Festivalis „Vasara Jonavoje“ skiriamas artėjančiam Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo 100-mečiui. K. Putelio nuotr.

Pramogų šėlsmas skatins vasarą nepalikti Jonavos

Mūsų mieste antrus metus rengiamas festivalis „Vasara Jonavoje“, kurio metu tiek Joninių slėnyje, tiek kitose miesto erdvėse netrūks įvairaus pobūdžio renginių, pramogų ir atrakcijų.

Veiklių moterų ir geradarių parama pildo svajones
„Išrinktieji“ taps „surinktaisiais“
Jonavos vaikai pasipuoš atšvaitais

Sezono pradžia

Kaip „Naujienoms“ sakė Jonavos kultūros centro (JKC) direktorius Sergejus Jefimenka, vasaros festivalis bus subalansuotas įvairių muzikos žanrų mėgėjams, įvairaus amžiaus gyventojams, mėgstantiems kultūrinius renginius.

Jau šį šeštadienį vasaros sezono pradžią paskelbs X tarptautinis chorų festivalis „Šviesa amžinoji dainos“, kuriame savo pasirodymus atliks kolektyvai ne tik iš Lietuvos, bet ir Gruzijos, Latvijos, Vengrijos. Pasak S. Jefimenkos, tai – grandiozinis renginys su šventine chorų dalyvių eisena. Renginį ves atlikėjas Deivis su žmona Renata. Siekiant renginiui sukurti daugiau jaukumo ir šilumos, vedėjams talkins jų atžala, šešerių metų Emilis.

Į festivalį atvyks ir du pučiamųjų orkestrai. „Jonavoje koncertuos jau mūsų draugu tapęs pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“, pirmą kartą šiame renginyje dalyvaus neįgaliųjų nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras. Džiaugiamės, kad šiais metais festivalio partneriai – Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, didelį dėmesį skirianti neįgaliųjų muzikiniam ugdymui. Išgirsime ir  Draugijos pasididžiavimą – 18-metį dainininką Emilį Korickij, šių metų televizijos projekte „Lietuvos talentai“ pelniusį 3-iąją vietą“, – pasakojo Jonavos kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Jurgita Serapinė.

Tos pačios dienos vakare, 19 val.,  Joninių slėnyje vyks tradicinės Gatvės muzikos dienos finalinis koncertas – programas pristatys 15 muzikos grupių ir kolektyvų. „Visą dieną miesto erdvės bus užpildytos muzikos garsų. O vakare Joninių slėnyje įvyks finalinis koncertas, kurio metu klausysimės įvairaus žanro muzikos – nuo liaudies iki roko garsų. Taip pat turėsime svečių iš Vilniaus ir Kauno“, – informavo S. Jefimenka.

Šventė vaikams ir jaunimui

Gegužės 26-ąją jonaviečius į koncertą kvies Jonavos kultūros centro meninės veiklos kolektyvai.

„Jonaviečiai, pasiklausę ir pamatę visų pasirodymus, galbūt patys panorės papildyti kurio nors kolektyvo gretas. Tad mielai kviečiame gyventojus tapti šių kolektyvų nariais“, – kvietė J. Serapinė.

Birželio 3 dieną Joninių slėnyje laukiamos šeimos su vaikais. Šventėje vaikams ir jaunimui „Svajonių vasara prasideda“ veiklos ras ir maži, ir didesni jonaviečiai. Savo veiklas čia pristatys įvairios Jonavos organizacijos, įmonės, įstaigos, bus įkurtos pramogų ir edukacinės erdvės.

„Visi norintieji galės susipažinti su įvairiais menais, pasižiūrėti spektaklį. Renginys skirtas plačiai auditorijai: kūdikiai galės pašliaužioti ant kilimėlių, pažaisti kaladėlėmis, vyresnio amžiaus jaunimas turės galimybę pažaisti krepšinį, pasimokyti groti įvairiais instrumentais, sužinoti dailės paslapčių. Koncertuos grupė „E.G.O.“, šou grupė „Trys draugai“. Smagu bus visiems“, – patikino Kultūros centro direktorius.

Vasaros „vinis“ – Joninės

Pagrindine vasaros švente taps Joninės, kuriose bus laikomasi tradicijų, tačiau atsiras ir naujų akcentų. Vienas jų – šokantys fontanai. „Skambant muzikai, tvenkinio baseine iškils šokantys fontanai, greta – vandens siena, ant kurios bus rodomi vaizdai. Žiūrovus pakviesime iš slėnio nueiti prie pirmojo Varnutės tvenkinio stebėti įspūdingo Joninių misterijos reginio“, – supažindino J. Serapinė.

Šios šventės metu tradiciškai vyks amatai, prekyba, dangų nušvies įspūdingi fejerverkai. Joninių šventėje koncertuos grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Jonis“, „Kristal“, „Rasa Serra“, didžėjus Wild, o renginį ves Rolandas Vilkončius ir Tomas Langvinis.

Kitą dieną po Joninių mūsų mieste pirmą kartą vyks istorinių automobilių ir motociklų ralis, kuriame dalyvaus 35 ekipažai. Taip pat bus pristatomi „paparčiamobiliai“. Pastarųjų vairuotojai aplankys numatytas vietas Jonavos rajone, bendraus su gyventojais, pristatys transporto priemones, o finalinis visų pasirodymas vyks Joninių slėnyje.

Šokių vakarai ir diskoteka

Joninių slėnis bus atviras ir šokio entuziastams. Gegužės 26-osios vakarą ir rugpjūčio 26-osios vakarą jonaviečių lauks Lotynų Amerikos ir klasikinių šokių mokytojai – čia bus surengtos šokių pamokos.

„Šis projektas jau pusę metų sėkmingai vyksta ir pačiame Kultūros centre. Profesionalus šokėjas Aristinas Guogis moko Lotynų Amerikos ir klasikinių šokių. Būna, kad į tokį vakarą ateina apie 50–60 įvairaus amžiaus žmonių. Todėl visi šokių mėgėjai kviečiami į šokių vakarus po atviru dangumi. Tai galimybė nemokamai išmokti šokti“, – sakė S. Jefimenka, pridurdamas, kad ateiti į šokių pamokas gali ir neturintieji poros.

Birželio 30-osios ir rugsėjo 1-osios vakarais pirmą kartą Jonavoje rengiama paplūdimio diskoteka. Jaunimui skirtas renginys šurmuliuos ne pačiame Joninių slėnyje, o prie Varnutės tvenkinio, ant smėlio. Specialiai šiems renginiams bus įrengtas įgarsinimas ir apšvietimas.

Liepos 6-oji su „Pelenais“

Liepos 6-ąją (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną šventinės nuotaikos taip pat nestigs. Joninių slėnyje vyksiančios akcijos „Tautinė giesmė aplink pasaulį“ metu visi bus kviečiami sugiedoti šalies himną, o vėliau turės galimybę pasiklausyti muzikinės grupės „Pelenai“ ir Česlovo Gabalio koncerto. Beje, „Tautiška giesmė“ suskambės ir ant Jonavos rajono piliakalnių.

„Šie metai paskelbti Piliakalnių metais, tad šalies himną giedosime ant piliakalnių, esančių Šiluose ir Batėgaloje. Būtų malonu, jei tądien žiūrovai ir dalyviai pasipuoštų tautiniais kostiumais ar akcentais“, – sakė S. Jefimenka.

Antrus metus iš eilės džiazo muzikos mylėtojams bus pasiūlyta atvykti į liepos 29-ąją vyksiantį festivalį „Jonava Jazz 2017“, kuriame koncertuos tiek žinomi Lietuvos džiazo atlikėjai, tiek svečiai iš užsienio.

Rugpjūčio 5-ąją vyks miesto šventė „Mes mylim Jonavą“. Įmonių, įstaigų, organizacijų, seniūnijų kolektyvai turės galimybę dalyvauti tradicinėje eisenoje. Vėliau Joninių slėnyje koncertuos  „Naktinės personos“, su gimtadieniu sveikins „Radistai“ – Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius. „Radistai mums užsiminė, kad jonaviečiams suorganizuos tokią diskoteką, jog net Jonavos pušys links“, – teigė J. Serapinė.

Sezonui baigiantis

Joninių slėnyje trečią kartą bus organizuojamas Pažaislio muzikos festivalio koncertas.  Rugpjūčio 18 dieną koncertuos Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, kuriam diriguos Gintaras Rinkevičius, solines partijas atliks Povilas Meškėla, Č. Gabalis, Jeronimas Milius.

„Gyventi Jonavoje ir į šį koncertą neateiti, kai tokios žvaigždės koncertuoja, būtų didelė klaida. Tai dar viena priežastis, skatinanti vasarą iš Jonavos niekur nevažiuoti“, – pašmaikštavo Kultūros centro direktoriaus pavaduotoja.

Rugpjūčio 25-ąją slėnyje vyks labdaros renginys „Juoda-balta“. „Tai bus pramoginis elegantiškas vakaras su dviejų spalvų aprangos deriniais, simbolizuojančiais baltą ir juodą gyvenimo pusę. Skambės džiazo muzika, programas atliks šokėjai“, – informavo S. Jefimenka ir pridūrė, kad, įsigydami bilietus, gyventojai aukos, tik dar galutinai nenuspręsta, kokiai sričiai ar organizacijai tie pinigai bus skirti.

Paskutinis vasaros renginys – atsisveikinimas su vasara ir pasisveikinimas su rudeniu kartu su grupėmis „Čilinam“ ir „Pinup Girls“. Juos planuojama surengti rugsėjo 1 dieną Joninių slėnyje.

KOMENTARAI