Puikūs lengvaatletės startai AfrikojeG. Galvydytė su treneriais Algimantu Sniečkumi ir V. Lebeckiene. Autorės nuotr.

Puikūs lengvaatletės startai Afrikoje

Nairobyje (Kenija) vykusiame 10-ajame pasaulio jaunių iki 18 metų (U18) lengvosios atletikos čempionate Lietuvos rinktinei atstovavo ir jonavietė Gabija Galvydytė.

Jonaviečių pergalės tarptautiniame čempionate
Sporto klubo „Kumite“ sportininkų viešnagė Kėdainiuose
„Mero taurė“ – „Pauliukų“ komandai

Pastaruosius porą metų G. Galvydytė yra Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos auklėtinė. Per šį laikotarpį merginos sportiniai rezultatai dar labiau išaugo. Jos pirmoji trenerė Jonavoje buvo Vidutė Lebeckienė.

Pasaulio čempionate Gabija dalyvavo 400 m barjerinio bėgimo rungtyje. Sportininkė tik šiemet pradėjo varžytis šioje rungtyje. Tai buvo vos šeštasis oficialus jos startas bėgant 400 m su barjerais. Gabija trečiajame atrankos bėgime užėmė antrąją vietą ir pateko į finalinį bėgimą. Jos rezultatas – 58,94 sek. – asmeninis rekordas, geriausias Lietuvos sezono rezultatas, Lietuvos U18, U20, 17-mečių ir 18-mečių rekordas, aštuntas rezultatas Lietuvoje per visą laiką.

Merginų 400 m barjerinio bėgimo finale jonavietė užėmė ketvirtąją vietą. 17-metė lietuvė finišavo per 59,49 sek. Po prastoko starto ji įsibėgėjo ir buvo pakilusi į trečiąją poziciją, tačiau paskutiniuose metruose jonavietę aplenkė asmeninį rekordą pagerinusi ir trečiąją vietą užėmusi vokietė Gisele Wender (59,17 sek.). Toks G. Galvydytės rezultatas – tai aukščiausia Lietuvos bėgikų užimta vieta per visus 10 pasaulio čempionatų.

Pasaulio jaunių čempione tapo Zenei van der Volt (58,23 sek.) iš Pietų Afrikos Respublikos.

„Atrodė, apie finalą galėjau tik pasvajoti. Esu labai laiminga. Tai yra labai didelis žingsnis mano gyvenime. Nuvykti į pasaulio čempionatą ir parodyti, ką gali geriausia, yra tiesiog nerealu. Labai ačiū visiems už palaikymą“, – džiaugėsi lengvaatletė.

Šis pasaulio čempionatas buvo paskutinis, nes daugiau tokio amžiaus planetos pirmenybės nebebus organizuojamos.  Mūsų šalies sportininkai parsivežė vieną bronzos medalį, kurį septynkovės rungtyje iškovojo panevėžietė Urtė Bačianskaitė.

Sugrįžusi iš Kenijos Gabija Palangoje varžėsi Lietuvos lengvosios atletikos čempionate. Ji buvo viena jauniausių dalyvių, tačiau tai nesutrukdė 400 m barjeriniame bėgime tapti nugalėtoja (59,42 sek.).