Per kelis mėnesius nuo internetinių sukčių nukentėjo 11 jonaviečių

Per kelis mėnesius nuo internetinių sukčių nukentėjo 11 jonaviečių

Policijos pareigūnai įspėja, kad sukčiai vis dažniau naudojasi sparčiai populiarėjančia internetine prekyba Lietuvoje – kuria fiktyvias interneto parduotuves. Nuo liepos tokiu būdu apgauta mažiausiai 11 jonaviečių.

Rukloje peiliu sužalotas vyriškis
Smurtavo prieš kaimyną ir sugyventinę
Policija prašo atsiliepti liudininkus

Didelės nuolaidos, sparčiai plintančios reklamos populiariuose socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, „Facebook“, „Instagram“ – keli iš būdų, kuriais naudojasi internetiniai sukčiai. Patiklūs gyventojai, pamatę prekę su 80 – 90 proc. nuolaida, bando ją kuo greičiau įsigyti, nė nepagalvodami, kad sandoris – tik akių dūmimas. Pasak policijos pareigūnų, net ir įvykdę pirkimą bei el. paštu atsiųstuose „užsakymo dokumentuose“ pamatę sumas, užrašytas užsienio valiuta, pirkėjai ne visada supranta patekę į sukčių pinkles. Dažniausiai apie apgavystę suprantama nesulaukus užsakymo arba nepavykus susisiekti su tariamu prekeiviu. Pasitaiko ir tokių atvejų, kad sukčiai atsiunčia visai ne tuos daiktus, kurie buvo užsakyti.

Pareigūnai pasakoja, kad tokiais atvejais ne visada pavyksta padėti ir surasti apgavikus. Dėl to raginama kritiškai vertinti gautus pasiūlymus ir vadovautis principu, kad jei kažkas skamba pernelyg gerai, tai greičiausiai – apgavystė. Jei vis tik nusprendžiama užsisakyti prekę, būtina patikrinti, ar tokia elektroninė parduotuvė egzistuoja. Atkreipkite dėmesį, kad fiktyvių parduotuvių interneto puslapių adresai neprasideda „https://“, o interneto naršyklėje prie adreso laukelio nėra spynelės ženklo.

„Naujienų“ inf.

KOMENTARAI