Šauktinių sąrašai bus paskelbti jau kitą savaitęKetvirtadienį sudaryti šauktinių sąrašai. Kęstučio Putelio nuotr.

Šauktinių sąrašai bus paskelbti jau kitą savaitę

Krašto apsaugos ministerijoje ketvirtadienį sudaryti šių metų šauktinių sąrašai, į jį įtraukti beveik 28 tūkstančiai jaunuolių nuo 19 iki 26 metų.

Susitikime su popiežiumi – paveikslas iš žmonių veidų
Pareigūnai kviečia kartu paminėti Saugaus eismo dieną
Mokykloms diriguoja ne tik direktoriai, bet ir aktyvus jaunimas

Planuojama, kad šeši pagal regionus suskirstyti sąrašai ir nurodymai dėl atvykimo į komplektavimo padalinius bus paskelbti kitos savaitės viduryje interneto svetainėje https://sauktiniai.kam.lt

Šiemet devynių mėnesių tarnybai įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose bus pašaukti beveik 3,9 tūkstančiai karo prievolininkų. Tai trim šimtais daugiau karių nei pernai.

Anksčiau teigusi, kad daugelis šauktinių į kariuomenę ateidavo savanoriškai, Krašto apsaugos ministerija paskelbė, kad 2017 metais į kariuomenės dalinius privalomai buvo pašaukti 53 jaunuoliai. Ji prognozuoja, kad tikrųjų karo prievolininkų skaičius šiemet gali nežymiai paaugti.

Anot ministerijos, šauktinių sąrašai ketvirtadienį buvo sudaryti atsitiktine tvarka, naudojantis kompiuterių programa. Vienas iš penkių sąrašų sudarymą stebėjusių visuomeninių atstovų teigia, jog procedūra buvo skaidri. „Nei spragų, nei kažkokių neaiškumų tikrai nebuvo. Sistema yra skaidri, gerai veikianti, efektyviai veikianti. Pakeisti sąrašą, kažkaip jį konfigūruoti tikrai neįmanoma“, – teigė Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos atstovas Antanas Mikalauskas.

Į šauktinių sąrašus gali patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki jų sudarymo bus pateikę prašymus tarnybą atlikti savo noru. Vadinamieji šauktiniai savanoriai turi galimybę pasirinkti tarnybos vietą ir gauti didesnį atlyginimą.

Šiuo metu tarnybą savanoriškai paprašė atlikti 290 jaunuoliai. Daugiau socialinių garantijų gaus ir tie 18 – 38 metų vaikinai ir merginos, kurie išvydę savo pavardę sąraše atvyks į komplektavimo padalinį ir paprašys tarnybą atlikti pirmumo tvarka.

Seimas šauktinių tarnybą atnaujino 2015 metais, reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje ir Baltijos jūros regione.

lzinios.lt

Kęstučio Putelio archyvinės nuotr.

 

KOMENTARAI