Pozityvi mergaitė kryptingai eina svajonių linkKeliones mergaitė įamžina savo piešiniuose.

Pozityvi mergaitė kryptingai eina svajonių link

Būsima ketvirtokė Liepa Telišauskaitė tikrai nenuobodžiauja – mergaitė trykšte trykšta energija ir gera nuotaika. Veiklos mažajai jonavietei netrūksta – ji dainuoja, yra mažųjų tyrinėtojų būrelio narė, neapleidžia ir meno – lanko dailės studiją ir šokius. Rodos, iš kur tiek valios ir noro? Bet ir tai dar ne viskas! Liepa labai mėgsta slidinėti, yra iškovojusi ir prizinių vietų.

Senamiesčio gimnazijoje – „100-oji gelmė“
Išlydėta jubiliejinė J. Ralio gimnazijos abiturientų laida
„Moksliukų akademijos – 2019“ renginys sukvietė priešmokyklinukus

Pozityvumo pavyzdys

Su energingąja būsima Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos ketvirtoke susipažinti padėjo respublikinis projektas „Pozityvus dienoraštis“. Jo tikslas – 1000 nufilmuotų teigiamą žinią skleidžiančių Lietuvos gyventojų istorijų, kurios įkvėptų žmones matyti gėrį. Projektu siekiama papasakoti apie žmones, savo darbais skleidžiančius šviesą.

Neseniai visa Telišauskų šeima viešėjo JAV.

Dideliu užimtumu, veikla ir trykštančia energija šviesą skleidžia ir mažoji Liepa. Šiame projekte mergaitę paskatino dalyvauti jos sesė Donata. „Esu labai patenkinta, papasakojusi apie save daugeliui Lietuvos žmonių, tikiuosi, kad bendraamžiai užsikrės mano pavyzdžiu ir taip pat nesėdės namuose, o turės daug veiklos ir sieks savo svajonių. Mano moto kaip sesės – siek neįmanomo ir pasieksi maksimumą“, – kalbėjo dešimtmetė.

Liepa žinių semiasi iš vaikų enciklopedijų.

Veiklos netrūksta

Jaunajai jonavietei veiklos tikrai netrūksta. Mergaitė lanko dainavimo ir mažųjų tyrinėtojų būrelius, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje – dailės skyrių, Jonavos kultūros centro šokių grupę „Contempo“.

Mokslų Liepa taip pat neapleidžia – daug mokosi ir siekia tik aukštų įvertinimų. Savo segtuve jau įsisegusi ne vieną diplomą už gerą mokymąsi, dailyraštį, dalyvavimą įvairiuose konkursuose. Ant spintelės taip pat kabo nemažai medalių.

Užaugusi Liepa svajoja tapti gydytoja kardiologe. Namuose ji turi savo mini laboratoriją – žmogaus griaučių modelis, mikroskopas, talpyklos skysčiams laikyti, pipetės, mėgintuvėliai, širdies maketas ir dar daug įvairių instrumentų ir kitų priemonių.

„Man labai įdomu tyrinėti širdies struktūrą, apie ją galiu daug papasakoti. Tikiu, kad gydysiu labai gerai, pacientai manimi pasitikės. Man patinka žiūrėti pro mikroskopą, daug informacijos randu vaikų enciklopedijose, jų mano knygų lentynoje – ne viena. Savo mini laboratorijoje dar pasigendu virškinimo sistemos ir akies sandaros maketų“, – pasakojo smalsi mergaitė.

Liepa savo žinių akiratį plečia keliaudama. Su tėveliais ji jau aplankė 20 šalių. Neseniai visa šeima viešėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose. „Iš visų kelionių pastaroji man labiausiai patiko, kadangi daug įvairių miestų ir vietovių pamačiau, daug sužinojau. Ir Disneilende buvome. Keliones įamžinu savo piešiniuose. Svajoju apkeliauti visą pasaulį“, – teigė Liepa.

Liepa dalyvauja slidinėjimo varžybose ir pelno apdovanojimus.

Slidinėjimo aistra

Žiemą mergaitė mėgsta slidinėti, jau keletą metų ji lanko slidinėjimo būrelį Anykščiuose, važiuoja į šio sporto stovyklas. Čia su treneriais ji mokosi profesionaliai slidinėti nuo Kalitos kalno.

„Iš pradžių išbandžiau lygumų slides, tačiau, nuvykus su tėveliais į Norvegiją, mane sužavėjo kalnų slidinėjimas. Anykščių slidinėjimo centre, tėvelių paskatinta ir trenerės paraginta, užsirašiau į slidinėjimo būrelį. Man patinka ten esančios gana stačios trasos. Nors ir turiu baimę aukščiui, bet slidinėti nebijau. Man patinka tas jausmas, kai nemažu greičiu leidžiuosi žemyn“, – kalbėjo ji.

Liepa dalyvauja ir slidinėjimo varžybose, džiaugiasi jau ne vienu gautu diplomu. Štai praeitą žiemą dalyvavo trejose varžybose, iš vienų parsivežė antrosios vietos prizą.

Žiemos sporto atrakcijomis su tėveliais ir sese Liepa dažnai mėgaujasi ir Jonavos slidinėjimo centre. Tik, jos žodžiais, ši trasa – palyginti nedidelis kalnas, todėl čiuožti nuo jo nėra sudėtinga. Jai norėtųsi ilgesnės ir sudėtingesnės trasos.

Mergaitė pritaria, kad šis sportas šiek tiek pavojingas. „Kartą taip leidausi žemyn, kad viena slidė atsidūrė vienoje trasos dalyje, kita – kitoje.  Teko ir kūlversčia nuo kalno nusileisti. Laimei, visi kartai laimingai baigėsi. Iš tiesų stengiuosi būti atsargi“, – pasakojo ji.

Didžiuojasi sese 

Liepa didžiuojasi jos vyresnioji sesuo Donata. „Man sesė – kaip mano pačios dukra. Tarp mūsų beveik 12 metų skirtumas, tai tarsi aš ją auginau. Kai sužinojau, kad turėsiu sesutę, tai buvo pati geriausia diena mano gyvenime. Pamenu, ašaros tiesiog riedėjo skruostais. Tuomet pasakiau sau, kad mano sesė pasieks daug ir aš jai padėsiu. Norėjau, kad ji išnaudotų visas galimybes, kurių aš pati nepanaudojau ar tiesiog apie jas nežinojau“, – kalbėjo Donata.

Vyresnioji mažąją stengiasi ir paspausti, kad domėtųsi, mokytųsi kalbų. „Bandau sudominti rodydama jai įvairius eksperimentus. Mokosi ne tik ji, bet ir aš. Smagiausia, kai žaisdama stalo žaidimus ar per telefoną – loginius, Liepa kartais žino daugiau atsakymų, tai mane skatina ir pačią tobulėti. O jeigu atsakau daugiau aš, ji supyksta ir kimba skaityti enciklopedijas“, – pasakojo ji.

Donatos manymu, jos viena kitą skatina tobulėti, siekti neįmanomo ir pasiekti maksimumą. „Ji yra labai užsispyrusi, todėl manau, kad pasieks labai daug. Be galo džiaugiuosi jos pergalėmis, o visi pralaimėjimai ją tik sustiprina ir skatina eiti tolyn. Man smagu matyti sesutės plačią šypseną, kai ji laimi olimpiadose, kai slidinėjimo varžybose pelno pirmą vietą arba nupiešia puikų piešinį, stengiuosi visus juos išsaugoti. Jeigu ji tik pati norės, sieks ir tobulės, jos laukia šviesi ateitis“, – kalbėjo Donata.

Asmeninio albumo ir Danutės Kasparavičienės nuotr.

KOMENTARAI