Paminėjo 29-ąsias įmonės avarijos metines

Paminėjo 29-ąsias įmonės avarijos metines

Kovo 20-ąją sukako 29-eri metai nuo bendrovėje „Achema“ įvykusios avarijos. Įmonės kolektyvas kasmet pamini šią tragediją – bendrovės administracija, darbuotojai, profesinės sąjungos atstovai šiandien susirinko prie atminimo lentos, uždegė žvakes, padėjo krepšelį gėlių, tylos minute pagerbė žuvusiuosius.

Jonavos globos namuose – prisilietimas prie Tėvo Stanislovo saulės
„Ramunė“ šiltai paminėjo veiklos sukaktį
Kviečia padėti išpildyti Ervino svajonę pasveikti

Tuometinio „Azoto“ įmonėje įvykusi didžiulio masto avarija nusinešė septynių žmonių gyvybes.

„Susirinkome paminėti tikrai skaudžią ir netikėtą avariją. Pramonė yra ta sritis, kurioje nieko negalima numatyti, todėl visi turite būti labai atidūs, atsakingai žiūrėti į savo darbą, žinoti, kad esame atsakingi ne tik už save, bet ir kolegas. Visas pastangas ir investicijas dedame, kad tokių nelaimingų atsitikimų mūsų gamykloje, chemijos pramonėje, ateityje neįvyktų ir nei vienas darbuotojas bendrovėje nežūtų. Tai – pagrindinis mūsų tikslas“, – kalbėjo AB „Achema“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.

AB „Achema“ saugos darbe skyriaus viršininkas Mindaugas Jančauskas akcentavo, kad bendrovėje skiriamas itin didelis dėmesys darbų saugai, darbuotojams nuolat primenama laikytis reikalavimų ir taisyklių.

„Praeitų metų pabaigoje įmonės trijuose praėjimuose buvo įdiegta darbuotojų informavimo sistema. Sumontuotuose vaizdo ekranuose pateikiama aktuali šių dienų darbų saugos situaciją atitinkanti informacija. Tai savotiška atmintinė darbuotojams, kokių reikalavimų reikia laikytis kiekvieną dieną „Achemoje“, taip pat informacija svečiams, kokie reikalavimai pas mus galioja. Darbuotojams išdalinome ir popierines atmintines, kaip elgtis gaisro atveju. Patariame kolegoms visas atmintines laikyti matomoje vietoje, kilus pavojui, kad jos būtų lengvai pasiekiamos“, – informavo M. Jančauskas.

Už žuvusiuosius ir nukentėjusiuosius 1989 metų „Azoto“ avarijoje ir darbe šv. Mišios bus aukojamos šių metų kovo 22 dieną (ketvirtadienį) 18 val. Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje.  Achemos darbuotojų profesinė sąjunga kviečia artimuosius, bendradarbius, draugus, taip pat visus norinčius bei galinčius ateiti ir dalyvauti šv. Mišiose.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI