų akis, kai pagalvojate apie idealias atostogas, kurios leistų pabėgti nuo kasdieninės rutinos, nuo įkyrėjusio šalčio į malonią saulės šilumą, pajusti dvasinę palaimą? Ar tai būtų balto smėlio paplūdimiai, palmės, aplipusios kokosų vaisiais, ir garsiai ošianti jūra? „Taip!“ – atsakytų, ko gero, daugelis. Būtent tokias atostogas įsivaizdavo ir jonavietis Laurynas Čekanavičius bei šio straipsnio autorė.

Saksonijos žemė – gamtos grožio ir architektūros derinys
Prie Medžiotojų ir žvejų draugijos vairo – naujas vadovas
Žemaitis stengiasi išsaugoti unikalų pasaulyje gaminį

Tarpinė stotelė

Toji svajonių kelionė buvo į Indiją. Bilietus įsigijome labai netikėtai, net nesidomėjome, kur turėsime persėsti. Bet mums labai pasisekė – dvi dienas praleidome Seišelių salose. Skrisdami pirmyn, rytą išlipome iš lėktuvo ir turėjome visą laisvą dieną iki pat vakaro. Tokia pat persėdimo trukmė buvo ir grįžtant iš Indijos.

Kadangi nenorėjome sėdėti oro uoste 12 valandų, tad pradėjome čia pat planuoti kelionę po vietos apylinkes. Seišeliai – tai salų valstybė Indijos vandenyne, į šiaurės rytus nuo Madagaskaro.

Nakvynė – prabanga

Tenka pripažinti, kad gyvenimas egzotiškuose kraštuose gana brangus. O štai lėktuvo bilietus galima rasti visai pigius, ypač perkant juos paskutinę minutę ar priešingai – labai anksti. Abu variantai turi tam tikrų pliusų ir minusų, todėl kartais vertėtų labai gerai apgalvoti galimybes ir plačiau pasidomėti apie egzotiškas šalis.

Padarėme išvadą, kad brangiausia yra nakvynė, maistas taip pat, o kur dar skiepai ir kitos papildomos išlaidos. Atrodytų, kad Afrikos ir Azijos salose turėtų būti pigu, tačiau taip tikrai nėra.

Mums pasisekė dar ir dėl to, kad neteko nakvoti, o per visą laisvą dieną iš tiesų nemažai pamatėme ir tiesiog nespėjome išleisti daug pinigų. Bet negalvokite, kad norime Jus nuliūdinti – salose pastebėjome tikrai daugybę akcijų, kurias siūlė viešbučiai. Svarbiausias  mūsų patarimas – planuokite kelionę iš anksto, kad didelės išlaidos neužgožtų to grožio, kuris atsiveria prieš akis.

Mahė sala

Seišelių salos pasižymi nuostabiu klimatu. Visus metus čia šviečia saulė. Temperatūra kiekvieną dieną pasiekia 29 laipsnius šilumos, o per pietus atgaivina tropikų lietus. Taigi skėtis – būtinas! Keliaudami į Seišelius, tikrai nepasigailėsite. Salose saugu, vietiniai žmonės labai malonūs ir paslaugūs, be to, niekada į jus nežiūrės kreivai, kad esate baltasis. O ir nuobodžiauti čia neteks.

Galite nuplaukti į kitas mažas saleles (jų, be pagrindinės Mahė, yra net 115!) ir stebėti įspūdingos išvaizdos paukščius, pasivaikščioti po palmių mišką (ir parsivežti namo širdies formos kokosą), nardyti Indijos vandenyne, plaukioti su delfinais ir kita.

Jei liksite pagrindinėje saloje, galite lipti į džiunglėmis apaugusį kalną. Mahė – granitinės kilmės sala, o tiksliau kalnas saloje. Pajusite klajoklio dvasią, apsilankysite prieskonių plantacijose. O galbūt norite ko nors ekstremalaus? Tuomet siūlau išdrįsti paplaukioti su rykliais! Esu įsitikinusi, kad ši kelionė tikrai bus įsimintina.

Suvenyras – perlai

Seišelių salų virtuvė pasižymi jūros gėrybių, daržovių ir egzotinių vaisių gausa. Maisto kainos nėra labai mažos, truputėlį brangiau nei Lietuvoje, tačiau alkoholiniai gėrimai kur kas brangesni. Čia privaloma paragauti egzotinių vaisių, o jų įvairovė tiesiog stebina. Beje, jie pigūs. Dar geriau pirkti iš vietinių gyventojų. Tik nebandykite vežtis vaisių namo – turėsite nemalonumų, nes tai nelegalu. Pasmaguriaukite jų saloje ir įamžinkite nuotraukose. O lauktuvėms vietoj vaisių rinkitės šviežius prieskonius arba čia pat auginamus perlus, kurių kaina tikrai nustebins.  Galite vykti jų prisirinkti ir patys arba tiesiog įsigyti puikių dirbinių iš vietos žmonių.

Turistai – kasdienybė

Seišelių salų gyventojai į turistus didelio dėmesio nekreipia. Sezonas čia, kaip ir vasara – ištisus metus. Vietiniams atvykėliai visai neįdomūs, o štai mums, europiečiams, kreolai (Seišelių salų gyventojai) – išties įspūdingi. Jie išsiskiria savo išvaizda, požiūriu į gyvenimą. Gatvėse skamba muzika, daugelis nebijo ir kokį „klumpakojį“ patrepsėti. Užkalbinti bus labai malonūs, ne tik papasakos apie savo šalį, bet ir patarimų negailės, suvenyrą atminimui padovanos.

Ekstremalus vairavimas

Kreolai labai darbštūs žmonės. Kadangi salos yra labai mažos, jas labai prižiūri, stengiasi padaryti kuo patrauklesnes turistams. Neatsisako netgi senų mėlynų autobusų.

Jeigu lankysitės Seišelių salose, būtinai keliaukite viešuoju transportu. Jis gana nebrangus, patogus ir svarbiausia – puiki atrakcija. Seišelių keliai be galo vingiuoti – tai į kalno viršų, tai žemyn. Pastebėjome, kad autobusų vairuotojai mėgsta greitį. Tad pojūčių dėl greito vairavimo gana pavojingais keliais tikrai patirsite. O jeigu vis dėlto sugalvosite nuomotis mašiną, nepamirškite, kad Seišelių salose važiuojama kairiąja puse.

Nesvarbu, ar jūs esate Indijos vandenyno salose, ar ilsitės Europoje, nepamirškite šypsotis ir mėgautis atostogomis, nes tik nuo Jūsų priklauso, kiek jos ilgai išliks atmintyje. Tik Jūs patys kuriate savo rojų.

Donata TELIŠAUSKAITĖ

 

KOMENTARAI