Šaškininkai paminėjo šios sporto šakos puoselėtojo atminimą

Šaškininkai paminėjo šios sporto šakos puoselėtojo atminimą

Šiemet sukako dveji metai, kai į amžinybę iškeliavo dar vienas Jonavos krašto sporto žmogus Vladas Krėjaras, ilgus metus puoselėjęs ne vieną sporto šaką.

„Aušrinė“ sutriuškino visas komandas
Integracijai plėstis padeda sportas ir draugystė
Bėgimo entuziastai varžėsi ištvermės lenktynėse

V. Krėjaras, kilęs iš Miknaičių kaimo (Žeimių sen.), didelę gyvenimo dalį atidavė baldininko profesijai. Jo suburtame šaškininkų būrelyje kėlė kvalifikaciją ne vienas šaškėms ištikimas jonavietis. Tapęs rajone pirmuoju kandidatu į meistrus, Vladas dėliojo ne tik asmeninius planus, bet ir rūpinosi rajono komandos pasiekimais. Jo iniciatyva  jonaviečiai ne kartą žaidė komandinėse Lietuvos pirmenybėse, „Nemuno“ draugijos batalijose. Paskutinį dešimtmetį skyręs savo laiką vien sodui, mūsų veteranas kartais užsukdavo ir į dabartinių šaškininkų turnyrus, dalijosi žurnaluose ir savo praktikoje užfiksuotomis teorinėmis idėjomis, prisimindavo ne vieną įdomų epizodą iš savo sportinės biografijos.

Šiemet sporto arenoje jo atminimui buvo surengtas jau antrasis šaškių turnyras, į kurį susirinko vos ne dvigubai daugiau šios sporto šakos entuziastų nei pernai. 42 dalyviai iš 13 miestų bei rajonų savo meistriškumą išmėgino turnyre, kuris vyko šveicariška sistema (9 ratai) po 10 min. + 3 sek. kiekvienam dalyviui partijoje.

Jau nuo pirmųjų susitikimų savo persvarą ėmė įrodyti elektrėniškis Anatolijus Šugajevas, iš eilės laimėjęs keturias partijas. Nors vėliau varžovai iš jo atėmė taškų sužaidžiant lygiosiomis, bet A. Šugajevas turnyrą baigė be pralaimėjimų su 16 taškų ir tapo nugalėtoju. Užtikrintai varžėsi ir kaunietis Ramūnas Viskantas, kuris taip pat apsiėjo be nesėkmių. Surinkęs 15 taškų iškovojo antrąją vietą. Bendroje įskaitoje trečias buvo Kęstutis Blaževičius iš Trakų, pabaigoje patyrė vieną nesėkmę (13 tšk.).

Varžybų organizatoriai neįgaliųjų sporto klubas „Joneidra“ (vadovas Aleksandras Fomkinas) po turnyro prizus įteikė ir įvairių kategorijų geriausiems žaidėjams. Aišku, nebuvo pamiršti ir šeimininkai. Varžybose dalyvavo 8 Jonavos krašto šaškininkai, tarp kurių geriausiai pasirodė Stasys Markevičius (10 taškų) bei Jonas Venckas ir Jonas Čižiūnas (abu – po 9 tšk.).

Vaikų gretose su 7 taškais pirmąją vietą iškovojo vienuolikmetis marijampolietis Markas Rauluševičius. Džiugu, kad jam įkandin buvo ir antrąją vietą pasiekė jonavietė Karolina Šimkutė (6 tšk). Trečią vietą užėmė dar viena Suvalkijos atstovė Saulė Kisieliūtė (5 tšk.).

Nebuvo pamiršti ir šaškių senjorai, kurių susirinko nemažas būrys. 60 + metų amžiaus grupėje prizines vietas pasidalino svečiai. Būtent turnyro nugalėtojas A. Šugajevas  šioje amžiaus grupėje buvo pirmas, antrąją ir trečiąją vietas pasidalino Kėdainių atstovai.  Antrąją vietą iškovojo Valerijus Klimas (11 tšk.), trečioje pozicijoje buvo tiek pat taškų surinkęs Steponas Petrauskas.

Pačių vyriausiųjų (70+) tarpe dominavo marijampolietis Jonas Navickas (13 tšk.), kaunietis Vincentas Guogis (12 tšk.) bei Valdas Veršulis (11 tšk.) iš Anykščių.

KOMENTARAI