Šaškininkai susibūrė prisiminti Baltijos kelią

Šaškininkai susibūrė prisiminti Baltijos kelią

Šiemet minimos 29-osios Baltijos kelio metinės. Ta proga visoje Lietuvoje vyko įvairūs kultūriniai ir sportiniai renginiai. Jonavos sporto arenoje šią datą susibūrė paminėti šaškių mėgėjai. Nors buvo ir darbo diena, tačiau varžybose panoro dalyvauti 29 šios sporto šakos entuziastai ne tik iš Jonavos, bet ir Kauno, Marijampolės, Kaišiadorių, Elektrėnų, Ukmergės, Anykščių, Kupiškio šaškininkai.

Baltijos moterų tinklinio lygos finalai vyks ir Jonavos arenoje
Islandijoje žaidžia ir jonaviečiai
Antroji vieta tarp aukštaičių – jau „kišenėje“

Septynioliktajame tokiame turnyre šaškių mėgėjai žaidė šveicariška (9 ratai) sistema, kur kovojo ne tik dėl prizinių vietų bendrojoje įskaitoje, bet ir dėl prizų kitose kategorijose. Turnyre nepralenkiamas buvo didmeistris iš Elektrėnų Anatolijus Šugajevas, surinkęs 8 taškus. Antrąją vietą iškovojo ir tik pustaškiu nuo nugalėtojo atsiliko ukmergiškis Stasys Pulokas. Trečios vietos prizas atiteko treneriui iš Marijampolės Jonui Navickui (6 tšk.).

Pusšešto taško į savo kraitį įmetė jonavietis Jonas Venckas, bendrojoje įskaitoje užėmęs penktąją vietą. Visgi, šis šaškių mėgėjas buvo apdovanotas, kaip pajėgiausias šeimininkų žaidėjas. Po penkis taškus turnyre surinko ir antrajame dešimtuke vietas pasidalino Jonas Čižiūnas ir Povilas Railas, kurie jonaviečių lenktynėse pasidalino antrą-trečią vietas.

Prizinių vietų siekė ir dar dviejų kategorijų atstovai. Jaunimo gretose niekas neprilygo pirmas dvi vietas užėmusiems broliams iš Kupiškio Astijui ir Arijui Ribokams, o trečioji vieta atiteko Emilijui Bendoraičiui iš Marijampolės. Tuo tarpu moterų tarpe triumfavo elektrėniškė Vlada Kibarienė. Kitas prizines vietas pasidalino ukmergiškė Melanija Juškienė bei jonavietė Karolina Šimkutė.

Rugsėjo 1 d. vyks Šveicarijos kaimo bendruomenės šventė „Rudens mozaika“. Jos metu nuo 10 val. kultūros namuose prasidės respublikinis braziliškų šaškių turnyras.

KOMENTARAI