Renovacijos keliu – tik mažais žingsneliais

Renovacijos keliu – tik mažais žingsneliais

Jonavos gyventojai ir svečiai, praeidami pro miesto centre įsikūrusį Kultūros centro pastatą, jau rugpjūčio pabaigoje galėjo pastebėti remonto darbų užuomazgas – dalis prieigų buvo apjuosta apsaugine tvora, pamažu ardomos plytelės ir laiptai. Bėda ta, kad, įstrigus apdailos plokščių pirkimo darbams, renovacijos procesai į priekį juda lėčiau, nei to norėtųsi.

Jonavoje bus švenčiama Olimpinė diena
Paaiškėjo Liberalų sąjūdžio kandidatas į Jonavos mero postą
Ragino sąžiningai mokėti mokesčius

Vaizdas bus kitoks

Praėjusiais metais Vyriausybė priėmė sprendimą finansavimo prioritetą teikti jau pradėtų statybos ar renovacijos projektų pabaigtuvėms. Kaip teigė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Janson, tikslinės investicijos į kultūros objektus pagreitins ir užbaigs įšaldytas arba vos rusenančias bibliotekų, kultūros centrų, muziejų bei kitų kultūros pastatų remonto bei rekonstrukcijos darbus.

Paaiškėjo, kad 470 tūkst. eurų finansavimas skirtas ir Jonavos kultūros centro pastatui atnaujinti.

„Pagrindiniai darbai apims rūmų fasadą. Be apšiltinimo, bus suremontuoti išorės laiptai, turėklai ir stogeliai. Taip pat bus įrengtas naujas apšvietimas, pakeistos visos durys. Kaip matyti vizualizacijose, pastato išorė visiškai pasikeis, netgi sienų spalva bus kita“, – sakė Savivaldybės Remonto ir statybos skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas.

Kaina – neaiški

Dar prieš skelbiant Viešųjų pirkimų konkursą fasado darbams atlikti, pasigirdo dvejonių, ar užteks Kultūros ministerijos skirto finansavimo. Jei lėšų pritrūks, tuomet prisidėti teks ir Savivaldybei. Pasak M. Petrausko, kol kas sunku pasakyti tikslią renovacijos kainą.

„Darbus mes pirkome naudodamiesi „Centrinės perkančiosios organizacijos“ katalogu. Kadangi per jį negalima nusipirkti visų būtinų paslaugų, iki šiol tiksliai nežinome, kiek atsieis pastato modernizavimas. Ar nebus viršyta suma, paaiškės tada, kai bus nupirkti visi likę darbai“, – kalbėjo Remonto ir statybos skyriaus vedėjas.

Nematomi darbai

M. Petrauskas neslepia, kad darbai juda itin lėtai. Rangovas, t. y. bendrovė „Dengsta“, iki šiol dar laukia apdailos plokščių.

„O jų gamyba gali užtrukti ir du mėnesius. Būtent šis faktas ir kelia mums nerimą. Kiek žinau, šiuo metu projektuotojai derina brėžinius su plokštes gaminančia vokiečių įmone. Kol vyksta derybos,  trypčiojama vietoje“, – sakė Savivaldybės darbuotojas.

UAB „Dengsta“ vadovas Tomas Vaitekūnas teigia, kad šiuo metu daugiausiai užduočių tenka  projektuotojams ir konstruktoriams. Jo žodžiais tariant, jie intensyviai atlieka plika akimi nematomus darbus.

„Baigiame derybas su vokiečiais. Kai laimėjome Viešųjų pirkimų konkursą, įsipareigojome viską atlikti per dešimt mėnesių. Dedame visas pastangas tam, kad renovacija būtų baigta dar šiais metais“, – tvirtino T. Vaitekūnas.

 

KOMENTARAI