Pirmosios pagalbos mokymai R. Pugačiauskienė demonstruoja, kaip prireikus panaudoti širdies ritmą atstatantį defibriliatorių. Kęstučio Putelio nuotr.

Pirmosios pagalbos mokymai

Gelbstint gyvybę, svarbi yra kiekviena minutė, todėl būtina ne tik iškviesti greitąją pagalbą, bet ir ryžtingai veikti patiems. Žinias apie pirmosios pagalbos teikimą šią savaitę gilino bendrovės „Jonavos autobusai“ darbuotojai.

Kodėl į Jonavos medžius įsisuko pjūklai?
Prasminga „Mozaikos“ veikla
„Ramunė“ šiltai paminėjo veiklos sukaktį

Pasak mokymus vedusios Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės Rūtos Pugačiauskienės, laiku ir tinkamai suteikus pirmąją pagalbą, galima išgelbėti žmogaus gyvybę. Tai daryti nėra labai sudėtinga. Tą akcentavo ir „Jonavos autobusų“ darbuotojų saugos ir sveikatos specialistas Remigijus Lechavičius.

Pirmosios pagalbos įgūdžių gali prireikti bet kur: įmonės biure, autobuse, prekybos centre, gatvėje. Jos tikslas – išsaugoti nukentėjusiojo ar staiga susirgusio žmogaus gyvybę paprasčiausiais tikslingais veiksmais ir būdais, kol atvyks profesionalūs medikai.

„Deja, žinių mums ne vienam tikrai trūksta arba jos būna kiek primirštos. Įgūdžių lavinimas padeda sumažinti pačiam pagalbos teikėjui patiriamą stresą ir valdyti situaciją. Norime, kad kuo daugiau mūsų rajono gyventojų mokėtų ir nebijotų teikti pirmąją pagalbą, kai jos prireikia šalia esantiems šeimos nariams, draugams, kolegoms ar gatvėje nepažįstamajam“, – pabrėžė R. Pugačiauskienė.

Vis daugiau įstaigų pageidauja, kad visi jų darbuotojai atnaujintų pirmosios pagalbos teikimo žinias ir tam sudaro galimybę net darbo metu. Teoriniai-praktiniai mokymai darbuotojams (grupės dydis – apie 15 dalyvių) jau vyko bendrovėse „Jonavos hidrotechnika“, „Jonavos vandenys“, šiuo metu rengiame „Jonavos šilumos tinklų“, „Jonavos autobusų“ darbuotojams, yra ir laukiančiųjų eilė.

„Jonavos autobusų“ darbuotojai mokėsi teisingai at­­­­likti širdies masažą, dirbtinį kvėpavimą, sustabdyti smarkų kraujavimą, kaip elgtis, žmogui nualpus, paspringus, apsinuodijus, gavus šilumos smūgį, nušalus galūnes, įkandus gyvatei, ištikus epilepsijos priepuoliui, patyrus įvairias traumas ir kitose situacijose. Buvo aiškinama, kaip naudotis automatiniu defibriliatoriumi, padedančiu atkurti širdies ritmą. Jonavos rajono savivaldybė kartu su Visuomenės sveikatos biuru vykdo 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socia­linės įtrauktiems didinimas ir kova su skurdu“ priemonę  Nr.08.4.2-ESFA-R-630 „Sveikos gyvensenos skatinimas regioniniu lygiu“. Šio projekto metu nemokamai rajono gyventojams, įstaigoms, įmonėms, organizacijoms, bendruomenėms  teikiami pirmosios pagalbos mokymai.

(Užs. Nr. 288)

KOMENTARAI