,,Raudonos nosies“ akcija įtraukia ir mažuosius jonaviečiusK. Putelio nuotraukos

,,Raudonos nosies“ akcija įtraukia ir mažuosius jonaviečius

Jau penktus metus VšĮ „Tikėk savimi“ organizuojama „Raudonos nosies“ akcija šįmet turi naują tikslą – surinkti lėšų ir nupirkti Jonavos ligoninės Vaikų ligų skyriui reikalingą venų ieškiklį. Neatskiriamais akcijos simboliais tapę klounai bei juos lydintys mažieji savanoriai iki šiol aplankė daugybę prisidėti panorusių organizacijų, o aktyviausiai į iniciatyvos organizavimą įsitraukę vaikai sulaukė ir Jonavos rajono savivaldybės mero padėkų.

Neįgaliųjų įstaigos šventėje – gėrio dalybos
Lietuviškos gamtos grožis – iš paukščio skrydžio
100 jonaviečių linkėjimų Lietuvai ir džiugina, ir verčia susimąstyti

Apdovanojo vaikus

Dar balandžio pradžioje prasidėjusi „Raudonos nosies“ akcija jau aplankė Jonavos Panerio  pradinę  mokyklą, Justino Vareikio progimnaziją, Ruklos senelių globos namus, Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnaziją ir daugybę kitų organizacijų. Kiekvienoje jų vykusias linksmybes vedė ne tik gerai jonaviečiams atpažįstami klounai, bet ir mažieji savanoriai. Pastarieji prisidėjo prie vaidinimų – patys įkūnijo klounus bei dalyvavo gražiausios nosies gaminimo konkurse. Aktyviausiai akcijoje dalyvavusių vaikų geri darbai neliko nepastebėti – pirmadienį, balandžio 30 dieną, jiems buvo įteiktos rajono Savivaldybės mero Eugenijaus Sabučio padėkos bei simbolinės dovanėlės. Jų sulaukė 10 savanorių.

Dėkodamas savo svečiams meras tikino, kad bendraujant su vaikais nėra reikalo pasakoti ilgų kalbų. Jis paprašė, kad mažieji patys pasidalintų įspūdžiais apie savo veiklą. Tiesa, vaikai prasitarė pirmą kartą lankęsi mero kabinete ir nedaugžodžiavo. Vis tik jie tikino, kad patys noriai ėmėsi tokios veiklos, o dabar jų pomėgį palaiko ir kiti bendraamžiai.

Dėkojo merui

Susitikimo metu padėka buvo įteikta ir pačiam Savivaldybės vadovui. Kartu su „Raudonos nosies“ klounais atvykęs akcijos globėjas verslininkas Kęstutis Macionis dėkojo E. Sabučiui už prisidėjimą prie šios iniciatyvos. Jis džiaugėsi, kad tokios akcijos suvienija  ne tik suaugusius, bet ir vaikus.

„Prieš sakant padėkos žodžius visada galvoju, kokia yra to, ką mes darome, esmė, kas vienija žmones, kurie prisideda prie kažkokių iniciatyvų, akcijų ar gražių idėjų. Mus vienija ne profesijos, užsiėmimai ar politinės pažiūros, o noras padaryti kažką gero bei tarp mūsų įsitvirtinęs socialinio atsakingumo jausmas. Aš labai džiaugiuosi, kad į tą iniciatyvos ratą įsitraukia ne tik suaugę, kažką gyvenime nuveikę žmonės, bet ir mūsų patys mažiausi. Tokios iniciatyvos skatina jų suvokimą, kad gėris yra būtinybė ir mes niekada negalime atsiriboti nuo pagalbos kitam. Džiaugiuosi, kad šie šviesūs vaikučiai prisijungia prie mūsų gerų darbų. Iš jų tikrai išaugs šalies pasididžiavimas. Esu dėkingas Savivaldybės galvai – merui, kad jis prie „Raudonos nosies“ prisidėjo ir pernai, ir šiais metais. Ačiū dar kartą“, – kalbėjo K. Macionis.

Galimybė prisidėti

Norintys prisidėti prie VšĮ Jonavos ligoninės Vaikų ligų skyriui skirto venų ieškiklio įsigijimo, tai padaryti gali nusipirkdami pusantro euro kainuojančias klounų nosis – už jas surinkti pinigai bus skirti įgyvendinti akcijos tikslą. Nosys parduodamos įmonėje ,,Juta“, prekybos centro „Jonė“ Žaislų ir „Viskas už vieną eurą“ skyriuose. Taip pat paaukoti galima pervedant lėšas į „Raudonos nosies“ sąskaitą: LT 194010051001949948. Aukos paskirtis – „Raudonos nosies akcija 2018“.

2017 metais „Raudonos nosies“ dėka surinktos lėšos buvo skirtos įrengti  priešoperacinę LOR palatą Jonavos ligoninėje. Jei pavyks surinkti reikiamą sumą venų ieškikliui, šis užtikrins geresnes sąlygas tiksliam vaistų suleidimui – aparatas leidžia nežalojant vaiko rankos tiksliai surasti veną ir taip saugiai suleisti medikamentus.

 

KOMENTARAI