Romansų šventė: be meilės nebūtų dainųD. Kasparavičienės nuotr.

Romansų šventė: be meilės nebūtų dainų

Praėjusį šeštadienį Jonavos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre (SJMC) šeštą kartą pavasariškai nuskambėjo jau respublikinė tapusi romansų šventė „Oi, žodeliai, žodeliai...“. Jos dalyviai ir šio žanro mėgėjai vos tilpo į salę. Gausiai susirinkę romansų atlikėjai iš Jonavos ir kaimyninių rajonų, daugiausia senjorai, dainų ir muzikos dėka leido kiekvieno „širdžiai meile sušvytėti“.

Išlydėta jubiliejinė J. Ralio gimnazijos abiturientų laida
Sąmyšis dėl receptinių vaistų – išpūstas?
Daugiabučių prieigos – ne nuosavas darželis

Visus besirenkančius į salę romantinėmis melodijomis pasitiko saksofonininkas Romaldas Žilinskas.             

Šventę lyrinėmis dainomis pradėjo jos organizatorės – prie SJMC veikiančio Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) moterų vokalinis ansamblis „Vakarė“ ir jo vadovė Danutė Kasparavičienė. Kolegėms talkino Jonavos TAU mokytojų klubo šokių kolektyvas „Rezginėlė“ (vad. Melanija Jaskūnienė).

Po jų romansus atliko dar vienas vietos muzikinis kolektyvas – asociacijos „Jonavos bočiai“ mišrus ansamblis „Dobilas“(vad. Juozas Laurinaitis). „Be pavasario meilės nebūtų, / O be meilės nebūtų dainų“, – traukė jo dainininkai, šiais žodžiais tarsi apibūdindami visą renginį ir jo nuotaiką.

Vėliau pasirodė ir žiūrovų šiltų ar net audringų plojimų sulaukė svetelių kolektyvai: Kaunėnų bendruomenės ansamblis iš Kauno (vad. Romualdas Liutkus), Kėdainių kultūros centro (KC) Vilainių skyriaus Lančiūnavos ansamblis „Svaja“ (vad. Kazimieras Kairys). Pastarajam kolektyvui žiūrovai ne tik pritarė, bet ir „išprašė“ papildomai užtraukti  dainą „Žiedai, žiedai“.

Po jų įsiterpusios „Rezginėlės“ narės ne tik dainavo bei šoko, bet ir pakvietė prisijungti vyrus, ir visi kartu, tarsi grįžę į jaunystę, sukosi šokio sūkuryje.  

Juos scenos erdvėje keitė Kauno „Dainavos“ bendruomenės ansamblis „Brydė“, vadovaujamas Teofilės Vozbutienės, Ukmergės KC Šventupės skyriaus šeiminis ansamblis „Šermukšnėlė“ (vad. Kazimieras Šermukšnis) ir, galiausiai, – Kaišiadorių r. Kruonio KC Kalvių romansų grupė „Retro“ (vad. Jolita Ivaškevičienė). Šis kolektyvas, baigdamas pasirodymą, pakvietė visus kartu sudainuoti romansą „Ak, ponai ir ponios“.

Išklausius dainininkų ir muzikantų, D. Kasparavičienė dėkojo visiems, kurie atsiliepė į kvietimą sudalyvauti šventėje, kalbėdama: „Jūs išliejote tiek meilės, kad galva svaigsta.“ Kolektyvų, bendruomenių  vadovams ji įteikė po padėką, gėlę, o tolimesniems svečiams – ir po naują knygą apie Jonavą.

Šioje malonioje procedūroje jai talkinusi TAU kuratorė Regina Gudonavičienė taip pat dėkojo dalyviams už nuostabią dieną ir gražią „ponių ir ponų“ šventę.

Ypač daug prasmingų žodžių ji skyrė susibūrimo iniciatorei D. Kasparavičienei.

Juk ši su ansamblio „Vakarė“ dainininkėmis be jokių projektų jau šešti metai sugeba surengti respublikines šventes, suburiančias būrį bendraminčių, užkrečiančias juos gera nuotaika, garsinančias Jonavą.

Už paramą renginiui organizatorės nuoširdžiai dėkingos Jonavos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktoriui Vytui Vaicekauskui. Tačiau dainininkėms ir jų vadovei tenka praverti ir savo „senjoriškas“ pinigines.

Prieš išsiskirdami  šventės „Oi, žodeliai, žodeliai…“ dalyviai prisiminimui kartu nusifotografavo, padainavo. O kadangi skirstytis dar nesinorėjo, šeimininkių pakviesti, bendravo prie kavos, arbatos puodelio ir tikriausiai dalijosi idėjomis, kokia bus ateinanti romansų šventė.

KOMENTARAI