Savanorių ugniagesių gretose – nauji nariai

Savanorių ugniagesių gretose – nauji nariai

Trečiadienį Jonavos rajono savivaldybėje dviem rajono gyventojams buvo įteikti ugniagesių savanorių pažymėjimai ir ženklai. Į savanorių ugniagesių komandą įsiliejo rajono mero pavaduotojas Erlandas Andrejevas ir Jonavos rajono Pasraučių, Mimainių ir Gaižiūnų kaimų bendruomenės pirmininkas, rajono Vietos veiklos grupės projektų vadovas Petras Vyšniauskas.

Nuo šiol visos socialinės paslaugos – po vienu stogu
Sprogęs dujų balionas sukėlė gaisrą
„Achemos grupė“ diversifikuoja politinę riziką

Nauji nariai baigė 8 valandų trukmės Savanorio ugniagesio, nedalyvaujančio gesinant gaisrus, tačiau vykdančio visuomenės švietimą gaisrų prevencijos srityje, įvadinio mokymo programą ir gali vykdyti visuomenės švietimą prevencijos srityje.

Pažymėjimus ir ženklus jiems teikė Jonavos rajono ugniagesių savanorių draugijos pirmininkas Viktoras Kolesnikovas bei Jonavos rajono savivaldybės meras Eugenijus Sabutis.

Pirmieji šeši savanoriai ugniagesiai gelbėtojai pristatyti 2016 metų gegužę, minint gaisrų sergėtojo Šv. Florijono dieną. Per du metus savanorių gretos išaugo iki 66 žmonių.

„Jonavos rajono ugniagesių savanorių draugiją veiklos organizatoriumi rajono Taryba paskyrė 2016 metais. Tai dar pakankamai neilgas laikas, tačiau veikla vykdoma pakankamai intensyviai – padedame Priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai gesinti gaisrus, pernai Bendrasis pagalbos centras į gaisrus kvietė 25 kartus, buvo gesinami ir namai, ūkiniai pastatai, žolė. Taip pat vykdome ir prevencinį darbą: dalyvaujame vaikų stovyklose, vykstame į švietimo įstaigas, kur mokiname, kaip išvengti gaisrų ar elgtis jiems kilus“, – informavo V. Kolesnikovas.

Į savanorių ugniagesių gretas įsilieja rajono Savivaldybės, AB „Achema“, UAB „Baldai Jums“ ir kitų įmonių, organizacijų darbuotojai. Savanoriais ugniagesiais gali tapti nuo 14 iki 65 metų asmenys.

Nuo šių metų Jonavos rajono savivaldybės taryba skyrė lėšų apmokėti savanorių ugniagesių darbą – nustatytas 6 eurų už darbo valandą atlygis.

Plačiau skaitykite penktadienio „Naujienų“ numeryje.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI