Priverstinės renovacijos Vyriausybės planuose nėramegrame.lt nuotr.

Priverstinės renovacijos Vyriausybės planuose nėra

„Kokia ateitis laukia daugiabučių, kurių gyventojai atsisako renovacijos? Ar bus priverstinai atnaujinami namai? Keičiasi energetinio efektyvumo klasės. Kokie sprendimai bus priimami ateityje?“ – klausia jonavietis Arnas P.

Klausiate – atsakome
Bus sutvarkytas „Pervažos“ sustojimas
Smarvės įkalintų jonaviečių ramybė – ūkininkės rankose

AB „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojas daugiabučių namų administravimui Bronislovas Liutkus: „Šiuo metu apie priverstinę renovaciją Aplinkos ministerijos ar LR Vyriausybės lygmeniu jokių kalbų nėra. Tik namui atsisakius renovacijos, nukentės tie jo gyventojai, kurie gauna kompensacijas šildymui ar (ir) karštam vandeniui. Pirmaisiais metais kompensacija mažinama 50 proc., o kitus dvejus metus būna visiškai panaikinama. Kad gautų teikiamą valstybės paramą, renovuoti namai šiuo metu turi pasiekti C energetinio efektyvumo klasę. Artimiausioje ateityje (paraiškos priimamos iki 2018 m. vasario 1 d.) renovuojamų namų pateikti investiciniai planai bus reitinguojami pagal numatytus kriterijus. Valstybės parama 2018 metais bus teikiama tik tiems, kurie bus pagrindiniame sąraše, kiti nustatytu eiliškumu bus įrašomi į rezervinį sąrašą ir, esant galimam paramos finansavimui, perkeliami į pagrindinę eilę. Tokia tvarka numatoma iki 2020 metų. Tačiau, kaip rodo patirtis, taisyklės iki šiol buvo tobulinamos kiekvienais metais.“

 

Nauja rubrika – „Klausk, kas Tau rūpi“

Kiekvienas žmogus, turintis Jonavos rajono merui, Savivaldybės administracijai ar jai pavaldžioms įmonėms klausimų ar pasiūlymų, gali kreiptis į redakciją el. paštu: naujienos4@gmail.com, parašyti laišką (Žeimių g. 15, II a., Jonava) arba skambinti telefonu: 8 630 05 137.

„Naujienos“ susisieks su valdžios atstovais ir Jums rūpimas problemas stengsis išnagrinėti. Tikimės, kad ši rubrika sulauks ne tik  miesto, bet ir rajono gyventojų dėmesio.

Drąsiai skambinkite, rašykite – klauskite, dalykitės savo mintimis. 

KOMENTARAI