Pokyčiai Jonavoje – gyventojams tik į naudąNauji suoliukai įrengti Kosmonautų gatvėje. Autorės nuotr.

Pokyčiai Jonavoje – gyventojams tik į naudą

Jonava kasmet tarsi stiebiasi ir skleidžiasi naujomis spalvomis. Miestas pamažu keičiasi – čia atsiranda nemažai naujų dalykų. Štai kai kuriose gatvėse jau įrengti ryškiau ir taupiau šviečiantys modernūs LED šviestuvai, Joninių slėnyje – šiuolaikiški lauko suolai. Visai neseniai jonaviečiams pateikta dar viena staigmena – prie miesto tvenkinio įrengtas dviračiams remontuoti skirtas stovas.

Saugaus eismo dieną – ant perėjos apelsinus išbarstę senukai
Miesto piktžaizdės – pavojingi statiniai ir išklypę šaligatviai
Kyla į kovą prieš mokslo metų ilginimą

Modernus apšvietimas

Šių metų pavasarį rajono Savivaldybė pasirašė sutartį su AB „Kauno tiltai“ dėl Jonavos gatvių apšvietimo modernizavimo. Sutartyje numatyta, kad per dvejus metus visame mieste bus pakeista apie 1500 šviestuvų, apie 200 atramų su šviestuvais, nutiesta apie 6,8 km naujų linijų.

Pakeitus senuosius į naujus LED šviestuvus, mažėja elektros sunaudojimo kaštai. Pasak rajono mero Eugenijaus Sabučio, modernizavimas reiškia du dalykus – energijos taupymą ir didesnį saugumą. „Ryškesnis apšvietimas garantuoja, kad ir pėstieji, ir važiuojantieji automobiliais vieni kitus geriau matys. O taupiau visi norime gyventi“, – dar pavasarį kalbėjo E. Sabutis.

Vieni pirmųjų moderniu apšvietimu džiaugiasi Vasario 16-osios ir A. Kulviečio gatvių gyventojai ir visi, vykstantys šiomis miesto atkarpomis. Šiuo metu nauji LED šviestuvai jau įrengti Kauno, Fabriko ir Panerių gatvėse.

Mero pavaduotojo Erlando Andrejevo teigimu, iki rudens taip pat bus atnaujintas Panerių, Sodų, Plento, Birutės, Ateities, Žeimių tako, P. Vaičiūno, Žemaitės gatvių, Taurostos gatvės kartu su žiedine sankryža apšvietimas. Nauji šviestuvai bus ir remontuojamoje Chemikų gatvėje – atnaujinti apšvietimą buvo numatyta kartu su gatvės rekonstrukcija.

Daugėja suoliukų

Anot AB „Jonavos paslaugos“ direktoriaus Edmundo Muloko, bendrovė dažnai sulaukia jonaviečių prašymų įrengti mieste daugiau poilsiui skirtų suoliukų. Šiandien naujais suoleliais gali džiaugtis Kosmonautų ir Žeimių gatvių gyventojai ir praeiviai. Ateityje jų padaugės ir kituose mikrorajonuose.

Netoli Varnutės tvenkinio rasite dviračių remontui skirtą stovą. Autorės nuotr.

Vaikščiojant Joninių slėnyje, prie vėliavos  ir miesto tvenkinio, tikriausiai ne vienam akį patraukė nauji betoninės konstrukcijos suolai. Anot miesto seniūno Povilo Beišio, įrengimo darbai dar nebaigti – ant betono netrukus atsiras ir medinė sėdimoji dalis. „Vietoje pagaminta betoninė suoliuko dalis turi sustingti. O jai visiškai išdžiūvus, bus tvirtinama medinė, kad nebūtų šalta sėdėti ir gyventojai jaustųsi patogiai“, – informavo P. Beišys.

Miesto seniūno teigimu, betoninis suolas su medine sėdimąja dalimi yra gana geras sprendimas, kadangi tai – patvaru, ilgaamžiška, gerai atrodo ir mažiau reikalauja priežiūros.

Naujas įrenginys

Praėjusią savaitę tarp Joninių slėnio ir Varnutės tvenkinio „išdygo“ naujas įrenginys – dviračių remontui skirtas stovas.

„Tai – stotelė dviračiui susitvarkyti. Jei pasiteisins ir žmonės naudosis,  ateityje tokius stovus dviračiams remontuoti statysime ir kitur. Čia galima pripūsti dviračių padangas, pataisyti dviratį, mat pakabinti įvairūs raktai, veržliarakčiai, atsuktuvai. Dabar bus nebaisu, jei ir dviračio grandinė nukris. Gyventojai ras visus įrankius, reikalingus dviratei transporto priemonei sutaisyti“, – teigė E. Andrejevas.

Patys jonaviečiai abejoja, ar graži iniciatyva netaps dar vienu taikiniu tiems, kurie nesaugo bendro turto. Tačiau šį objektą stebi vaizdo kamera, tad jei atsiras ilgapirščių, jie bus užfiksuoti.

KOMENTARAI