„Saugi kaimynystė“ –  jau ir Kulvoje

„Saugi kaimynystė“ – jau ir Kulvoje

Gegužės 17 d. Kulvoje vyko Kulvos bendruomenės visuotinis ataskaitinis susirinkimas, kurio metu bendruomenės pirmininkė Karolina Petrenčiuk pristatė veiklos ir finansinę ataskaitą. Taip pat buvo aptartas tolimesnis veiklos planas bei aptartos Kulvos bendruomenės projektų, kuriems skirtas finansavimas, numatomos veiklos.

Jonavos politechnikos mokykloje – „Lino spalvos“
Ateities kartoms – „laiko kapsulė“
Krokai papuošė Santarvės ir Sąjūdžio aikštes

Susirinkime dalyvavo ir svečiai – energijos skirstymo operatoriaus „ESO“ atstovas Andrejus Pavlovas ir Jonavos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Larisa Paklina.

„ESO“ atstovas A. Pavlovas pristatė dabartinę situaciją apie elektros energijos vartojimą bei įspėjo visus būti atsargiais – saugotis elektros įrenginių bei asmenų, kurie apsimetę ESO darbuotojais reikalauja iš gyventojų pinigų, nors grynųjų pinigų ESO darbuotojai niekuomet iš gyventojų nereikalauja ir neima.

Bendruomenės pareigūnė L. Paklina, iliustruodama pavyzdžiais, papasakojo apie „Saugios kaimynystės“ naudą, paaiškino, kodėl reikia būti kaimyniškiems bei bendruomeniškiems.

Šio susirinkimo metu buvo nuspręsta prisijungti prie „Saugios kaimynystės“. Kadangi „Saugios kaimynystės“ modelis grindžiamas bendradarbiavimu tarp policijos, savivaldos institucijų ir bendruomenės, todėl ir sutartį dėl „Saugios kaimynystės“ pasirašė bendruomenės pareigūnė L. Paklina, Kulvos seniūnijos seniūnas Ramūnas Gudonavičius ir bendruomenės pirmininkė K. Petrenčiuk. Kulvos bendruomenė šiais metais yra pirmoji bendruomenė įkūrusi saugią kaimynystę kaimiškoje teritorijoje.

Bendruomenės pareigūnė L. Paklina įteikė „Saugios kaimynystės“ informacinį stendą, kuris informuos, kad Kulvoje gyvena neabejingi, bendruomeniški ir budrūs kaimynai.

„Džiaugiuosi, kad Kulvos gyventojai pribrendo „Saugios kaimynystės“ įsikūrimui Kulvoje. Tikiuosi, kad gyventojai bus bendruomeniški ir saugos ne tik savo turtą, bet ir kaimynų. Pamačius įtartinus asmenis, automobilius ar grupes žmonių, kurie galimai vykdo nusikalstamą veiką, būkime bendruomeniški, praneškime policijos pareigūnams arba bent jau bendruomenės atstovams ar tiesiogiai man. Kas jei ne mes, kada jei ne dabar užtikrinsime saugumą kaime, tik nuo mūsų visų priklauso saugumas kaime, tad nelikime abejingi! Laikui bėgant, manau, įrengsime ir stebėjimo kameras bei imsimės kitokių saugumo priemonių, kad tik žmonėms būtų gera ir jauku gyventi Kulvoje“, – kalbėjo bendruomenės pirmininkė K. Petrenčiuk.

Vita RADIONOVIENĖ

KOMENTARAI