Papildytas Lietuvos Respublikos profilaktinių skiepijimų kalendoriusAsociatyvi nuotrauka

Papildytas Lietuvos Respublikos profilaktinių skiepijimų kalendorius

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Jonavos skyriaus specialistai informuoja, kad Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius šiais metais papildytas dvejų infekcijų vakcinomis.

Dingęs vyras rastas nužudytas
Netrukus sulauksime naujų pabėgėlių
Vėl organizuojama eglišakių dalinimo akcija

Nuo 2018 m. liepos mėnesio B tipo meningokokinės infekcijos vakcina bus pradėti skiepyti 2 mėnesių sulaukę, pacientai. Bus skiepijami patys mažiausi. Kaip ir įprasta, pilną skiepijimo schemą sudarys trys vakcinos dozės, tai reiškia, kad mažyliai bus skiepijami tris kartus ir tėveliams už tai mokėti nereikės. Pirmąją vakcinos dozę gaus 2 mėnesių kūdikiai, antrąją — 4 mėnesių, o trečiąją — 12-15 mėnesių.

Meningokokinė infekcija – tai ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas).

Lietuva yra tarp šalių, kuriose sergamumas meningokokine infekcija ir mirtingumas nuo jos yra vieni didžiausių Europoje. Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje kasmet registruojama nuo 50 iki 89 susirgimų atvejų, kasmet miršta nuo 3 iki 11 sirgusiųjų. Didžiausi sergamumo ir mirtingumo skaičiai yra vaikų iki 4 metų amžiaus grupėje.

2018 m. rugsėjį, kūdikiai nuo 2 mėnesių bus nemokamai (valstybės lėšomis) pradėti skiepyti rotavirusinės infekcijos vakcina.

Rotavirusinė infekcija – tai virusinė žarnyno infekcija, kūdikiams ir mažiems vaikams sukelianti sunkų ūminį viduriavimą, karščiavimą, vėmimą. Kūdikio organizmas greitai netenka vandens, todėl sutrinka daugelio organų veikla, gresia bendra organizmo intoksikacija. Siekiant apsaugoti vaikus nuo rotavirusinės infekcijos rekomenduojama juos paskiepyti. Priklausomai nuo vakcinos, vaikai gali būti skiepijami 2 arba 3 kartus.

Jei galime vaikus apsaugoti nuo sunkių ligų, tai ir apasugokime.

Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja  Jurgita Arbočienė

KOMENTARAI