Pasvarstykite – galbūt Jūsų gyvenime atsirastų vietos naujam draugui?

Pasvarstykite – galbūt Jūsų gyvenime atsirastų vietos naujam draugui?

VšĮ „Penkta koja“ pristato naują projektą, kuriuo tikisi pavasarišku džiugesiu užkrėsti net ir tuos, kuriems jau artinasi gyvenimo ruduo. Mūsų senolius. Mus įkvėpė mūsų seneliai ir močiutės, įrodę, kad rudens bijoti nereikia. Juk ruduo – tai ne vien tamsa ir žiemos laukimas. Tai ramybės, kai daugelis darbų jau nuveikti, metas.

Jonavoje viešėjo Europos ir pasaulio čempionai
Kelių kartų dainos entuziastai susitiko šventėje
Šimtametę nuo ligų ir gyvenimo negandų saugo optimizmas

Žinome, kad kūliais pasipylus dailiems šuniukams, daugybė mūsų garbaus amžiaus globotinių turės mažiau galimybių būti pastebėti. Mažai jų iškeliaus į naujus namus – jie liks laukti, kol paskutinis mažylis paliks prieglaudą. Galbūt tada pastebės ir juos, o ne tik vaikiškas garbanas ir išdaigų pilnas akis. Galbūt net nepamatys ir išplikusio rando, kurį įgijo gatvėje nežinia nuo ko ir kodėl. Gal taip sulauks rudens? O gal ir kito pavasario. O tada – dar kito. Paklauskite bet kurio mūsų savanorio, kuris šuo prieglaudoje yra jų numylėtinis. Nustebsite! Mes glaudžiame daugybę suaugusių šunų ir net visai senolių, kurie yra ypatingi. Jie žvelgia akimis, kurios, rodos, skverbiasi kiaurai. Ir tada net žodžių nereikia, kad suprastum, ką jis sako: „Padarysiu viską, kad tau, mano žmogau, būčiau geras…“. Ir žinai, kad niekuomet nepamirši, kai paskambina garbaus amžiaus vyras ir sako: „Norėčiau Rikiui suteikti senatvę“. „Kokiam Rikiui?“ – klausiame. Nes, visas mintis perkratęs, neprisimeni jokio kito Rikio, tik tą, senąjį. „Na tą, nejauną“. „Bet jis… be akytės. Ar žinot?“. „Žinau, – ramiai atsako, – aš ir pats akies neturiu“. Tada supranti, kad visi tie metai prieglaudoje nenuėjo veltui. Nes dėl vieno šito skambučio dirbsi dar metų metus, nes dėl šio pusiau aklo šuns ar katino padarytum bet ką.

Mes žinome, kad yra daugybė senjorų, kuriems senatvė – tik dar vienas galimybių metas. Mieli senjorai, siūlome Jums galimybę įsigyti draugą. Galbūt kartu suteikti gyvenimą tam, kuris to jau ir nebesitiki. Ir galbūt ruduo Jums abiem taps pavasariu. Įgykite draugą, o mes pasirūpinsime viskuo kitu. Siūlome senjorams priglausti pagyvenusį šunį arba katiną iš mūsų prieglaudos. Pasirašysime sutartį, kuria įsipareigosime aprūpinti gyvūną maistu, o jei reikės – apmokėsime ir gydymo išlaidas. VšĮ „Penkta koja“ Jonavos skyrius taip pat turi ką pasiūlyti jonaviečiams, susidomėjusiems šia programa.

Jonava, 8 642 92 870, jonava@penktakoja.lt 

KOMENTARAI