R. Samulevičiaus progimnazijoje tęsiasi projektas ,,Lino kelias”

R. Samulevičiaus progimnazijoje tęsiasi projektas ,,Lino kelias”

Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijoje jau ne pirmus metus vykdomas tęstinis projektas ,,Lino kelias”. Šiemet jis buvo pavadintas ,,Lino žydėjimas”. Projektas vyko visus metus. Jo koordinatorė bei iniciatorė- biologijos mokytoja Virginija Šerėnienė . Į projekto veiklą įsitraukė ir technologijų, fizikos bei pradinių klasių mokytojos. Muzikinės dalies apipavidalinimas teko muzikos mokytojui Tomui Asakavičiui bei pradinių klasių mokytojai Gražinai Murauskienei.

Pabėgėliai margino kiaušinius ir budino žemę
Viešnios iš Švedijos patarimai
Kas žaidė, dūko, tas liko sveikas ir drūtas

Šeštų ir aštuntų klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų A.Jaugėlienės, D.Lapėnienės, Č.Laurinavičiaus, atliko bandymus- daigino linų sėklas, pynė vainikus, drožė prieverpstes. Pradinių klasių mokiniai domėjosi tautosaka, mokėsi liaudies  dainų apie liną. Aštuntos klasės mokinė Dominyka Grikytė surinko daug įdomios  medžiagos apie lino auginimo istoriją, įvairias jo pritaikymo galimybes.

Balandžio 12 dieną mokykloje vyko tęstinio projekto ,,Lino žydėjimas“  pristatymas.

Renginio metu skambėjo mįslės, patarlės apie liną, buvo dainuojamos dainos , pristatyta lininių drabužių kolekcija, kurią demonstravo viešnios iš Jonavos Politechnikos mokyklos.

Su Politechnikos mokykla bendraujama ne pirmus metus. Džiugu, kad jie sutiko parodyti savo sukurtus drabužius. Labiausiai visus sužavėjo drabužių kolekcija iš lino.

Dėkojame Politechnikos mokyklos merginoms ir jų mokytojoms: Danutei Arbočienei, Linai Galvydienei, Ritai Pilypienei.

Džiaugiamės, kad tokie projektai ugdo tautiškumą, leidžia išsaugoti mūsų paveldą- tai, kuo esame turtingi.

Elena Blažienė, Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

KOMENTARAI