Rajono ūkininkai rikiavo darbusR. Kubiliūnas perskaitė ataskaitą. K. Putelio nuotr.

Rajono ūkininkai rikiavo darbus

Jonavos rajono ūkininkų sąjungos (ŪS) ataskaitiniame susirinkime patvirtinta pirmininko praeitų metų veiklos ataskaita, peržvelgti įvykę susitikimai ir renginiai, gražiai pasveikinti organizacijos nariai, atšventę jubiliejinius gimtadienius.

Jau galima rinkti populiariausią jaunimo projektą Jonavoje
Tarybos prašoma didinti paslaugų kainas gyventojams
Jonaviečiai kviečiami į nemokamas treniruotes

Aptarė veiklą

Šiuo metu 107 narius vienijančios žemdirbių organizacijos pirmininkas Rimantas Kubiliūnas dėkojo į Jonavos kultūros centre surengtą susitikimą atvykusiems 70 ūkininkų. „Praėjusieji metai buvo dosnūs gausių kritulių, kurie apsunkino javapjūtės derlių, taip sukeldami didelius nuostolius augalininkystės ūkiui. Pasidžiaugti galime pieno ūkio krizės pabaiga. Reikėtų pamąstyti apie kooperaciją bei našaus ūkio kūrimą. Džiugu, kad Jonavos rajono ūkininkų sąjunga pasipildė devyniais nariais. Deja, kaip bebūtų gaila, su piktybiniais nemokiais nariais teks atsisveikinti“, – kalbėjo R. Kubiliūnas.

Sąjunga tęsia bendradarbiavimą su Jonavos rajono medžiotojų būreliais, dalyvauja komisijose dėl laukinių žvėrių padarytos žalos.

Susitikimo metu pasidžiaugta kasmet rengiama Pavasario švente, pernai vykusia Bukonių seniūnijoje. Jau ne vienus metus išlikusi tradicija lankytis pasirinktos seniūnijos ūkininkų valdose, pasidalyti derliaus puoselėjimo patirtimi, įžvalgomis, pasidžiaugti pasiektais rezultatais.

Susitikimo metu patvirtinta 2016 metų veiklos finansinė ir revizijos ataskaitos. Pernai iš rėmėjų ir nario mokesčių ŪS surinko 4988 eurus.

Padidėjo mokestis

Susitikimo metu Ūkininkų sąjungos vadovas siūlė nario mokestį padidinti nuo 0,30 iki 0,50 euro už deklaruotą hektarą.

„Valiuta nuvertėja. Didžiąją mūsų Sąjungos pajamų dalį, apie 60 proc., sudaro nario mokestis, kitą dalį – rėmėjų finansinė parama. Šiuo metu nario mokestis yra per mažas, nes veiklai aktyvinti reikia daugiau pajėgų. Norėtume priimti vykdomąjį sekretorių, kuris būtų atsakingas už Sąjungos veiklą, organizuotų ūkininkų tarpusavio bendradarbiavimą, kurtų kooperatyvą. Rajono ūkininkai turi būti aktyvūs, turi stiprėti, nes baigiasi Europos Sąjungos parama, nežinome, kas laukia po 2020-ųjų“, – kalbėjo R. Kubiliūnas.

Dėl šio klausimo tarp ūkininkų kilo nedidelis sambrūzdis, tačiau pasiūlymą visi vieningai priėmė.

Taip pat nutarta, kad turintiems mažiau negu 30 hektarų žemės metinis mokestis padidės penkiais eurais – nuo šių metų kai kuriems nariams teks sumokėti 15 eurų.

Sąrašas sutrumpėjo

Organizacijos nariai paviešino ir nemokių narių sąrašą. „Piktybiniams nemokėtojams skambinau ir perspėjau: jei jie iki kovo pradžios nesusimokės, brauksime iš narių sąrašo. Džiaugiuosi, kad tokių nemokių narių yra mažai, vos trys asmenys“, – susirinkime kalbėjo Sąjungos narys Gintaras Stašionis.

Dar trys žmonės pareiškė savo noru paliekantys ŪS – jie taip pat išbraukiami iš sąrašo.

Metinio susirinkimo pabaigoje pasveikinti ūkininkai, atšventę jubiliejinius gimtadienius.

KOMENTARAI