Savivaldybės tarybos narė R. Zakarauskaitė: „Kaip jaučiatės, kai jus kvailina?“Reda Zakarauskaitė

Savivaldybės tarybos narė R. Zakarauskaitė: „Kaip jaučiatės, kai jus kvailina?“

Dauguma jonaviečių, matyt, dar nepamiršo pernai kilusio triukšmo dėl trijų Jonavos įstaigų – Jonavos kultūros centro, Krašto muziejaus ir rajono Savivaldybės teatro – sujungimo. Jonavos socialdemokratų valdžia mėgino rajono Tarybai ir gyventojams įrodyti, jog tai daroma siekiant optimizuoti išlaidas ir taupyti rajono biudžetą. Ar tikrai?

Taurostos tvenkinyje maudytis vis dar nerekomenduojama
2017 metais „Agrochemos“ grūdų pardavimai išaugo dvigubai
Kokią reikšmę Jums turi Joninių šventė?

Paskaičiuokime. Matematika paprasta. Ir ji bus tvirtinama rajono Tarybos posėdyje. Prieš reorganizaciją 2017 metais Jonavos kultūros centrui iš rajono biudžeto buvo skirta 812 tūkst. eurų. Krašto muziejui išlaikyti buvo skiriama 147 tūkst. eurų, Savivaldybės teatrui – 69 tūkst. eurų.

Kartu sudėjus visų šių įstaigų biudžetus 2017 metų suma yra 1 mln. ir 28 tūkst. eurų (iš jų atlyginimams skirta 569,6 tūkst. eurų).

2017 metais  Kultūros centrui, biudžetinei įstaigai, kaip ir daugeliui kitų, pradėjo vadovauti socialdemokratas, o jo vadovavimo pradžią paženklino sprendimas jungti tris įstaigas.

Logiškai mąstant, tikintis optimizavimo, bendra trims įstaigoms skiriama suma turėjo mažėti. Juolab, etatų sumažėjo. Ir tai turėjo atsispindėti 2018 metų biudžete (žiniai, visas rajono biudžetas yra 38,8 mln. eurų.)

Tačiau įvyko priešingai. Sujungus tris įstaigas ir tapus vienai – Jonavos kultūros centrui – iš biudžeto siūloma skirti 1 mln. 254 tūkst. eurų (iš jų atlyginimams – 636,4 tūkst. Eur). Tai reiškia, kad trijų įstaigų optimizavimas „išpūtė“ jų biudžetą nei labai daug, nei mažai – „tik“ 226 tūkst. eurų.

Verslo atstovė, diegianti kokybės ir kitus standartus, optimizuojanti įmonėse veiklos, gamybos ir  finansinius procesus, R. Zakarauskaitė, sako negalinti žiūrėti, kaip biudžetininkai nesusitvarko su vadyba, finansais ir švaisto pinigus.

Atlyginimams žadama skirti 66,8 tūkst. eurų daugiau nei prieš sujungimą. Bendrai skiriama 226 tūkst. daugiau nei prieš įstaigų sujungimą. Kitaip tariant, rajonui būtų labiau apsimokėję apskritai nieko nejungti, nedarkyti nusistovėjusios tvarkos ir leisti įstaigoms dirbti savarankiškai.

Pasak politikės, atlyginimai kyla ir juos tikrai reikia didinti. Tai labiausiai suprantamas paaiškinimas, kodėl atlyginimų suma nesumažėjo, nors etatai buvo mažinami.

„Tačiau po optimizavimo daugiau nei penktadaliu milijono padidinti vienos įstaigos biudžetą, jai nesukūrus ir nesiūlant nieko naujo, yra absoliutus visuomenės kvailinimas. Kaip jaučiatės, kai jus kvailina?“  – klausia R. Zakarauskaitė.

Irena KALINAUSKIENĖ, Užs. Nr. 81 

KOMENTARAI