Politikų ir tarnautojų sporto žaidynėse triumfavo šeimininkai

Politikų ir tarnautojų sporto žaidynėse triumfavo šeimininkai

Jonavos sporto arenoje vyko pirmosios Kauno regiono savivaldybių administracijų darbuotojų ir politikų sporto žaidynės. Iš aštuonių savivaldybių neatvyko dviejų – Kauno ir Prienų sporto entuziastai. Dalyviai rungėsi stalo teniso, krepšinio (3x3), tinklinio (3x3) aikštelėse, estafetės, figūrinio važiavimo dviračiu ir smiginio rungtyse.

Jonavos arenoje vyks UEFA futsal Čempionų lygos atrankos turnyras
„Jonava“ išvykoje įveikė „Žalgirio“ futbolininkus
Komandos kviečiamos dalyvauti naktiniame mažojo futbolo turnyre

Idėja ir įgyvendinimas

Idėja gimė praėjusiais metais. Buvo išvystyta mintis, kad reikėtų ne vien tik sėdėti savo darbo kėdėje, bet ir pasportuoti, pajudėti, kad būtume sveikesni. Taip gimė mintis atgaivinti apskrities sporto žaidynes tarp savivaldybių darbuotojų, – kalbėjo VšĮ Kauno regiono plėtros agentūros direktorė Lina Misiukevičienė. – Svarbiausia buvo tai, kad į žaidynes atvyktų neprofesionalūs sportininkai, todėl, be populiariausių sporto šakų, įtrauktos estafetės, kad visiems būtų linksmiau. Vadovai turėjo pademonstruoti sugebėjimus savo darbuotojams, kolegoms, parodyti, kad jie irgi sportiški.“

Pasak šios agentūros projektų vadovės Elenos Toločkaitės, Jonava pasirinkta neatsitiktinai. „Kadangi turite labai gražią Sporto areną, tai ir nutarėme čia surengti pirmąsias tokias varžybas. Ateityje jas planuojame organizuoti rotaciniu principu – kurios savivaldybės komanda šiemet laimės žaidynes ir iškels pereinamąją taurę, ta ir organizuos žaidynes“, – prieš žaidynes sakė projektų vadovė.

Komandinės rungtys

Po atidarymo ceremonijos šešių savivaldybių atstovai puolė į savo rungtis. Pirmieji pasireiškė Jonavos stalo teniso mėgėjai. Prie žaliųjų stalų labai sėkmingai rungtyniavo mero pavaduotojas Erlandas Andrejevas ir „Sodros“ Jonavos skyriaus vadovė bei Tarybos narė Alina Batulevičienė. Jie varžėsi asmeninėje rungtyje, bet kiekviena pergalė taškus nešė į komandinį kraitį. Šis dvejetas nesugebėjo atsilaikyti tik Raseinių komandai.

Šie sporto mėgėjai save išmėgino ir smiginio rungtyje. Ant kulnų taiklumu jiems lipo Kėdainių politikai, bet jonaviečiai surinko daugiau  taškų ir tapo šios rungties nugalėtojais.

Stengėsi neatsilikti ir krepšinio mėgėjai. Jonavos komandą į pergales užtikrintai vedė Savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vadovas Justas Budriūnas, miesto seniūnas Povilas Beišys, Viešosios tvarkos skyriaus vyresnysis specialistas Deividas Klovas bei administracijos buhalteris Rimvydas Pačkauskas. Šis ketvertas 4:6 turėjo pripažinti kaišiadoriečių pranašumą. Visose kitose rungtynėse jonaviečiai šventė pergales, tačiau tokiais pat rezultatais varžybas baigė ir  Kaišiadorių, ir Raseinių komandos. Suskaičiavus tarpusavio rezultatus, nugalėtojais pripažinti raseiniškiai, o mūsiškiai užėmė antrąją vietą.

Labai svarų indėlį į komandinius rezultatus įnešė tinklininkai. Jonavos komanda (Viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistė Aira Kaunienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Jolita Gečiauskienė, Statybos ir remonto skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas bei Žeimių seniūnijos seniūnas Faustas Pilipavičius) nerado priešnuodžių tik Kaišiadorių tinklinio mėgėjams, bet tai nesutrukdė tapti nugalėtojais.

Estafetės rungtyje dalyviai turėjo nuo starto linijos pribėgti iki futbolo kamuolio ir jį pataikyti į didelį smiginio taikinį. Kamuolys tiesiog lipo prie taikinio, o toje vietoje buvo ir taškų kiekis. Jonavos komanda (Viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistė Raminta Paplonskienė, Remonto ir statybos skyriaus vyr. specialistė Eglė Pinkevičienė ir šio skyriaus vedėjas M. Petrauskas bei jau minėtas buhalteris R. Pačkauskas) pirmąją poziciją užleido Kauno rajono sporto mėgėjams.

Figūrinio važiavimo dviračiu rungtyje prie pergalių prisidėjo administracijos direktorius Valdas Majauskas, Viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistai Sandra Rusonienė, A. Kaunienė ir  Viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistas  D. Klovas. Šis ketvertas iškovojo pirmąją vietą.

Varžėsi ir merai

Merų estafetėje dalyvavęs Jonavos rajono meras Eugenijus Sabutis buvo gerai nusiteikęs. „Nors buvau priešpaskutinis, bet ne paskutinis. Variau didelį kamuolį ir mečiau į improvizuotą krepšį. Šiuo metu pradėjau lankyti sporto klubą, po truputį atgaunu fizinę formą ir manau, kad vėliau bus galima išmėginti kitas sporto rūšis, – sakė meras. – Tokios varžybos reikalingos ir tam, kad žmonės iš įvairių savivaldybių kartu pabūtų, pamatytų, kad mes vieni nuo kitų nelabai skiriamės, kad mėgstame pasportuoti. Gal savo pavyzdžiu užkrėsime ir kitus“.

Sportiškiausio vadovo rungtyje save išmėgino tik du merai. Be jonaviečio, varžėsi Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius. Tačiau jie ant prizininkų pakylos nelipo. Nugalėtoju tapo Kaišiadorių administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Vaicekauskas.

Žaidynės vėl sugrįš

Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad žaidynės grįš į mūsų miestą, nes Jonavos komanda, surinkusi 20 taškų, tapo nugalėtoja. Jai atiteko ne tik atminimo, bet ir pereinamoji taurė.

Antrieji – būrys Raseinių savivaldybės darbuotojų ir politikų (35 taškai), o trečiąją vietą užėmė Kaišiadorių komanda (42 taškai).

Varžybų organizatoriai dėkingi menines programas pristačiusiai Senamiesčio gimnazijos šokių studijai „Juventa“ (vadovė Vilma Širkaitė) bei sporto klubui „Aero Gym“ (vadovė Jolanta Abramavičienė).

KOMENTARAI