Prašymas paaukoti pinigų vaikui gydyti sukėlė dvejonių

Prašymas paaukoti pinigų vaikui gydyti sukėlė dvejonių

Praėjusį savaitgalį socialiniame tinkle „Facebook“ pasklido žinia, kad daugiau nei prieš metus Rukloje veidą apdegusio mažamečio motina galimai prašo pinigų šiuo metu jau pasveikusiam vaikui gydyti. Moteris savo ruožtu tikina tapusi „bjaurių“ asmenų taikiniu, o apie situaciją išgirdę policijos pareigūnai teigia, kad žmonės neturėtų būti tokie patiklūs.

Mokytojo profesija: pašaukimas ar gyvenimo būdas?
Sąjūdžio aikštėje išmontuojamas ekranas
Nubalintas ketvirtadienio vakaras (foto)

Prašo aukoti

2017 m. balandžio 23-iąją Rukloje (Jonavos r.) įvykusi nelaimė, kai vyresni kiemo vaikai apdegino šešiamečiam berniukui veidą, nepaliko abejingų – mažamečio šeima sulaukė geros valios žmonių ir paramos fondų dėmesio. Buvo renkamos lėšos prisidėti prie nukentėjusio berniuko gydymo. Nuo to laiko praėjo daugiau nei metai, tačiau ir šiandien jo mama I. Tuminauskienė prašo padėti.

„Mielieji, vienam berniukui, mano sūneliui, labai reikia Jūsų pagalbos. Vaikui gydyti reikalingi specialūs vaistai, kurie yra brangūs ir nekompensuojami. Šiuo metu jau esame ne ligoninėje, o namie. Kol buvome Klinikose, mums niekas nekainavo, o dabar už viską reikia mokėti patiems. Ikiteisminis tyrimas nutrauktas dėl vaikų mažo amžiaus, o tėvai nubausti bauda. Štai kokia Lietuva. Beliko tik žmonių prašyti pagalbos. Būkit geri ir prisidėkite, kas kiek galite. Esame dėkingi“, – toks prašymas kartu su pridėta vaiko sąskaita išplatintas daugybėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyrų.

Kaltina sukčiavimu

Kaip matyti iš komentarų, dalis žmonių nusprendė neatsukti rukliečių šeimai nugaros – ne vienas asmuo guodė motiną, teigė, kad būtinai prisidės prie berniuko gydymo. Sunku pasakyti, kiek neabejingi piliečiai paaukojo pinigų, tačiau Jonavoje ilgą laiką labdaringos veiklos srityje dirbusi Loreta Velch socialiniame tinkle „Facebook“ drąsiai rėžė, kad visuomenė šįkart yra apgaudinėjama. Esą I. Tuminauskienės sūnus  jau pasveikęs, o graudūs prašymai paaukoti – tik bandymas pasipelnyti.

Toks L. Velch pareiškimas neliko nepastebėtas – netrukus jis buvo paskelbtas daugybėje „Facebook“ grupių. Čia pat atsirado ir teigiančių, kad galimai pati I. Tuminauskienė internetu parduoda randams gydyti skirtą tepalą, pridurdama, jog jis padėjo išgydyti visus vaiko randus. Atsirado ir tokių žmonių, kurie pasakojo labai panašią moterį matę kituose miestuose, kur ji prašė paaukoti pinigų apdegusiam sūnui gydyti, rodė vaizdo įrašą su ligoninėje dar gulinčiu mažamečiu.

Neigia kaltinimus

Pati I. Tuminauskienė „Naujienoms“ teigė, jog šios visos apkalbos ją labai įskaudino. Pasak moters, tai daro „bjaurūs“ ir jai pakenkti norintys žmonės.

„Loreta Velch drįsta sakyti, kad mano vaikas – sveikas? Ką ji gali žinot, jei jau metus gyvena ne Lietuvoje? Kaip ji drįso taip apjuodinti mus? Negana to, kad mano vaiko skriaudėjai nebuvo nubausti, dar sulaukiau ir tokių žinučių bei komentarų (…). Kažkas aiškina, kad aš naudojuosi vaiku. Jei to norėčiau, pagalbos būčiau prašiusi anksčiau, bet verčiausi, kaip galėjau. Mūsų naudojamas ‚,Dermatix“ gelis iškart panaikino randus, bet rytais oda būna išmėtyta dėmėmis. Pikčiausia, kad likau neišgirsta (…). Žinau, kad keli žmonės pasiskundė seniūnui, bet aš su juo nenoriu turėti jokių reikalų. Kai kartą pasakiau jam, ką apie jį galvoju, tai jis įtraukė mane į socialinės rizikos šeimų grupę. Atseit aš nemoku bendrauti su žmonėmis (…). Išgirstu, kad aš ir alkoholikė, nors visai negeriu. Negaliu atsigauti nuo visų kaltinimų (…). Aš tų pinigų tikrai nenaudoju pirkdama daiktus sau. Jei visų jų neišleidžiam vaistams, tuomet skiriam kitoms sūnaus reikmėms – neseniai nupirkau sportinį kostiumėlį. Visi surinkti pinigai skirti tik berniukui, nes jis nukentėjo“, – kalbėjo I. Tuminauskienė.

Paklausus, kodėl ji pardavinėjo randams gydyti skirtą tepalą, moteris greitai randa atsakymą.

„Tas įrašas – senas. Tada tepalu gydžiau kitus savo vaikus. Tiesą sakant, aš jo net nepardaviau, o dovanojau“, – teigė moteris.

Moteris džiaugiasi ir dėkoja žmonėms, kurie paaukojo ir šimtą, ir du eurus. Pasak jos, kai kurie tikino nekreipsiantys dėmesio į viešus kaltinimus sukčiavimu ir aukos toliau.

Pasiteiravome, ar ji nenorėtų viešai parodyti pažymos iš gydytojo ir taip išsklaidyti visas abejones apie vaiko sveikatos būklę, I. Tuminauskienė tikina, kad tai užtruktų labai daug laiko.

„Vieni prašo sūnaus nuotraukų, bet jose nesimato dėmių, kiti – gydytojo pažymos. Aš ją parodyčiau, bet gauti medikų išvadas užtruks daug laiko“, – tikino I. Tuminauskienė ir žadėjo kreiptis į policiją dėl šmeižto.

Negali suprasti

Ruklos seniūnas Gintas Jasiulionis sakė neblogai pažįstantis I. Tuminauskienės šeimą. Pasak jo, policijos pareigūnai neleistų meluoti, jog moteris yra linkusi įsitraukti į abejotiną veiklą.

„Jei pasidomėsite policijoje, pamatysite, kad ji ne kartą yra bausta už savo aferas. Tai yra tikrai nesąžiningas žmogus. Prisidengti vaiko nelaime ir bandyti iš to pasipelnyti – labai negražu. Tuo labiau, kad jos berniukas jau beveik pasveikęs. Žinoma, išliekamosios pasekmės šiek tiek galbūt išlikusios. Galiu pasakyti tik tiek, kad rukliečiai „Facebook“ grupėje „Rukla“ pateikė daugybę įrodymų, kurie tiesiog kelia šleikštulį. Aš nuoširdžiai pasipiktinęs noru piktnaudžiauti savo vaiko nelaime, bet tikrai neturiu jokio išankstinio nusistatymo prieš šią moterį. Duok dieve, kad ji stotų į doros kelią, eitų dirbti ir būtų geras žmogus. Vyras jos – darbštus, bet ji pati siekia lengvo gyvenimo. Ši šeima į Ruklą atsikraustė dar visai neseniai“, – teigė G. Jasiulionis.

Policijai – žinoma

Jonavos r. policijos komisariato viršininkas Šarūnas Martinkėnas, išgirdęs I. Tuminauskienės pavardę, patvirtino, kad ši moteris jau seniai žinoma pareigūnams. Nors iki šiol dar negauta skundų dėl prašymo aukoti, pastarieji žadėjo tuo pasidomėti.

„Nežinau, ar šią situaciją bus galima traktuoti kaip sukčiavimą – prašyti aukoti niekas nedraudžia, bet pareigūnai patikrins informaciją. Tiesą sakant, mane visada stebina daugelio žmonių naivumas ir patiklumas. Norėtųsi, kad jie daugiau pasidomėtų, kam aukoja ir dėl ko atiduoda savo pinigus. Žinoma, visada gaila nukentėjusio žmogaus, o dar jei jis yra mažametis“, – sakė Š. Martinkėnas.

KOMENTARAI