„Prohouse” NT nuotr.

Jonavoje nuomojami neegzistuojantys butai

Vieša paslaptis, kad rasti nuomojamą butą Jonavoje – iššūkis. Kol vieni burnoja dėl didelių nuomos kainų, kiti tuo tarpu svajoja apie prabangų butą su patogumais. Vis tik suradus skelbimą, kuriame nuomojamas jūsų svajonių būstas ir suskubus skambinti dėl jo, gali tekti išgirsti stulbinantį atsakymą: „Atsiprašome, toks butas Jonavoje neegzistuoja“.

Švenčių laukimas – dideliame draugų rate
Pastato aplinka bus sutvarkyta
Taryba: nešventiniai sprendimai

Svajonių butas

Būsto ieškojusi jonavietė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasakoja, kad ieškodama buto nuomai ji rado skelbimą, kuriame buvo rašoma apie neva tai Basanavičiaus gatvėje stovinčiame rekonstruotame name nuomojamą butą. Esą jis apstatytas naujais baldais ir buitine technika, o kieme įrengta privati vaikų žaidimo aikštelė, privačios automobilio stovėjimo vietos. Skelbimo nuotraukose pavaizduotas butas žavėjo. Vis tik paskambinus nurodytu telefono numeriu teko nusivilti – tokio namo net nėra Jonavoje. Pasirodo, taip viena nekilnojamojo turto (NT) agentūra analizuoja butų nuomos rinką.

Tiria rinką

„Naujienos“ susisiekė su skelbimą kuruojančiu NT agentu Linu Šarakausku. Jis pasakoja, kad tokie skelbimai padeda analizuoti kokių butų poreikis šiuo metu jaučiamas Jonavoje.

„Aš pats atstovauju nekilnojamojo turto agentūrą, kuri bendradarbiauja su NT vystytojais, ieškančiais galimybių investuoti. Pastarieji stato namus ir daugiabučius, kuriuos vėliau išnuomoja. Tiesiog įdėjome skelbimą ir darome rinkos analizę. Skelbime matomos kito mūsų objekto nuotraukos. Girdėjome, kad Jonavoje jaučiamas kotedžo tipo butų poreikis. Tikriname, ar žmonės domisi tokiais butais. Šiuo metu derinamės dėl vieno objekto nupirkimo. Planuojame jį rekonstruoti. Ieškome ir nedidelio daugiabučio ar sklypo mieste. Šis skelbimas parodė, kad jonaviečiams reikia tokių būstų. Tiesa, įdėjome nuomos skelbimą, bet buvo žmonių, kurie norėjo nusipirkti butą“, – pasakojo L. Šarakauskas.

Orientuoti į karininkus

NT brokeris „Naujienoms“ pasakojo, kad daugiausiai dėmesio tikimasi sulaukti iš Rukloje įsikūrusių karininkų.

„Esame orientuoti į Rukloje įsikūrusius karininkus iš Vokietijos ir kitų šalių. Jie atvažiuoja mokyti mūsų karių ir nenori gyventi kareivinėse. Dėl to dažniausiai apsigyvena nuomojamuose butuose Kaune. Iki Kauno yra tam tikras atstumas. Jei tokie būstai atsirastų Jonavoje, jie turėtų sulaukti didelio karininkų susidomėjimo“, – kalbėjo L. Šarakauskas.

Panašios kainos

Skelbime nurodyta buto nuomos kaina siekė 500 eurų. L. Šarakauskas tikina, kad neverta stebėtis tokia suma. Pasak jo, bent jau butų pardavimo kainos Jonavoje stipriai priartėjo prie Kauno kainų lygio.

„Mes žiūrime tam tikrą pastatą, kurį planuotume rekonstruoti. Įdomu tai, kad tokių pastatų Jonavos senamiestyje kaina yra beveik lygiai tokia pati, kaip pastatų Kauno centre “, – pasakojo nekilnojamojo turto agentas.

KOMENTARAI