Po šešerių laukimo metų – dovana jonaviečiamsJonavos sporto arenos salėje vienu metu galės vykti net trys treniruotės. Kęstučio Putelio nuotr.

Po šešerių laukimo metų – dovana jonaviečiams

Jau rytoj duris atvers vienas laukiamiausių miesto statinių – universali 2000 sėdimų vietų Jonavos sporto arena. 6 787 kvadratinių metrų statinys skirtas sporto, kultūriniams, pramoginiams renginiams.

„Nakties princesė“ apsipylė žiedais
Mintys ir pasvarstymai Joninių išvakarėse
Jonavos gimtadienį linksmai švęskime visi kartu

Visuomenės reikmėms

Žeimių gatvėje iškilusios Sporto arenos statybos, trukusios šešerius metus, jau baigtos. Pastatas buvo pradėtas projektuoti prieš dešimtmetį,  o 2010-ųjų rugsėjo 4 dieną statybvietėje  įleista kapsulė su laišku ateities kartoms. Arenos statybos kainavo 7 mln. eurų.

Pasak Jonavos kūno kultūros ir sporto centro (JKKSC) direktorės Reginos Stupurienės, Jonavai šio objekto tikrai reikėjo. „Net mažesnės vietovės – Prienai, Garliava, Molėtai, Ignalina – turi sveikatingumo kompleksus, sporto arenas, o kodėl Jonava negali turėti? Nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo  – tai pirmas toks didelis, jaukus statinys, tarnausiantis visuomenei. Manau, visi juo bus patenkinti“, – teigė R. Stupurienė.

Gerės sąlygos

Jonavos sporto areną administruos Jonavos kūno kultūros ir sporto centras. O iki šiol Vasario 16-osios g. įsikūrusiame JKKSC dirbusi administracija ir darbuotojai persikels į Arenos patalpas.

„Tikiuosi, kad ateityje Kūno kultūros ir sporto centras taps nakvynės namais sportininkams.

Kasmet atvažiuoja krepšininkų, futbolininkų, kurie Jonavoje apsistoja ilgesniam laikui, o šiuo metu išsinuomoti butą mūsų mieste yra gana sudėtinga. Tačiau šie planai – dar tik svajonės“, – teigė direktorė.

JKKSC sportininkų treniruotės vyks ir toliau. „Sporto klubų atstovai galės treniruotis ir Arenoje, ir Sporto centre. Bus sudaryti treniruočių grafikai. Anksčiau mažieji sportininkai, galima sakyti, buvo nuskriausti, nes varžyboms Sporto centre laiko beveik nelikdavo, bet nuo šiol sąlygos jiems pagerės – vaikai turės galimybę dalyvauti salėje rengiamose varžybose“, – patikino R. Stupurienė.

VIP ložių nuoma

Jonavos arenos erdvioje salėje įrengtos tribūnos, paklotas universalus parketas, įrengta moderni garso sistema, aštuoni apšvietimai skirtingoms sporto rūšims. Tinklais atskyrus aikšteles, vienu metu galės vykti trys treniruotės.

Arenoje bus organizuojamos krepšinio, rankinio, tinklinio, salės futbolo, bokso varžybos, aerobinės gimnastikos konkursai ir kitų sporto šakų rungtynės.

Projekte numatyta, kad arena talpins apie 2000 žmonių, o pramoginių renginių metu bus papildomai statomos kėdės parteryje.

Antrajame aukšte įrengtos penkios VIP ložės. „Tris  VIP ložes norime išnuomoti, skelbėme konkursą, tačiau norinčių neatsirado. Manau, kad jas sėkmingai pavyks išnuomoti po Sporto arenos atidarymo“, – vylėsi R. Stupurienė.

Nuomos kaina – 1000 eurų metams. VIP ložėse įrengtos virtuvėlės, pastatyti biuro stalai ir kėdės, kiekvienoje jų – 24 sėdimos vietos. VIP ložę įsigiję fiziniai ar juridiniai asmenys gaus atskirą automobilių stovėjimo aikštelę, tačiau bilietą į arenoje vykstantį renginį ar varžybas turės įsigyti.

Patalpų gausa

Pastato pirmajame aukšte lankytojų lauks picerija „Charlie pizza“, talpinanti apie 60–80 žmonių, o vasaros sezono metu veiks ir lauko kavinė.

Čia taip pat įrengta konferencijų salė, persirengimo, pasiruošimo kambariai ir sportininkams, ir atlikėjams, patalpos žurnalistams ir apsaugos darbuotojams, tualetai, dušai, keli erdvūs sandėliai, nedidelė sporto atributikos krautuvė, bilietų pardavimo kasos. Pagal reikalavimus įrengtas ir dopingo patikros kambarys, sauna, masažinė vonia sportininkams.

Antrajame aukšte – VIP ložės ir administracinės patalpos JKKSC darbuotojams, trečiajame aukšte – baras. Arenos apačioje – erdvi rūbinė. Įrengti liftai. Visos patalpos pritaikytos neįgaliesiems.

Įvairūs renginiai

Statinys bus naudojamas ne tik sportui, tačiau ir pramoginiams bei kultūriniams renginiams. Pasirašyta sutartis su bilietų platintoju ir renginių organizatoriumi UAB „Ticket Market“.

„Bendrovė įsipareigojo per metus pasiūlyti 14 koncertų, tačiau nuo Naujų metų Sporto arena neveikė, tad jų šiais metais bus mažiau. Jau kovo mėnesį organizatoriai jonaviečius ir miesto svečius pakvies į Ingos Valinskienės koncertą. Bilietų kaina priklausys nuo šventinio vakaro masto. Norintys pasigrožėti sporto akimirkomis atseikės mažiau negu tie, kurie pasirinks kultūrinio pobūdžio reginius. Pavyzdžiui, bilietas į Lietuvos moterų krepšinio lygos „Visų žvaigždžių“ dieną kainuos mažiau negu į Arenos atidarymo vakarą. O rytojaus koncerto kaina – dešimt eurų, manau, nėra didelė, juk atvažiuos žinomi atlikėjai, skambės gyva muzika“, – akcentavo R. Stupurienė.

Iškilmingas arenos atidarymas įvyks vasario 22-ąją. Vakaro programoje – teatralizuotas įvairių sporto šakų atstovų pasirodymas, Lino Adomaičio su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, „X faktoriaus“ nugalėtojos Iglės Bernotaitytės koncertas.

Ateinantį penktadienį Jonavos sporto arenoje vyks AB „Achema“ veteranų pagerbimo šventė, o kovo 5 dieną Lietuvos moterų krepšinio lyga pakvies į „Žvaigždžių dienos“ renginį. Kovo 25 dieną  žiūrovų lauks dainininkė I. Valinskienė.

KOMENTARAI