Savivaldybės Socialinės paramos skyrius apie vaiko išmoką – į ką atkreipti dėmesį?

Savivaldybės Socialinės paramos skyrius apie vaiko išmoką – į ką atkreipti dėmesį?

Šiandien Jonavos rajono savivaldybėje vyko spaudos konferencija, kurios metu aptartas vaikams skirtos piniginės išmokos klausimas. Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus specialistų komanda pristatė Išmokų vaikams įstatymą, aptarė kylančias problemas ir klausimus, kurie gali padėti visuomenei geriau suprasti įstatymo veikimo principus.

Įvertino ir Jonavos rajono žiniasklaidą
Nuo ramybės prie ežero iki potyrių kitose šalyse
Padarėm! Jonavos kraštas sąžiningai apsikuopė

Keitėsi įstatymai

2018 metų sausio pirmą dieną įsigaliojęs naujos redakcijos Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymas siekia remti vaikus auginančias šeimas bei mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę. Universali 30 eurų išmoka mokama visiems vaikams nuo gimimo iki 18 metų ar vyresniems nei 21 metų jaunuoliams, jei šie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą.

Papildomai išmoka vaikui (nuo gimimo dienos iki 2 metų – 28,5 euro, nuo 2 iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 21 metai, – 15,2 euro) bus skiriama šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms 1 ar 2 vaikus, jeigu šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų (VRP) (t. y. 183 euro). Taip pat – šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms 3 ar daugiau vaikų, nevertinant jų gaunamų pajamų.

 

Atkreipti dėmesį

Socialinės paramos skyriaus specialistai pasakoja, kad sulaukia ir studentų, kurie studijuoja aukštosiose mokyklose prašymų gauti vaiko išmoką. Jų teigimu, nemaža dalis žmonių neatkreipia dėmesio, kad ši išmoka priklauso tik tiems jaunuoliams iki 21 metų, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą. Taigi jei jaunuolis studijuoja aukštojoje mokykloje, jam ši išmoka nepriklauso.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad pilnametystės sulaukę asmenys prašymus dėl vaiko išmokos gali teikti patys. Pinigai gali būti pervedami į jų asmeninę sąskaitą.

Kadangi išmoka skiriama visiems vaikams, keitėsi ir Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymas – skiriant socialinę pašalpą ir (ar) būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijas į šeimų, auginančių vaikus, pajamas išmoka vaikui nebus įskaitoma.

Skubėti nereikia

Šiuo metu Jonavos rajono gyventojai jau pateikė 751 prašymą vaiko išmokai gauti, iš jų – 112 pateikta elektroniniu būdu. Visgi dėl Socialinių paslaugų informacinės sistemos (SPIS) trukdžių, prašymų apdorojimas nėra lengvas, taigi iš 112 prašymų, specialistai kol kas apdorojo  tik 50.

Jonavos rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Uselienė tikino, kad skubėti pateikti paraiškas dėl vaiko išmokos neverta. Įstatymas numato, kad jei asmuo nepateiks prašymo sausio mėnesį, pinigai niekur nedings, nes išmoka gali būti išmokėta už praėjusius 12 mėnesių. Tai reiškia, kad jei prašymas nebus pateiktas, pavyzdžiui, sausio-kovo mėnesį, pinigai už šį terminą bus pervesti tada, kai tik visi reikiami dokumentai bus sutvarkyti.

„Didelių spūsčių pateikti prašymus nėra. Žmonės tikrai gali neskubėti, tuo labiau, kad yra nemažai sutrikimų SPIS sistemoje. Žinoma, jei kažkam labai svarbu pinigėlius gauti kuo greičiau, visada galima ateiti į Socialinės paramos skyrių“, – kalbėjo D. Uselienė.

„Socialinės paramos skyriuje dirba kompetentingi ir geranoriški specialistai. Turintys klausimų gyventojai visada gali kreiptis ir jiems bus maloniai atsakyta bei paaiškinta. Dar kartą noriu atkreipti dėmesį, kad skubėti neverta. Pinigai tikrai bus išmokėti visiems“, – kalbėjo Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vijolė Šadauskienė.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI