Padėkime Varnakos upeliuiVarnakos šlaituose – piktžolių ir vaistažolių pievos. D. Kasparavičienės nuotr.

Padėkime Varnakos upeliui

Jonavos miesto Sodų g. 89-ojo ir 91-ojo namo gyventojai redakcijai atsiųstame laiške klausia, kada bus sutvarkytas Varnakos upelio šlaitas palei dviračių taką. „Manėme, kad piktžolės ir krūmai bus nukirsti iki Joninių, bet nesulaukėme. Dabar pusės upelio beveik nesimato, jį užgožia dilgėlės, garšvos, Sosnovskio barščiai ir visokie šabakštynai“, – rašoma penkių gyventojų pasirašytame laiške.

Klausėte – atsakome
Paralelinės tikrovės, gyvuojančios Jonavos mieste
Jonavietė: ,,Ar normalu, kad prie tvenkinio nėra tualeto?“

Apie situaciją prie upelio pasiteiravome bendrovės „Jonavos paslaugos“  Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Rimvydo Aulasevičiaus. Jis atsakė: „Upelio šlaitai pamažu šienaujami, tvarkomi. Pradėję nuo Sodų gatvės pradžios, tikimės iki vasaros pabaigos pasiekti ir jo kanalizuotą dalį. Deja, teturime du darbininkus, tad paspartinti darbus, kaip žmonėms norisi, nepavyksta“.

„Nejaugi miesto seniūnija laukia, kol upelyje kerojančius krūmus pradės kirsti bebrai?“ – tai dar vienas laiške keliamas klausimas.

„Teoriškai tokia vandens gyvūnų invazija galima. Gal prieš šešerius metus bebrai buvo „okupavę“ vieną šio upelio pralaidą netoli posūkio Čičinų link. Tačiau tai retas atvejis. Paprastai bebrai bijo žmonių, mažiausio jų trukdymo, todėl ir savo statinius renčia tyliose vietose,  darbuojasi naktimis“, – situaciją komentavo rajono Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus specialistas melioracijai Mindaugas Gritėnas.

Ar šis „retas atvejis“ negali pasikartoti, kai gyvūnus patrauks kasmet storėjantys jų iltimis dar nepaženklintų karklų kamienai, kai jie suvoks, kad senasis pusiau kanalizuotas upelis, dovanojantis mums užtvankų atgaivą ir pramogas, pamažu tampa apleistu grioviu? Šiuo metu kovoti čia  dviem nešiojamoms žoliapjovėms su vešinčia augmenija išties nelengva. Prieš kelerius metus iškirsti krūmokšniai dešiniajame šlaite irgi jau atsigavo, ūgtelėjo. Galbūt miesto tvarkdariams reikėjo sukrusti anksčiau, pasikviesti į talką savanorių gatvės gyventojų, bedarbių, apsiginklavusių kirviais ir pjūklais? Dabar iškuopti užsikemšančias pralaidas, surinkti vagoje plūduriuojančias tuščias skardines bei plastikines atliekas – nelengva užduotis. Tai ne „sužvejoti“ vos per kelis metrus už tvorelės besimėtantį saldainių popieriuką.

Prieš kelis dešimtmečius, kaip pasakoja Sodų gatvės gyventojai, po stiprių vasaros liūčių Varnaka buvo užliejusi pievą net iki šalia stovinčių daugiaaukščių, bijota, kad vanduo pasieks rūsius. Vasaros stichija nerimsta ir dabar, liūtys darosi vis grėsmingesnės.

Tikėkimės, miesto tvarkdariai sugalvos, kaip pagelbėti miestą vis dar gaivinančiam upeliui.

KOMENTARAI