Pakvėpuok grynu oruK. Putelio nuotr.

Pakvėpuok grynu oru

Kartą pasiskundžiau savo geram bičiuliui pablogėjusia sveikata. O draugas iš karto nustatė priežastį ir pabėrė patarimų. Girdi, tu nuolat tūnai toje betono dėžėje. Jis man pasiūlė dažniau išeiti į kiemą, pasimankštinti, ant suoliuko pasėdėti, grynu oru pakvėpuoti. „Tikrai pasijusi geriau“, – tikino jis.

Autobusų laukimo paviljonų prie PC ,,Norfa” šiais metais nebus
Tiesa apie Skarulių kapinių tvorą, vandenį ir festivalį
Sutvarkytų šaligatvių dar teks palaukti

Patarimas neabejotinai geras. Tik yra vienas neaiškumas: ar kas nors matė A. Kulviečio gatvėje prie daugiabučių namų bent vieną suolelį? Bent jau gatvės pradžioje nuo 1-ojo iki 8-ojo namo? Teritorija užima apie 1 kv. km, o suolelių, deja, nematyti. Tad, einant į kiemą, reikia tempti su savimi kėdę (aišku, galima ir fotelį), o po to gabenti atgal. Gerai, kad į pirmąjį aukštą. O jei gyveni penktajame? Kažin ar po to jausitės pailsėjęs.

Kartais iš tiesų sunku suprasti rajono valdžios požiūrį. Štai ištaigingai Sporto arenai ir jos infrastruktūrai lėšų surado. Slidinėjimo trasai, kuria po gero lietaus ant užpakalio gali nučiuožti (mat sniego būna retai), pinigų irgi užteko. O pastatyti keletą suolelių – reikalas ne toks paprastas. Gal apie tai niekas net negalvojo? Iš tiesų juk tie suoleliai aktualūs tik seniams. Ar gi čia problema? Nusibaigs jie ir be tų suolelių. Gal netgi greičiau.

Tiesa, vieną suolelį šiame rajone vis dėlto mačiau – kažkur prie 6-ojo namo. Tiksliau – kadaise buvusio suolelio liekanas. Iš trijų išilginių lentelių yra išlikusios tik pusantros, o ir tos jau gerokai apipuvusios ir apsamanojusios. Suniokojo, reikia manyti, paaugliai. Jie tokių objektų netoleruoja. Sprendžiant pagal liekanų būklę, tai padaryta seniai, gal net prieš dešimtmetį. O juk šiame name 60 butų ir juose ne vien paaugliai, bet ir suaugę vyrai ir moterys gyvena. Bet niekam toks vaizdas nuotaikos negadina. Tikrai lietuviškas požiūris: tai – ne mano. Tegu valdžia rūpinasi. Kažin ar tai „valdžiai“ bent jau signalizuojama apie padėtį?

Apie naujų suolelių prie daugiabučių laiptinių pastatymo tikslingumą nuomonės irgi skiriasi. Vieni mano, kad senjorams ant jų pailsėti vis tiek neteks, nes juos tuoj pat okupuos paaugliai. Jie čia  triukšmaus, saulėgrąžų lukštus spjaudys. Šiek tiek vyresni ir elektroninę cigaretę ar „kanapę“ užsikurs. Kur čia poilsis, ramybė, grynas oras?

Kiti mano, kad tų naujų suolelių amžius nebus ilgas. Kaip ir to vienintelio. Tai gal geriau nieko nedaryti? Kam mesti pinigus į balą? O tie seneliai, veteranai tegul stoviniuoja, lazda pasirėmę ar į sieną atsišlieję.

Sprendimą vis dėlto turi priimti rajono Savivaldybė. Teigiamą sprendimą. Jei nori likti gerbiama ir visuomenės palaikoma.

Apolinaras,  A. Kulviečio gatvės gyventojas

Jonavos miesto seniūnas Povilas Beišys: „A. Kulviečio gatvės pradžioje (lipant į kalną) suoliukas stovėjo, tačiau piktavalių ne kartą buvo nuverstas ir suniokotas. Artimiausiu metu jis bus vėl atstatytas. Tikimės, kad gyventojai bus kultūringi ir jo nelaužys.

A. Kulviečio gatvės rekonstrukcija baigta dar pernai. Čia buvo įrengti suoliukai, stotelių paviljonai, perėjos ir apšvietimas. O poilsio suolelių gatvėje įrengta tiek, kiek priklauso pagal reikalavimus. Didinti jų skaičių šioje gatvėje šiuo metu nesiruošiama, nes dabar suolelių galima rasti kas 200 metrų, o tai, manyčiau, yra pakankamai.

Mieste esantys prastos būklės ir estetinio vaizdo suoleliai pakeičiami naujais. Jų šiais metais padaugėjo Kosmonautų, Žeimių gatvėse. Šie suoliukai yra geri, kokybiški ir patvarūs, todėl nėra pigūs – kainuoja apie 800 eurų. Rajono Savivaldybė neturi finansinių galimybių kasmet nupirkti didelio jų kiekio. Tačiau senus keisime ir statysime naujus.“

AB „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojas daugiabučių namų administravimui Bronislovas Liutkus: „Jei gyventojai pageidauja suolelių prie laiptinių (po stogeliu), „Jonavos paslaugos“ turi gauti daugumos toje laiptinėje gyvenančių žmonių prašymą. Kadangi vyksta konfliktai – vieniems reikia šių suolelių, kitiems, ypač pirmojo aukšto gyventojams, dėl keliamo triukšmo, paliekamų šiukšlių,– nereikia. Įrengti suolelį prie laiptinės – mums ne problema, svarbiausia, kad visų norai sutaptų. Tad jei tik daugelis norėtų, prašome kreiptis į bendrovę „Jonavos paslaugos“.

Parengė Kristina DIEMINTAITĖ-STEPŠIENĖ

KOMENTARAI