Pirmoji „Lietuvos žinių“ nominacija – jonaviečiuiM. Ažukas: „Kariuomenėje įgyta patirtis yra labai svarbi.“ Jurgio Dūdėno nuotr.

Pirmoji „Lietuvos žinių“ nominacija – jonaviečiui

Šiandien 11 val. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko rikiuotės aikštėje Rukloje vyks iškilminga Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių išlydėjimo į atsargą ceremonija.

Spalvingų raštų riešinėse – karoliukais suvertas laikas
Pabėgėlių krizė: ar ji vis dar egzistuoja?
Senosios Vainių tuopos likimas – gamtos rankose

Nauja nominacija 

Daugiau kaip 400 šauktinių tarnybą batalione pradėjo praėjusių metų spalio 2 dieną. Per devynių mėnesių tarnybos laikotarpį jie įgijo įvairių karinių specialybių – šaulio, kulkosvaidininko, granatsvaidininko ir kt. Jie taip pat intensyviai dalyvavo karinio rengimo užsiėmimuose.

Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono kapitonas Marius Zapalis informavo, jog renginio metu vyks iškilminga karių rikiuotė, bus apdovanoti geriausi nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, pirmą kartą bus įteiktas apdovanojimas ir už aktyvų bendradarbiavimą su žiniasklaida.

Pastarąją nominaciją nacionalinio dienraščio „Lietuvos žinios“ direktorius Virginijus Šmigelskas įteiks Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono sunkiosios ginkluotės kuopos 120 mm minosvaidžių 1-ojo būrio valdymo grupės radijo ryšių sistemų technikui jaunesniajam eiliniui jonaviečiui Matui Ažukui.

„Kunigaikščio Vaidoto batalionas kartu su dienraščiu „Lietuvos žinios“ inicijavo nominaciją „Už aktyvų  nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kario bendradarbiavimą su žiniasklaida“. M. Ažukas šio apdovanojimo nusipelnė, nes aktyviai reiškė mintis tiek rajono, tiek nacionalinės žiniasklaidos priemonėse, socialiniuose tinkluose, dalyvavo visuomeninėje veikloje“, – teigė kpt. M. Zapalis.

Užslėpti talentai

Vaidoto bataliono atstovas akcentavo, kad kariuomenėje yra daug užslėptų talentų. „Atėjusi tarnauti jaunoji visuomenės dalis – mūsų vaikai, broliai, seserys – turi įvairių gabumų, yra sumanūs ir labai talentingi. Privalomąją pradinę karo tarnybą atlieka būsimi informacinių technologijų specialistai, muzikantai, politikai, diplomatai, verslininkai, rašytojai, žurnalistai. Todėl ir toliau bendradarbiausime su dienraščiu „Lietuvos žinios“ ir teiksime apdovanojimą kitiems kariams.  Kiekvienas gali rašyti apie tarnybą, savo išgyvenimus ir veiklą Lietuvos kariuomenėje“, – kalbėjo kpt. M. Zapalis.

Jo žodžiais, tai labai sektinas pavyzdys kiekvienam kariui, ateinančiam tarnauti devynis mėnesius. Paskleidęs teigiamą žinutę apie Lietuvos kariuomenę, karys prisideda prie valstybės saugumo, jos stiprinimo, įvaizdžio gerinimo.

Aktyvus jaunuolis

20-metis M. Ažukas gimtajame mieste žinomas kaip labai aktyvus visuomenininkas. Besimokydamas Jonavos Senamiesčio gimnazijoje, vaikinas buvo išrinktas į Lietuvos mokinių parlamentą ir priklausė Lietuvos moksleivių sąjungai, dalyvavo jaunimui skirtuose projektuose „Moksleiviai į Vyriausybę“ Krašto apsaugos ministerijoje, „Modek United Nations“ Varšuvoje ir Niujorke, taip pat „Erasmus+“ programoje, organizavo įvairias konferencijas, tapo Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos valdybos nariu, atstovavo šaliai Helsinkyje vykusioje tarptautinėje „Model European Parliament“ sesijoje, kurioje buvo sprendžiami kibernetinio saugumo klausimai.

Matas ateityje savo karjerą nori sieti su tarptautinius santykius nagrinėjančia sritimi, tad paragauti kario duonos jaunuolis nusprendė ne šiaip sau. Jo žodžiais, kariuomenėje įgyta patirtis yra svarbi  kelio dalis ateityje siekiant diplomato karjeros.

„Dar prieš kelerius metus, kai buvo paskelbti pirmieji šauktinių sąrašai, sakiau, kad pasirinksiu pradinę karo tarnybą. Tai – kiekvieno piliečio pareiga. Norėjau save išbandyti, sustiprėti ne tik fiziškai, bet ir morališkai“, – „Naujienoms“ yra sakęs jonavietis.

Jaunuolis nacionaliniam dienraščiui „Lietuvos žinios“ dėkoja už įvertinimą. „Tai – ne mano vieno darbas. Ačiū Kunigaikščio Vaidoto batalionui, kuris padėjo suprasti, kokia yra kariuomenė, kaip ji veikia iš vidaus. Teko nemažai prisidėti prie teigiamo visuomenės nuomonės formavimo apie Lietuvos kariuomenę, jos pasiruošimą, geopolitinę situaciją, bendraujant ne tik su nacionaline žiniasklaida, bet ir su užsienio šalių žurnalistais“, – prieš renginį sakė M. Ažukas.

 

KOMENTARAI