R. Žemaitaitis siūlo kitokį kamščių ties Jonava mažinimo būdą

R. Žemaitaitis siūlo kitokį kamščių ties Jonava mažinimo būdą

Šiandien, sausio 10 dieną, Jonavoje lankėsi Seimo pirmininko pavaduotojas Remigijus Žemaitaitis bei Seimo nariai Juozas Imbrasas ir Vytautas Kamblevičius. Pastarieji svečiavosi Savivaldybėje, AB „Achema“, mūsų miesto viešojoje bibliotekoje. Susitikime su savivaldos atstovais aptarti kraštiečiams aktualūs klausimai, tarp kurių – ir pietrytinio aplinkkelio projekto įgyvendinimas, naujo baseino statyba.

Raštu kreiptasi į prokuratūrą
Mokyklos jubiliejus: šilti atsiminimai ir šypsenos
Muziejuje atverta liaudies meno karalystė

Įvardijo problemas

Iš pat ryto Jonavos rajono savivaldybėje buvo surengta spaudos konferencija, kurioje svečius sutiko meras Eugenijus Sabutis, vicemeras Erlandas Andrejevas bei Tarybos narys Juozas Jokimas.

E.Sabutis atkreipė Seimo narių bei vicepirmininko dėmesį į jonaviečiams aktualius klausimus: nuolatos susidarančius eismo kamščius ties Jonava, Valstybės investicijų programos pagalbos poreikį, savivaldos bei Seimo bendradarbiavimo gaires.

„Jau daugybę metų Jonavos kraštas bei pro jį keliaujantys žmonės iš aplinkinių rajonų niekaip nesulaukia pietrytiniu aplinkkeliu vadinamos atkarpos. Siauriausia „A6“ kelio dalis, vedanti į miestą ir link UAB „Achema“, nuolatos „kemšasi“. Ties šia problema dirbame jau ne vienerius metus. Esame dėkingi susisiekimo ministrams, kurie padarė daug darbo dėl naujos atkarpos įrengimo. Vis tik ši Susisiekimo ministerijos kadencija atidėjo visus planus neaiškiam laikui, nors buvo belikę tik pradėti realius darbus. Galbūt prasto kelio pralaidumo klausimas turi įtakos ir investicijoms Jonavos mieste, rajone – galbūt investuotojai, matydami situaciją, vengia mūsų krašto. Kitas labai svarbus klausimas – Valstybės investicijų programa. Su jos pagalba esame įgyvendinę tikrai ne vieną projektą, tačiau turime labai svarbų, ne iki galo įgyvendintą planą – pabaigti didžiulio sporto komplekso projekto įgyvendinimą. Šalia stadiono, slidinėjimo trasos, Sporto arenos buvo numatyta įrengti baseiną. Norėtume, kad jis būtų nepamirštas ir nepaliktas vien tik mūsų rankoms. Taip pat norėtųsi, jog Seimas, valdančioji dauguma labiau atsižvelgtų į savivaldos klausimus. Galbūt mažiau reguliuotų įvairias smulkmenas, tačiau daugiau padėtų globaliais klausimais“, – kalbėjo E. Sabutis.

Pateikė savo siūlymą

Pats R. Žemaitaitis pateikė kiek kitokį kamščių ties Jonava problemos sprendimo būdą –  siūloma įgyvendinti projektą, kuris paskatintų dalį krovinių gabenti  geležinkelio platformomis. Seimo vicepirmininko teigimu, tuomet padidėtų ir jonaviečiams aktualios „A6“ kelio atkarpos pralaidumas.

„Kadangi geležinkeliai išvystyti daugelyje Lietuvos miestų, o dabar dažnai keliamas ir didelio užterštumo klausimas, manau, kad mūsų siūlomas „žaliasis“ projektas – geras sprendimas. Galima kalbėti ir apie čia pat įrengtą krovinių sandėliavimą. Reikia prisiminti „Rail baltica“ vėžės įrengimą – projekte padaryta net keletas atšakų, kurias taip pat būtų galima išnaudoti (…). Apie kelio platinimą arba naujo tiesimą galima kalbėti, bet, mano įsitikinimu, naudojimasis geležinkelio platformomis sumažintų kamščius“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Vis tik paklausus, ar Seimo vicepirmininkas pažada skirti dėmesio pietrytinio aplinkkelio projekto įgyvendinimo klausimui, buvo išgirstas teigiamas atsakymas. Jis  informavo, kad  sausio mėn. antroje pusėje planuoja susitikti su Susisiekimo ministru bei LAKD vadovu. Tuomet esą bus aptarta ir aplinkkelio projekto perspektyva.

Nenuteikė optimistiškai

Kalbėdamas apie Valstybės investicijų programą, R. Žemaitaitis neslėpė, kad tiek praėję, tiek ateinantys metai – stagnacija pasižymintis laikotarpis.

„Savu laiku į programą buvo įtraukta daugybė visokių projektų, kurie iki šiol nėra pabaigti. Finansavimas turės būti skirtas jiems. Vis tik reikia pastebėti, kad buvo priimtas ne vienas neapgalvotas sprendimas. Pavyzdžiui, nuspręsta statyti sporto kompleksus Birštone ir Prienuose. Juos skiria vos keli kilometrai, o naujų kompleksų užimtumas bus tik 25 – 35 proc. Manau, kad buvo galima statyti vieną statinį, kuriuo būtų pasinaudoję ir Birštono, ir Prienų gyventojai“, – kalbėjo Seimo vicepirmininkas, pridėdamas, kad sutaupytos lėšos galėjo būti skirtos miestams, neturintiems sporto kompleksų nei savo teritorijoje, nei gretimose apylinkėse.

Po spaudos konferencijos R. Žemaitaitis, J. Imbrasas ir V. Kamblevičius lankėsi AB ,,Achema“ bei Jonavos r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Pastarojoje svečių laukė kelios dešimtys jonaviečių.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI