Pasaulinę gyvūnų dieną – dėmesys beglobiams keturkojams

Pasaulinę gyvūnų dieną – dėmesys beglobiams keturkojams

Spalio 4-oji – Pasaulinė gyvūnų diena, kurios metu skatinama ne tik skirti ypatingą dėmesį augintiniams, bet ir atsigręžti į beglobius keturkojus. Ta proga „Naujienos“ pakalbino Jonavoje pastaraisiais besirūpinančius gyvūnų mylėtojus ir parengė namų ieškančių gyvūnų nuotraukų albumą – gal jūsų namuose kažkuriam atsiras vietos?

Ugniagesiai vieni kitiems linki sausų žarnų
Knyga, bylojanti, kaip „jonuviai“ kūrė savo rajoną
Tėviškę galima atrasti ir pažinti iš naujo

Mūsų mieste iki šiol neatlygintinai dirba ne vienas gyvūnų mylėtojas, padedantis beglobiams surasti namus, skubiais atvejais pristatantis juos į veterinarines gydyklas. Visi norintys sekti jų veiklą, tai gali padaryti prisijungę prie „Facebook“ paskyrų –  „Jonava ir Keturkojai“, „Jonavos beglobiai gyvūnai“ ir Všį ,,Miesto katė“.

,,Jonavos beglobiai gyvūnai“ ,,Facebook“ paskyroje dovanojami gyvūnai:

„Nors patalpų nebeturime, bet veikla vyksta. Tikrai toli gražu ne taip, kaip turint prieglaudėlę, nes priimti gyvūnų neturime kur, tačiau stengiamės daryti, ką pajėgiame. Dabar pagrindinis darbas – reklamuoti tuos, kurie glaudžiasi laikinose namų globose mūsų mieste bei viešinti skelbimus, kuriuose dovanojami gyventojų rastinukai”, – pasakojo ilgą patirtį su beglobiais gyvūnais turinti Ilona Kolitaitė, pridurdama, kad norintys paaukoti keturkojams maisto ar pinigų, tai padaryti gali bet kada  veterinarinėse gydyklose – „Kabarga“, „Vetpet“ ir zooprekių parduotuvėse Janonio gatvėje ar Jonavos turguje.

VšĮ ,,Miesto katė“ globotiniai:

 

Všį ,,Miesto katė“ Jonavoje veikia jau ketvirtus metus. Prieglaudos savanoriai ne tik sterilizuoja laukines kates, bet ir užsiima laikina globa. Visi gyvūnai globojami savanorių namuose, daugiausia – savanorės Sandros sodyboje Jonavos rajone, kurioje prieglobstį randa ne tik katės ir šunys, bet ir paukščiai, graužikai ir net gyvuliai.

,,Pas mus žmonės atvyksta ne tik išsirinkti šeimos nario, bet ir praleisti laiką gamtoje su gyvūnais, atvykę niekas nenori išvykti (šypsosi).  Pasaulinės gyvūnų dienos proga visą savaitę žmonės kviečiami aplankyti ,,Miesto katės“ sodybos gyventojus ir atvežti jiems dovanų – kačių ir šunų konservų, maisto graužikams ir paukščiams, šieno ir šiaudų sodybos talismanu vadinamai avytei Boritai. Tiesa, prieš atvykstant reikėtų susiderinti laiką su savanoriais tel. 863005977″, – pasakojo savanorė Sandra Genutė.

 ,,Jonava ir keturkojai“ ,,Facebook“ paskyroje dovanojami beglobiai:

Šiandien, Pasaulinės gyvūnų dienos proga, buvę ‚Penktos kojos“ Jonavos skyriaus savanoriai organizuoja ir Jonavos beglobiams skirtą paramos akciją. Visi norintys paaukoti maisto, higienos priemonių ar pinigų, tai padaryti galės nuo 17 val. PC „Norfa“( Žeimių g.) – čia  jų lauks lauktuves keturkojams perduosiantys savanoriai.

„Dalis „Penktos kojos“ Jonavos skyriaus gyvūnų buvo išdalinti į laikiną namų globą. Tarp jų buvo ir tokių, kurie į naujus namus iškeliavo pagal senolių programą – pažadėta padėti pasirūpinti jais. Jonavos gyvūnų mylėtojai gerai žino ir Kulvoje daugybę keturkojų priglaudusią Laimutę – jai taip pat reikia pagalbos. Dėl to buvę „Penktos kojos“ savanoriai nusprendė imtis iniciatyvos ir suorganizuoti akciją. Tikimės, kad jos metu surinktos dovanos prisidės prie geresnio Jonavos benamių keturkojų gyvenimo“, – pasakojo buvusi „Penktos kojos“ savanorė Dalia Kopustienė.

Jonavos gyvūnų mylėtojai dėkoja jonaviečiams už ne vienerius metus trunkantį bendradarbiavimą, palaikymą, paramą ir kviečia dalintis idėjomis bei prisijungti prie keturkojų gelbėjimo.

KOMENTARAI