Projektas „Surink Lietuvą“

Projektas „Surink Lietuvą“

Dar vasaros viduryje Lietuvoje startavo unikalus projektas „Surink Lietuvą“, skatinantis geriau pažinti savo kraštą. Projekto sumanytojai ragina žmones keliauti po visą šalį ir kiekvienoje savivaldybėje įsigyti po vieną magnetuką. Aplankius visas 60 savivaldybių ir surinkus tokį skaičių magnetukų, gautume vientisą darinį – Lietuvos žemėlapį.

Jonavos rajono vaikus ragino vasarą būti saugius
Magijos ir burtų vakaras Ralvudo mokykloje
Vieni prašė tvoros, kiti – nesupranta tokio sprendimo

Jonavos savivaldybę atspindintį simbolį galima įsigyti Krašto muziejuje. Magnetuką puošia Skarulių Šv. Onos bažnyčia ir paparčio lapai. Jonava, kaip žinome, visoje Lietuvoje tituluojama „Joninių sostine“. Netgi vietoje miesto pavadinimo puikuojasi užrašas – „Jonų Respublika“.

Krašto muziejaus eksponatų skaitmenininkė Irena Andrejeva džiaugėsi, kad šis projektas įgauna vis didesnį populiarumą, o magnetukų įsigyja ne tik jonaviečiai, bet ir miesto svečiai.

„Pirmieji simboliai, o jų buvo apie penkiasdešimt,  dingo akimirksniu. Vėliau gavome dar tūkstantį. Tačiau, ko gero, reikės vėl užsisakyti naują siuntą. Magnetukų pageidauja ne tik jonaviečiai, o tai, manau, jiems yra privaloma, bet ir kitų miestų gyventojai. Anot jos, kiekvienam atvykusiajam kartu su magnetuku yra įteikiamas ir žemėlapis, kuriame sužymėtos lankytinos vietos. Smagu, kad norima susipažinti ir su žymiais Jonavos objektais. Vieni domisi gamtovaizdžiu – piliakalniais, gražiomis upių pakrantėmis, kiti apžiūri mieste esančius paminklus. Siūlome pamatyti neseniai pastatytą obeliską laisvės kovotojams prie Neries. Vėliau pėsčiųjų ir dviračių taku pasieksite Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią. Verta apžiūrėti ir jos požemius, kur yra miesto įkūrėjų Kosakovskių palaikai. Tuomet maršrutas vestų Kauno gatvės senamiesčiu iki buvusios sinagogos, o paskui – Sodų gatve kilti į viršų link žydų kapinių ir atsiveriančio Joninių slėnio. Iš S. G. Ilgūno gatvės sugrįžti prie Savivaldybės, kur puikuojasi įspūdinga Abraomo Kulviečio skulptūra. Parėję Žeimių gatvę, pasieksite Ramybės skverą. Ten yra Petro Vaičiūno biustas, paminklas žuvusiems savanoriams, taip pat Bronislovui Lubiui, Jeronimo Ralio kapas“, – pasakojo I. Andrejeva.

Muziejininkės teigimu, vidutiniškai per dieną įvairūs keliautojai įsigyja nuo 50 iki 100 mag­netukų. Užėję į Jonavos krašto muziejuje esantį Turizmo informacijos centrą, žmonės kartu pasinaudoja galimybe apžiūrėti čia veikiančias parodas.

Įdomu tai, kad iš kitų vietovių atvykę lankytojai dažnai patys ateina ne tuščiomis –  padovanoja informacinių lankstinukų apie savo kraštą, pasidalija įspūdžiais iš kitų aplankytų savivaldybių.

„Daugelis būna susidarę konkretų maršrutą ir nori per dieną ar kelias apkeliauti tam tikrą dalį Lietuvos. Pavyzdžiui, šiandien vyksta į Jonavą, Kauną ar Kėdainius, rytoj jau keliaus per Aukštaitiją, dar kitą dieną – per Šiaurės Lietuvą ar Žemaitiją.

Džiugu, kad daugėja žmonių, skiriančių atostogas susipažinti su savo gimtąja šalimi, kai kurie vasaros metu atsisakė kelionės, tarkime, į užsienį, o pasirinko apkeliauti Lietuvą. Jų tikslas nėra tik įsigyti magnetuką, bet ir pamatyti visą kraštą. Žinoma, yra ir tokių, kurie nori tik surinkti visos Lietuvos kontūrą, bet vis dėlto keliavimo idėją palaiko daugiau piliečių“, – džiaugėsi I. Andrejeva.

Socialiniuose tinkluose buvo pasirodę nemažai piktų atsiliepimų ir  pastebėjimų, kad kai kuriose savivaldybėse žmonės negavo magnetukų. Tokie trikdžiai, pasak I. Andrejevos, neaplenkė ir Jonavos, tačiau visais atvejais ieškota išeičių – gauti simboliai išsiųsti paštu, kad nė vienas keliautojas neliktų nusivylęs.

Projekto „Surink Lietuvą“ pabaigos dar nematyti. Lietuvos miestų ir rajonų gyventojai bei  svečiai per mūsų kraštą keliauti ir rinkti magnetukus galės bent dvejus metus.

 

KOMENTARAI