Rajono futbolo mėgėjai išsidalino apdovanojimus

Rajono futbolo mėgėjai išsidalino apdovanojimus

Pirmadienio vakarą Kūno kultūros ir sporto centro dirbtinės dangos aikštelėje rinkosi futbolo mėgėjai, kurie sužaidė paskutiniąsias dvejas rungtynes ir pabaigė šių metų Jonavos rajono mažojo (7x7) futbolo pirmenybes. Po paskutiniųjų susitikimų paaiškėjo ne tik nugalėtojas ir prizininkai, bet ir geriausi bei rezultatyviausi žaidėjai.

Salės futbolo pirmenybės: liko vienas nežinomasis
Po pergalės „Vikingai“ kilstelėjo aukštyn
„Jonavos“ saugas T. Salamanavičius: „Turime perlipti patys save“

Šiemet pirmenybėse susiklostė itin įdomi situacija, kai pirmas keturias vietas užimančios komandos savo galutines vietas išsidalino tik per paskutiniąsias savo rungtynes. Pačia nusivylusia ekipa, pasibaigus rungtynėms, tapo „Viltis“. Sezono eigoje užtikrintai rungtyniavo ir net vienuolika rungtynių iš eilės nepralaimėjusi „Viltis“ buvo realiausia kandidatė ne tiek užimti prizinę vietą, kiek laimėti šias pirmenybes. Tačiau toks jau futbolas, kad komandai atėjo nuosmukis ir pralaimėję trejas paskutiniąsias rungtynes iš eilės, liko visiškai už prizininkų tarpo.

„Vilties“ žaidėjams mače su „Ultros“ reikėjo bent lygiųjų, kad užimti trečiąją vietą, o pergalės atveju galėjo užimti ir antrąją poziciją. Visgi, jauni „Ultros“ žaidėjai ne tik siekė laimėti paskutiniąsias sezono rungtynes, bet susitikime jie atrodė daug greitesni ir tikslesni. Jų varžovams intrigos sukurti taip ir nepavyko. „Ultros“ futbolo mėgėjai vieną po kito siuntė kamuolius į varžovų vartus, kol įmušė net penkis įvarčius. Tik baigiantis susitikimui „Vilties“ ekipai pavyko tik sušvelninti rezultatą. „Ultros“ iškovojo pergalę rezultatu 5:1. Ši pergalė „Ultros“ komandai garantavo trečiąją vietą, nors ir taškais susilygino su „Vilties“ ekipa. Pirmoji tarpusavio dvikova buvo pasibaigusi taikiu rezultatu (2:2), todėl tarpusavio pranašumas buvo „Ultros“ pusėje. Šios ekipos žaidėjas J. Sosiedkinas pelnė 2 įvarčius ir realiai pretendavo į pirmenybių rezultatyviausio žaidėjo prizą.

Kitame mače vyko bekompromisė dvikova dėl pirmosios vietos. Pirmenybėse iki šio mačo pirmavo „Gaschema“, o jos varžovai „Vikingai“ turėjo trimis taškais mažiau. Galutinis susitikimo rezultatas atspindi, kad didelės intrigos nebuvo. „Vikingų“ futbolininkai jau pirmajame kėlinyje ėmė dominuoti aikštelėje rezultatyviu žaidimu. Ir nors po pertraukos „Gaschema“ turėjo kelias progas pasižymėti, bet patys nespėjo apsiginti nuo greitų varžovų atakų, kurių smaigalyje dukart atsidūrė E. Utyra. „Vikingai“ sutriuškino varžovus rezultatu 5:0 ir taškais taip pat susilygino su jais. Tačiau „Vikingai“ tapo šių pirmenybių nugalėtojais, nes pirmajame rate šie taip pat buvo pasiekę pergalę (5:2). Tad pastaroji komanda apgynė praėjusių metų sėkmę.

Galutinė turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai):

1 Vikingai 14 11 1 2 78-26 34
2 Gaschema 14 11 1 2 72-27 34
3 Ultros 14 9 2 3 85-26 29
4 Viltis 14 9 2 3 83-37 29
5 Jonavos policija 14 6 0 8 40-50 18
6 Vetrolita-ISG 14 4 2 8 40-49 14
7 Energija 14 2 0 12 31-131 6
8 Pirmas kartas 14 0 0 14 20-103 0

Per 56 rungtynes pelnyti 448 įvarčiai (vidutiniškai po 8,00 įvarčio per rungtynes).

Rezultatyviausi žaidėjai:

E. Utyra („Vikingai“)                                    19

J. Sosiedkinas („Ultros“)                            19

M. Legačinskas („Vetrolita-ISG“)             16

K.Leonovičius („Vikingai“)                        15

Saimonas Malinauskas („Ultros“)            15

J. Medvedevas („Viltis“)                             14

D. Šichranov („Gaschema“)                       13

A. Ratautas („Gaschema“)                         12

A. Šleževičius („Energija“)                         11

D. Majauskas („Viltis“)                               10

J. Regelskis („Viltis“)                                  10

Statistika

 

VIII turas (praleistas turas)

55.„Vikingai“ – „Gaschema“                          5:0 (2:0)

10 01 KKSC stadiono dirbtinė danga. Teisėjas D. Bisigirskas.

Įvarčiai: 15 ir 18 min. G. Palaima, 38 ir 45 min. E. Utyra, 44 min. A. Mockus.

Įspėtas: 45 min. E. Utyra („Vikingai“).

56.„Viltis“ – „Ultros“                                     1:5 (0:1)

10 01 KKSC stadiono dirbtinė danga. Teisėjas A. Sakavičius.

Įvarčiai: 10 min. K. Grybauskas 0:1, 29 min. I. Čėsna 0:2, 35 min. J. Sosiedkinas 0:3, 42 min. K. Grybauskas 0:4, 46 min. J. Sosiedkinas 0:5, 47 min. J. Regelskis 1:5.

Įspėtas: 20 min. K. Grybauskas ir 36 min. T. Makauskas (abu – „Ultros“).

 

Po šių dviejų susitikimų vyko apdovanojimo ceremonija. Kaip ir praėjusią savaitę, šįkart vėl buvo apdovanoti kiekvienos (keturių) komandos vadovai bei geriausi žaidėjai. „Vilties“ komandos gretose geriausiojo prizas įteiktas V. Nutautui, „Ultros“ – S. Čėsnai, „Gaschemos“ – D. Šichranovui, „Vikingų“ – A. Ramonui.

Pirmenybių vyr. teisėjas A. Sakavičius pabrėžė, jog teko apsispręsti, kam įteikti ir kitus prizus, juolab, kad į juos buvo keletas kandidatų. Geriausio vartininko prizas atiteko S. Skorupskui iš „Gaschema“ ekipos, o pirmenybėse rezultatyviausiais tapo du žaidėjai, įmušę po 19 įvarčių. Tiek pelnė „Ultros“ komandos lyderis J. Sosiedkinas bei nugalėtojų ekipos žaidėjas E. Utyra. Būtent šiam žaidėjui ir atiteko prizas, nes buvo atsižvelgta į paskutinių rungtynių svarbą.

Komandos prizininkės atsiėmė taures, o žaidėjai – medalius. Už teisėjavimą dovanėlės atsiėmė D. Bisigirskas ir I. Kovalenko.

Rajono mažojo futbolo pirmenybės baigėsi, tačiau jau kitą mėnesį jų laukia jau tradiciniu tapęs naktinis „Šikšnosparnio“ futbolo turnyras. Jį planuojama rengti lapkričio 9 d.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI