Prie Arenos kyla pavojus eismo saugumui

Prie Arenos kyla pavojus eismo saugumui

Neseniai įvyko pirmasis šiais metais rajono Saugaus eismo komisijos (SEK) posėdis. Po komisijos pirmininko ligos ir „žiemos miego“ prisikaupė nemažai eismo problemų – tik spėk spręsti.

Apdovanoti jaunieji savanoriai
Jonavoje – „Darom“ akcija
Gaižiūnų poligone vyks karių pratybos

Policija susirūpinusi

Jonavos r. policijos komisariato (PK) rašte Saugaus eismo komisijai (pirmininkas – Erlandas Andrejevas) teigiama, kad, vykstant renginiams Jonavos sporto arenoje, prie jos kyla grėsmė eismo saugumui. Didelė dalis žmonių, einančių į renginį ir iš jo, net nepaisydami policijos pareigūnų reikalavimų, bando pereiti Žeimių g. nesaugioje vietoje, taip sukeldami grėsmę tiek savo pačių, tiek kitų eismo dalyvių saugumui. Pėstiesiems problemiška saugiai pereiti minėtą gatvę, nes nuo arenos iki artimiausios pėsčiųjų perėjos  yra maždaug 300 m, ir jie ieško būdų sutrumpinti kelią.

Taip pat, pasibaigus renginiui ir iš arenos vienu metu išėjus didelei masei žmonių, jie turi eiti per automobilių stovėjimo aikšteles ir įvažiavimus į jas.

Siekdamas užtikrinti eismo saugumą šioje vietoje, PK pateikė komisijai apsvarstyti keletą pasiūlymų ir prašė priimti sprendimus. Pasiūlyta pasibaigus renginiams apriboti transporto priemonių išvažiavimą iš automobilių stovėjimo aikštelių, kol iš renginio saugiai išeis pėsčiomis atvykę žiūrovai; Žeimių g. keliose vietose įrengti stacionarius atitvarus (tvoreles). Nuo Arenos Joninių slėnio link vedančio tako pradžioje esantį kelio ženklą „Dviračių takas“ tikslinga keisti į ženklą „Pėsčiųjų ir dviračių takas“.

SEK nusprendė pakeisti tik kelio ženklą. O kol nėra techninių priemonių automobilių judėjimui apriboti, eismą reguliuos policijos pareigūnai (tam pritariama ir PK rašte).

Policijos komisariatas taip pat kreipėsi dėl eismo apribojimo miesto Kosmonautų gatvėje. Ši gatvė yra paženklinta priešingų krypčių eismo srautus skiriančia siaura ištisine horizontalaus ženklinimo linija, o vietomis – siaura brūkšnine horizontalaus ženklinimo linija, žyminčia įvažiavimo į kelią (išvažiavimo iš kelio) vietą.

Susidarė situacija, kai vairuotojai pažeidžia Kelių eismo taisykles (KET), palikdami stovėti automobilius esant mažesniam nei 3 m atstumui iki ištisinės ženklinimo linijos. Jiems numatyta administracinė atsakomybė – piniginė bauda. Tačiau vairuotojams, kurie, apvažiuodami stovėti paliktas transporto priemones, yra priversti kirsti ištisinę liniją, įstatymas numato piniginę baudą su privalomu teisės vairuoti atėmimu nuo 3 iki 6 mėn.

Todėl, pasak policijos pareigūnų, Kosmonautų g. pradžioje ir pabaigoje būtų tikslinga įrengti kelio ženklus „Lenkti draudžiama“; priešingų krypčių eismo srautus skiriančią ištisinę liniją šioje gatvėje – panaikinti. O transporto priemonių sustojimą ir stovėjimą reikėtų apriboti kelio ženklais, papildomomis lentelėmis nurodant tų ženklų galiojimo zoną.

Komisija nutarė Kosmonautų g. ištisinę ženklinimo liniją panaikinti, priešingų krypčių eismo srautus visoje gatvėje skirti  brūkšnine linija. Automobilių stovėjimui riboti kai kuriose vietose bus pastatyti kelio ženklai „Stovėti draudžiama“.

Nesaugi P. Vaičiūno g. esanti pėsčiųjų perėja. K. Putelio nuotr.

Gatvė bus saugesnė?

SEK gavo sunerimusių Virbalų mikrorajono Žalgirio, Joninių, Erdvės ir kt. gatvių gyventojų (pridėta apie 40 parašų) prašymą. Norėdami apsaugoti savo vaikus nuo skaudžių nelaimių, jie prašė komisijos bent jau sankryžoje ties P. Vaičiūno ir Žalgirio g.  įrengti saugumo salelę su greičio mažinimo kalneliais. Anot jų, būtų pagirtina, jei šioje gatvėje būtų įrengta ir daugiau greičio ribojimo priemonių.

Gyventojų vardu Andrius P. prašyme akcentavo, kad pastaruoju metu Jonavoje daugėja skaudžių nelaimių pėsčiųjų perėjose. Daugiausia nukenčia mokyklinio amžiaus vaikai.

Taip pat atkreipė dėmesį į nesaugią P. Vaičiūno gatvėje (P. Vaičiūno ir Žalgirio g./Chemikų g. ir P. Vaičiūno g. sankryža) esančią pėsčiųjų perėją, per kurią eina kelių ugdymo įstaigų mokiniai ir darželinukai.

Pasak prašymo, šioje vietoje prieš kurį laiką lengvasis automobilis partrenkė paauglį. Laimei, kad jis atsipirko sumušimais. Ir tai esąs ne vienintelis atvejis, kai vaikams einant per šią perėją transporto priemonės pralekia net nepristabdžiusios.

Tiesa, komisijos nariai paprieštaravo, kad šis nelaimingas atsitikimas įvyko ne dėl viršyto greičio. Tačiau jie sutiko, kad P. Vaičiūno g. yra judri ir plati, todėl reikia daryti sprendimus saugiam eismui užtikrinti.

Dar prieš posėdį su situacija vietoje susipažino ir SEK, ir Savivaldybės administracijos atstovai. Komisijos narys ir miesto seniūnas Povilas Beišys pažadėjo, kad bus atlikta eismo  P. Vaičiūno g. analizė. Artimiausiu metu turėtų įvykti šios paslaugos pirkimas. Vadovaujantis padaryta analize, bus imamasi kompleksinių priemonių. O šaligatvių, kurių nėra vienoje šios gatvės pusėje, šįmet dar nebus.

A. Kulviečio gatvėje sudėtinga pravažiuoti autobusams. K. Putelio nuotr.

Nepravažiuoja autobusai

Dėl kelio ženklo įrengimo miesto A. Kulviečio gatvėje į SEK kreipėsi UAB „Jonavos autobusai“ direktorius Otaras Urbanas.

Prašyme informuojama, kad po šios gatvės rekonstrukcijos jo vadovaujamai įmonei priklausantys autobusai, vykstantys spec. reisais, susiduria su prob-

lemomis dėl tam tikrose gatvės vietose pastatytų lengvųjų automobilių – iškyla techninių avarijų grėsmė, autobusų vairuotojai negali laikytis nustatyto grafiko. Ypač daug nepatogumų sukelia kelio atkarpa nuo įvažiavimo į A. Kulviečio g. 1-ojo namo kiemą  link P. Vaičiūno g. Automobiliai pastatomi dešinėje gatvės pusėje, šalia saugaus eismo salelės, todėl, ypač iš ryto ir po darbo valandų, pravažiuoti šioje atkarpoje tampa nebeįmanoma. (Posėdyje O. Urbanas papildė, kad autobusai jau du kartus čia nepravažiavo – teko sukti atgal.)

Bendrovė „Jonavos autobusai“ pasiūlė dešinėje A. Kulviečio g. pusėje,  prie įvažiavimo į 1-ojo namo kiemą, link P. Vaičiūno g., pastatyti kelio ženklus „Sustoti draudžiama“ taip, kad automobilius galima būtų statyti tik vienoje kelio pusėje.

Komisija pritarė, kad būtų pastatytas prašomas kelio ženklas.

Prie Chemikų g. 136-ojo namo automobiliai paliekami ant šaligatvio. K. Putelio nuotr.

Aklieji nesaugūs

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Jonavos filialas prašo SEK užtikrinti saugų priėjimą prie filialo patalpų, esančių adresu Chemikų g. 136, nes jų link vedantis šaligatvis nuolat užstatomas transporto priemonėmis. Sąjungos nariai, turintys rimtų regėjimo problemų, yra priversti eiti važiuojamąja kelio dalimi. Važiuojantys automobiliai žmonių nepraleidžia, o praeiti šaligatviu neįmanoma.

Prie LASS filialo patalpų esančioje aikštelėje prašoma pažymėti stovėjimo vietas neįgaliesiems, nes jiems paprastai nelieka vietos automobiliams statyti.

Miesto seniūnas P. Beišys informavo, kad yra skirta apie 30 tūkst. eurų kiemo infrastruktūrai prie minėto pastato tvarkyti. Kartu bus sutvarkyta automobilių stovėjimo aikštelė ir pažymėtos vietos neįgaliųjų transportui. O dėl užstatomo šaligatvio teks „pakentėti“, kol baigsis Chemikų g. rekonstrukcija. Tada šios problemos neturėtų likti.

Tai toli gražu ne visi šiame SEK posėdyje svarstyti klausimai ir besikreipusiųjų atžvilgiu priimti teigiami ar neigiami sprendimai (jų buvo keliolika). Prašymų, kartu ir problemų, gausa rodo, kad komisijai iš tiesų reikia rinktis dažniau.

KOMENTARAI