Pėsčiujų perėja Žeimių tako gatvėje – (ne)reikalinga?

Pėsčiujų perėja Žeimių tako gatvėje – (ne)reikalinga?

„Žeimių tako gatvėje nėra nei vienos pėsčiųjų perėjos. Čia šalia įsikūrę Globos namai, todėl pasivaikščioti išeina senyvo amžiaus žmonės, per gatvę bėgioja vaikai. Ar ateityje numatoma šioje gatvėje įrengti pėsčiųjų perėją?“ – klausia Vladas iš Kosmonautų gatvės.

Legendinė grafo Drakulos tėvynė nenuvylė
Dirbtuvių tikslas – sukurti šiuolaikinį Jonavos krašto kultūrinį paveldą
Skelbiamas finansuotų jaunimo projektų sąrašas

Jonavos miesto seniūnas Povilas Beišys: „Šio klausimo sulaukėme jau ne kartą, atsakinėjome į jį ne kartą žmonėms ir raštu. Apie šios gatvės perėją svarstė ir Saugaus eismo komisijoje. Žeimių tako gatvė nėra plati, o jei nėra pėsčiųjų perėjų, gatvę galima kirsti pasirinktoje vietoje, įsitikinus, kad automobilių nėra ir eiti – saugu.

Turim statistiką, kuri rodo, kad dauguma eismo įvykių, susijusių su žmonių sužeidimu gatvėse, įvyksta ant pėsčiųjų perėjų. Žmonės dažniausiai galvoja, kad pėsčiųjų perėjoje jie yra saugūs ir

praranda budrumą, eina nesidairydami bei tikėdamiesi, kad juos apsaugos baltos linijos ant žemės. Reikia atsiminti, kad linijos nesaugo. Kai žmogus kerta kelią ne pėsčiųjų perėjoje, jis elgiasi žymiai atsargiau. Dar kartą kartoju, kad Žeimių tako gatvė nėra plati, todėl yra pakankamai saugu ją kirsti ir be pėsčiųjų perėjos. Negaliu teigti, kad tos perėjos niekada nebus, tačiau artimiausiuose planuose jos tikrai nėra. Apie įrengimą galbūt kažkada bus pradėta galvoti, jei gatvėje  tikrai padidės žmonių srautai“.

 Rubrika – „Klausk, kas Tau rūpi“

Kiekvienas žmogus, turintis Jonavos rajono merui, Savivaldybės administracijai ar jai pavaldžioms įmonėms klausimų ar pasiūlymų, gali kreiptis į redakciją el. paštu: naujienos4@gmail.com, parašyti laišką (Žeimių g. 15, II a., Jonava) arba skambinti telefonu: 8 630 05 137.

„Naujienos“ susisieks su valdžios atstovais ir Jums rūpimas problemas stengsis išnagrinėti. Tikimės, kad ši rubrika sulauks ne tik  miesto, bet ir rajono gyventojų dėmesio.

Drąsiai skambinkite, rašykite – klauskite, dalykitės savo mintimis. 

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI