Savanorių ugniagesių gretose – A. Mikitiukas ir M. Sinkevičius

2016 metų gegužę, minint gaisrų sergėtojo Šv. Florijono dieną, buvo pristatyti pirmieji šeši savanoriai ugniagesiai gelbėtojai. Nuo tada pastarųjų gretos gerokai išsaugo, o šiandien jas papildė ir kunigas Audrius Mikitiukas bei UAB ,,Jonavos vandenys“ direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Garbės ženklai – už nuopelnus žemės ūkiui
Jonavoje – „Darom“ akcija
Pasiruošimo darbus stabdo apgadinti keltuvo lynai

Tapo nariais

Šiandien Jonavos rajono savivaldybėje kunigui A. Mikitiukui ir bendrovės ,,Jonavos vandenys“ direktoriui Mindaugui Sinkevičiui buvo įteikti ugniagesių savanorių pažymėjimai ir ženklai. Nauji nariai baigė 8 valandų trukmės Savanorio ugniagesio, nedalyvaujančio gesinant gaisrus, tačiau vykdančio visuomenės švietimą gaisrų prevencijos srityje, įvadinio mokymo programą ir gali vykdyti visuomenės švietimą prevencijos srityje. Naujokus pasveikino Jonavos rajono savivaldybės meras Eugenijus Sabutis, jau anksčiau savanorystę liudijantį pažymėjimą gavęs vicemeras Erlandas Andrejevas  ir Jonavos r. ugniagesių savanorių draugijos pirmininkas Viktoras Kolesnikovas.

,,Ko gero, daugeliui žmonių atrodo, kad savanorių ugniagesių ženklelius gavę asmenys turėtų apsirengti uniformas ir važiuoti gesinti gaisrų, tačiau svarbiausias jų darbas – parodyti  pavyzdį kitiems.  Mano manymu, savanoris ugniagesys turi imtis visuomenės švietimo, prevencinės veiklos.  Manau, kad tiek Audrius, tiek Mindaugas puikiai tai darys“, – kalbėjo E. Sabutis.

Yra kur tobulėti

Pirmieji šeši savanoriai ugniagesiai gelbėtojai pristatyti prieš porą metų. Dabar jų gretose – jau 68 asmenys. Prie savanoriškos veiklos prisijungė ne vienas Savivaldybės, bendrovių „Achema“, „Baldai Jums“ darbuotojas. Kaip sakė V. Kolesnikovas, nors savanoriai vykdo prevencinę veiklą, tačiau panorę gali įgyti teisę dalyvauti budėjimuose ir gesinti gaisrus.

,,Džiugu, kad mūsų kolektyvas nuolatos didėja. Kunigas A. Mikitiukas išreiškė norą dalyvauti ir gaisrų gesinimo procese, tad jam teks išklausyti dar vienus 30 valandų trunkančius kursus ir išlaikyti būtinas įskaitas. Tuomet jis galės kartu su savo broliu, kuris ugniagesiu dirba Užusaliuose, gesinti gaisrus“, – sakė V. Kolesnikovas.

Ne pirma savanorystė

Pasak kun. A. Mikitiuko, jis jau nuo seno šviečia bendruomenę ne tik apie gaisrų prevenciją, bet ir saugų elgesį kelyje. Jis prasitarė, kad savanorystė jam nėra svetima veikla – anksčiau kunigas padėjo policijos pareigūnams ir buvo policijos rėmėju. Vis dėlto akistata su pastarųjų darbo kasdienybe privertė suprasti, kad tokia veikla – ne jam.

„Man teko išbandyti policijos rėmėjo darbą. Dabar mąstau, kad man tos pareigos nelabai buvo priimtinos. Pamenu, kai dar Žeimių bažnyčioje tarnavau, važiavau į Kulvoje vykusias Jonines. Ten staiga kilo didelės muštynės. Mes išsitraukėme ,,bananus“ ir bandėme tramdyti riaušes. Tuomet  vienas vyrukas, atsisukęs į mane, prašė: ,,Tik nemuškit, klebone“ (šypsosi). Mes sulaikėme ir į areštinę pristatėme gal penkis žmones. Reikėjo grumtis, panaudoti jėgą ir aš supratau, kad tai – ne  man. O štai kalbėjimas apie ugnies pavojų, dūmų detektorių būtinybę – ne naujiena. Bažnyčia užsiima visuomenės švietimu ir apie tinkamą elgesį kelyje. Kai vis anksčiau temsta, aš kiekvieną sekmadienį per pamokslą primenu apie atšvaitų, liemenių, greičio kontrolės būtinybę. Visada pabrėžiu, kad žmogui sustoti yra kur kas lengviau, nei sustabdyti automobilį. O jei mano brolis gaisrus gesina Užusaliuose, tai kodėl ir man nepabudėjus keletą dienų per metus?“ – sakė kun. A. Mikitiukas.

Mažas laiptelis?

Bendrovės „Jonavos vandenys“ direktorius taip pat neatmeta galimybės, kad ateityje galbūt užsibrėš tikslą įgyti teisę dalyvauti ugniagesių budėjimuose. Jis svarstė, kad šiandien gautas pažymėjimas gali būti tik mažas laiptelis didesnių tikslų link.

„Yra keletas stichijų: vanduo, oras, žemė ir ugnis. Dabar esu „Jonavos vandenų“ vadovas. Vanduo yra reikalingas ugniai gesinti. Paragintas savanorių ugniagesių vadovo, nusprendžiau prisijungti prie savanoriškos veiklos (šypsosi). Žinoma, šiuo metu kalba eina apie prevencinę veiklą, tačiau neatmetu galimybės, kad ateityje norėčiau išklausyti ir kitus kursus. Nuo mažo laiptelio, jei bus noras, vėliau  kopsime aukštyn“, – kalbėjo M. Sinkevičius.

 

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI